yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (191)
  • medya (8)

  191. Mercedes almis. Savcilar goreve.

  4 ocak 23:13

  190. Kedi ve pasaport olayından sonra takipten çıktığım kişidir.

  İnsanın kedisi başka bir yere çiş yaptığında aklına ilk gelen şey kedisinin sağlığı olmalı. Eşya aklına bile gelmemeli bence. Vizeleri varmış pasaportunda, diğeri hiç böyle çiş yapmamış vs vs. Evcil hayvandan bahsediyoruz ya insanın kalbini sevgiyle dolduran minicik canlılardan bahsediyoruz.

  Ya benim kedim kum kabı dışında bir yere çiş yapsa aklıma ilk gelen şey "bu normal değil, sağlığı ile ilgili bir sorun mu var, bana bir şey mi anlatmaya çalışıyor" olur ve direkt veteriner yolunda olurum.

  Pasaport bu ya alınır, bir şekilde hallolur. Önemli olan insanın evladı gibi sevdiği, ömrü boyunca ona bakma sözü verdiği hayvanı olur.

  Bu arada zaten yaşam tarzını da evcil hayvanlı birine göre uygun bulmuyorum, niye sahiplenmiş kedi onu bile anlamadım. Kedi gerçekten eve ve ailesine bağlı bir hayvan oluyor. Sürekli yer değiştirmek kediye uygun değil. Sürekli sahibinin uzağa gitmesi, başka birinin bakması uygun olan bir hayvan değil.

  Bilmiyorum, kedilerine çok acıdım storylerden sonra.

  16 aralık 2023 20:59 16 aralık 2023 21:04

  189. melisi eski zamanlardan beri takip ediyorum. eskiden baya orta hallinin altı sayılacak gelire sahip biriydi. ortalama gelire sahip çocuğunu şehirdışında okutan ailelerden oldukları çok belliydi. a101 turu videosu çeken bir kızdan bahsediyoruz.

  zamanla link vermeye başladıktan sonra geliri çok arttı tabii ki. ben buna inanıyorum. işim gereği influencer'lara ödenen paraları bazen görüyorum. eskiden daha yüksekti şu an influencer çok olduğu için düştü story-post ücretleri ama yine de düzenli çalıştıklarında iyi para kazanıyor.

  melisin 365bin abonesi varmış. aşağı yukarı aynı takipçi sayısı ve popülerlikte biri geçen sene aylık geliri için dürüst bir şekilde "toplam "150bin tl ortalama" demişti. bu bence gerçekten dürüst bir bilgi. melisin de aşağı yukarı bu kadar kazandığını düşünüyorum. şimdi bu parayla kendinize bir ev, güzel bir araba tabii ki alırsınız. yurtdışında sık sık tatile de gidersiniz. marka kıyafetler de alabilirsiniz. ama melis'in gördüğüm kadarıyla sadece kendisi değil ailesi de çok lüks yaşıyor. göcek'te galiba yazlık almışlar. arabalar hep çok iyi. yurtdışı tatilleri, marka kıyafetler, kardeşi yurtdışında okuyor falan. ayda 150-200 bin kazanan bir insana göre fazla lüks yaşadığı ortada. mlynutty de araştırılsın asdf

  14 aralık 2023 16:46


  188. çalışan insanlar olarak satın aldığımız her ürünün kuruşu kuruşuna vergisini öderken, hakkımız olanı alma yolunda bile araştırılırken, bu ekonomi ve şartlar altında lüks tüketimin sadece kendimize aldığımız ürünlerin birim fiyatı üzerinden hesaplanmadığının da bilincinde olarak olabildiğince aşırıya kaçmamaya çalıştığımız, belki bir şeylerden kıstığımız şu zaman diliminde kaç haftadır ülkenin bahsettiği üç aşağı beş yukarı aynı insan profillerinin araştırılmasını dile getirmek, istemek bizler için çok uzak bir düşünce olmamalı.

