yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (15)
  • medya (7)
  3

  1. Ukte sahibi (yazar: Undomiel)

  Maybelline’in meşhur superstay ink likit rujlarının hafifletilmiş versiyonu olak piyasaya sürdüğü yeni ruj serisi. Elimde 05 live on the edge ve 50 own your empire renkleri bulunuyor. Bu sabah 05 numarayı deneyimledim.

  Ambalajda kahverengi-kiremit durmasına rağmen benim dudağımda vişne çürüğümsü bordo durdu. Nars pure matte amsterdam da bende aynı şekilde duruyor (bkz: Dupe alert). Almadan önce deneme şansınız varsa bir deneyim diyorum bu renk için çünkü ambalajla alakası yok dudağımdaki rengin. Herkeste farklı durması olası. 

  Yapısı çok güzel, kurutmayan mat bir bitişi var. Kalıcılığı ise bence düşük. Sabah sürdüm bir saat kadar sonra yemek yedim, çoğu kayboldu. sabah süreyim akşama kadar dursun diyorsanız likit formu olan matte ink likitlere yönelmeniz gerekiyor.

  Kokusu ise şekerli, likit serideki kimyasal koku bunda yok. Ambalajı da sevdim, akmaz kokmaz. Asansörlü bir yapısı var ve kapağı da kolay kolay açılmıyor zorlamak gerekli.

  Genel fikrim performansının ortalama olduğu yönünde. Kötü değil ama ekstra bir şey beklememek lazım. Ambalajının pratikliği düşünülünce çantamda dursun ruju olarak indirim döneminde tercih edilebilir.

  Edit: 50 rengini de akşam üzeri denedim, harika bir kırmızıymış ya. Tam bir ruby renginde, yapısı duruşu harika. bulaşma sorunu olmasa ve biraz daha kalıcı olsa on numara kırmızı ruj olurdu.

  18 eylül 2019 13:57 18 eylül 2019 23:39

  5

  2.  gratis indiriminden aldım dün. hemen sürdüm denemek için, kuru fasulye pilav ardından kola vs içtim ve bana mısın demedi yerinden oynamadı bile. dudağımı da kurutmadı satin gibi geldi bana yapısı biraz. 

  not: bendeki 20 numara

  6 ekim 2019 11:40

  3

  3. Gratis Web sitesinde yazan ürün özellikleri şöyle açıklanmış;

  • 8 saate kadar* kalıcı, yoğun mat etkili kalem ruj(gizlinot: *Kişisel değerlendirme, 106 kadın.).

  • Dudakta ağırlık yapmaz, yokmuş gibi bir his bırakır.

  • Arkasındaki kalemtraşı sayesinde ucu kolaylıkla açılabilir.

  • İnce ucu sayesinde dudak çizgilerini takip ederek mükemmel bir uygulama yapılmasını kolaylaştırır.

  Kişisel deneyimlerim ve yorumlarım da;

  *8 saat boyunca konuşmak dışında ağzınızı kullanmanız gerekmezse (yemek yemek / su, çay, kahve, sigara içmek) bu kadar kalıcılığa ulaşmak kesinlikle mümkün. 

  -deneyimlediğim kadarıyla kalıcılığı yaklaşık 3-4 saat. (gizlinot: Sonraki maddede bahsedeceğim formüle göre) kalıcılığı yeterince iyi aslında. onun dışında herhangi bir stick ruj gibi; bir şeyler yiyip içtikte dudak içlerinden çıkmaya başlıyor. Üstruplu bir ayrılma değil, göstere göstere terkediyor dudakları. (50 - Own Your Empire / Kırmızı, bendeki rengi)

  *sürümü çok kolay, yumuşacık, dudaklarınızdan yağ gibi kayıyor. Dudakta ağırlık hissi ya da kağıt gibi bir kuruluk hissettirmiyor. Gerçekten 'yokmuş gibi'. Sürdükten sonra peçeteyi öpmediğiniz sürece hafif bir parlaklığı var. Likit mat rujlar gibi masmat değil.

  *Kalemtraşı rujun arka tarafında. Kalemin tasarımından dolayı kalemtraş gözden kaçabilir. Nereden ulaşılabileceğini ve nasıl kullanılacağını anlatan 'alıntı' görselleri kolajlayıp medyaya ekledim. 

  *farklı bir renkle dudak kontürü yapmak istemediğiniz sürece,  dudak kalemine gerçekten ihtiyaç yok. 

  *aynı isimli serinin kalıcılığıyla ünlü likit rujlarından beklenen kalıcılık bu kalem rujlardan beklenilirse ürüne haksızlık ve hayal kırıklığı olur. 

  -daha ziyade color sensational creamy matte rujlara benzediğini söyleyebilirim. Edinmeyi düşününürseniz bu daha iyi bir kıyas olacaktır.

  Own Your Empire (50) rengi doygun, yoğun, çiğ ve cart durmayan, mutlu eden bir kırmızı. 

  ilgili medya:
  1
  7 ekim 2019 21:44


  4

  4. bende 15 numarası var. güzel, dişleri sarı göstermeyen bir kırmızı. ucu sivri olduğundan dudak kalemine ihtiyaç duymuyorum. dudaklarımın ortasına biraz sürerek parmağımla dağıtıyorum. arka tarafında rujun ucunu sivriltmek için aparatının olması gerçekten çok iyi. diğer kalem rujlar için de kullanılabilir. kalıcılığı iyi. çok fazla transfer olmuyor. beğendiğim bir ruj oldu.

  13 temmuz 2020 21:49

  5

  5. İtiraf ediyorum beni bu rujları alma konusunda (bkz: beautywithemilyfox) influence etti. Kendisini ayrı bir girdide övmeyi planlıyorum fakat şu an konumuz bu güzel rujlar. Ben mağaramdan yeni çıktığım için daha önce övüp de geldiyseniz bilemiyorum, ona bir şey diyemeceğim.

  Hazır mıyız?

  Öncelikle harika bir sürümü var. Abartmıyorum bunu, gerçekten sürümü hiç mat ruj gibi bir his vermiyor aksine sanki saten ruj gibi. Ucu sivri olduğu için önce dudak hatlarını belirleyip daha sonra içini doldurma imkanı da sunuyor. Bu da bi' küçük mutlu etti beni. Arkasında da kalemtıraşı var, ucu körelirse kolayca açabilelim diye.

  Sürdükten maksimum 2 dakika sonra matlaşıyor ve sabitleniyor dudağa. Sonra ne bir oynama ne de bir silinme. Ben kahvaltıdan önce teslim aldım ruju ve hemen paketi açar açmaz da sürdüm. Sonra üzerine kahvaltı yaptım, çayımı içtim, bana mısın demedi hala yerinde duruyor.

  Medyaya aldığım renkleri ekleyeceğim, ben gerçekten de çok memnun kaldım. Aynı performansla kaç saat dudağımda kalacak bilemiyorum ama tekrar güncelleme yaparım.

  gün sonu alalım: "8 saat kalıcılık" iddiası biraz abartı süslüler. bende taş çatlasın 6 saat durdu. sonra yavaşça dudak içinden silinmeye başladığı için kötü görünmüyordu yine de. dudakta ağırlık yapmamasını, sürülürken yumuşacık olmasını ve renk skalasının genişliğini çok sevdim. aaa az kalsın unutuyordum; maskeye de bulaşmıyor(gizlinot: Swh).

  ilgili medya:
  2
  9 ocak 2021 12:59 10 ocak 2021 00:51

  1

  6. Hakkında girdi yazmak için uzun süre beklediğim sonra da beklentimi karşılamadığı için unuttuğum ortalama rujlar.

  ilk çıktığı zaman enjoy the view ve lead the way renklerini büyük bir hevesle almıştım. hem dudağı kurutmayacak, hem opak renk verecek, hem de 8 saatten fazla dudakta kalacak bu iddialara sahip kendisi.

  benim deneyimime göre evet dudağı çoğu mat ruja göre kurutmuyor diyebiliriz, yapısı satin bitişli rujlara daha yakın ve rengi çok opak veriyor. ama benim bu rujlarla sorunum şu; az sonra bahsedeceğim iki renk de dudakta zamanla koyulaşıp tuhaf bir hale dönüşüyor. bir de tabii 8 saat dudakta kalması imkansız, bir şey yiyip içmezsem 5 saat kaldı fakat dediğim gibi rengi bozulmuştu, bir şey yersem de hemen çıkıyor özellikle içlerden.

  enjoy the view: kiremitimsi sıcak alt tonlu bir nude ruj gibi görünüyor pakette, dudağa ilk sürdüğünüzde de aynı öyle çok güzel ve doğal bir renk. yüzümün renk tonununu aydınlatıyor vs. ama üstte dediğim gibi zamanla koyulaşıyor ve o doğal kiremit rengi cart bir kırmızıya dönüşüyor. bunu ilk denediğimde sürüp dışarı çıktım sonra mağazanın içinde dolaşırken aynada karşıdan bir kadın gördüm böyle dudakları patlak bir kırmızı rujlu, bi baktım ki benmişim o kadın (gizlinot: lol) gözlerime inanamamıştım yani. sonra da full sürmeyip dudaklara değdirip dağıtarak vs denedim ama yine de koyulaştı ve full sürmezseniz zaten kalıcılığı 1 saati bulmadığından pes edip kullanmayı bıraktım.

  lead the way: bu renk de soğuk alt tonlu, menekşe rengine yakın bir nude ruj. aynı şekilde zamanla kayulaşıyor ve grimsi kahvemsi kötü bir renge dönüşüyor. bunu da dudaklara değdirip kullanmayı denedim yine 1 saatten az kaldı falan derken bunu de kullanmayı bıraktım.

  sonuç olarak benim için hüsran oldu, eğer doğal duruş arayışında değilseniz ve ilk sürdüğünüz andaki gibi kalması sizin için önemli değilse belki beğenirsiniz ama yoksa dudakları kurutmaması hariç hiçbir özelliği yok

  10 ocak 2021 12:24

  4

  7. Elimde 3 rengi olan ruj.

  115 Know no limits: serinin en beğendiğim ruju. Renk bu zamana kadar kullandığım en güzel kırmızı, koyu bir kırmızılığı var. Günlük olarak da taşıyabiliyorum. Birçok kalıcılık vaad eden rujun aksine sürümü harika, kremsi bir yapısı var.

  Kalıcılık konusunda vaad ettiğini karşılamıyor. Kremsi rujlara göre daha uzun taşınabiliyor ama sekiz saat bir hayal. Yeniden ve yeniden alacağım sırf renginden ve sürümünden dolayı.

  15 Lead the way: çok çok açık pembe ve krem arası bir renk, eyeliner+maskara kombinasyonunda sürüldüğünde ferah ve canlı bir görünüm veriyor. Birçok kere bu rujla iltifat aldım. Buğday tenliyim. Kalıcılık asla beklendiği ve vaad ettiği kadar değil. Ama tekrar alacağım, renk bir harika.

  95 talk the talk: elimde olan bu serinin en kötüsü. Krem renginde, nude, digerlerinden memnun kalıp cok büyük beklentilerle aldığım ama gerek rengi gerek kalıciligiyla beni hayal kırıklığına uğratan ürün. Diğerlerinin kalıcılığı da öyle çok uzun değil ama 95 gerçekten sürekli yenileme istiyor. Renk de bana pek gitmedi. Yine de bitireceğim ama Bitince almayı düşünmüyorum.

  ilgili medya:
  1
  10 ocak 2021 17:18


  8. trust your gut rengi harika bir koyu nude. i̇ncecik uygulanıyor, dudakta ağırlık yapmıyor. altına sürdüğünüz lipbalma göre kuruluk değişebilir, ben öncesinde nuxe reve de miel kullanıyorum, ve balmın fazlasını peçeteyle alıyorum. kuruma hissi yaşamıyorum ama bu benim kullandığım lipbalmla ilgili olabilir. özellikle rengi açısından doğal tonlu rujlardan hoşlananlar muhakkak bakmalı diyebilirim.

  6 nisan 2021 18:25

  4

  9. maybelline'in likit mat versiyonu kadar kalıcı olmasa da yine de maskeye çok bulaşmayan ve kalıcılığı iyi bir ruj. likit matlar dudağı bayağı ağırlaştırıyor; bunlar gayet hafif bir his bırakıyor.

  9 haziran 2021 00:02

  10. Superstay matte ink 4 yıldır hayatımda olsa da bununla yeni tanıştım. Maalesef matte ink gibi müthiş bir kalıcılık beklesem de kalıcılık konusunda sınıfta kaldı ve özellikle maske altında çok dağılıyor. Renk skalası matte ink'in yanında cücük kadar kalsa da renkleri nokta atışı ve matte ink'le kıyasladığımda kendime çok yakıştırdığım 3 rengi aldım. enjoy your view kodlu ürün kiremitle nude arası, çerçeve için de tek başına da kullanılabilecek güzel bir renk. Tenim beyaz ve lead the way kodlu ürün için warm nude, pembe alt tonlu bir renk. Sürdüğümde diğer ruh gibi dolaşmıyorum. Stay exceptional da bende soğuk pembe durdu. Sürekli sürdüğüm bir ruj değil ama yine de kendime yakıştırdım. Maalesef ki benim tenimde çoğu ruj soğuk tonlu ve kiremit gibi durduğu için bunlarda ciddi sorunlarla karşılaşmadığım için mutluyum. Kıvamı yumuşacık, kalem şeklinde, arkadındaki kalem traş sayesinde açılıp dudak kalemi olarak da kullanılabiliyor. Ah bir de kalıcı olsaydı tadından yenmezdi. Fiyatları indirimde 48 tl'ye kadar düşüyor, daha fazlasını vermeyin o kadar da değmez bence süslüler. 

  28 haziran 2021 00:40