  14 aralık 2023 03:20

  187. Bir ustteki entrye istinaden yazıyorum, bu kızı Eskişehir'de okurken daha kilo vermeye çalışırkenki zamanlardan beri takip ediyorum. Sadece Trendyolmilladan giyinip yemeğini filan evde yapan sürekli keçiboynuzlu çikolata yapıp a101 videoları paylaşan biriydi. Babasının durumu iyi olabilir ama şu raddede bir harcamayı kaldıracak bir zenginliği asla görmemiştik, ayrıca kiz okul mezunu mu onu bile bilmiyorum eczacılık yapmıyor hiç yapmadi. İlk olarak harçlıklarını biriktirerek eurobus ile toplu ve gayet öğrenci gibi gezdiğini epey anlatir hatta tekrar tekrar benzer içerik üretirdi. Özetle şu an bahsettiğimiz kazanilamayacak raddede lüks tüketim yapıyor, gayet tabi ki dikkatimizi cekecek, kız eczacilik yapmıyor onu geçtim hangi eczacı bu kadar lüks yaşıyor. Böyle şeylere karşı uyanık olmak lazım sabahtan askama calisip hayatımızın yüzde 70 inde çalışarak para kazanan insanlar olarak pek de bir şey yapmadan para kazanan insanlara karşı daha hassas ve gerekirse eleştirel olmalıyız, topluca !

  11 aralık 2023 23:12

  186. kendisini hic sevmem, asiri reklam yapması ve tüketim sevdasi yuzunden. ama kız eczacı ve aileden zengin. dilan polat gecekonduda otururken bu kız ülke ülke geziyordu. babasinin epey kazancli bir isi vardi gibi hatirliyorum, 50 60k takipçisi varken bile zengindi bu kız. kurunun yanında yaşı da yakmayın. kara para aklayanları gördünüz diye herkesi ateşe atamazsınız. lüks tüketen herkesi masak incelesin madem öyle.

  11 aralık 2023 20:23

  185. sakarlıklarıyla her seferimde ağzımı açık bırakan influencer.

  10 aralık 2023 23:01 11 aralık 2023 18:41


  184. Kesinlikle bir üstteki girdiye katılıyorum, neden kimse yazmamış acaba diye düşünmüştüm.. gercekten sanki elindeki parayı acil eritmesi lazımmış gibi alışveriş yapıyor, sürekli başka ülkelerde deli paralar harcıyor ve lüks tüketimden yakında ölecek gerçekten.. bir bit yeniği var diye düşünüyorum bu kız için ben de, imkansız ya bu paralar yok yani.. sürekli son model aldığı şeyleri kırıyor bozuyor (bazen kasıtlı yaptığını düşünüyorum konuşulmak için) ve bunu böyle öyle rahat paylaşıyor ki, dalga geçtiğini düşünüyorum hepimizle. Bu zor hayatta bu rahatlık bu gösteriş.. çok yazık gerçekten çalışıp çabalayıp bu insanların bir günde yaptığı harcamanın binde birini yaparken bile yüz kez düşünmemiz..

  9 aralık 2023 22:29 12 aralık 2023 00:17

  183. Bunu ekşi sözlükte de yazdılar, bu kızın aldığı çantalar gittiği seyahatlar aldığı evler arabalar harcadığı paralar. Abi bu kızın da incelemeye alınması lazım, kazanarak harcanacak paralar değil bu kızın harcamaları. Şuraya yazıyorum. 

  9 aralık 2023 13:44

  182. Surekli bu kiza denk geliyorum instagramda. Hayatimda bu kadar ustunde sakil ve egreti duran bir hayat gormemistim. annesiyle paris'e tatile cikmislar. Iyi birine benziyor ayri konu. Melis de iyi, saf bir universite ogrencisi gibi bir seydi bir kac yil once hatirladigim kadariyla. Ama ne o ysl cantalar, chaneller ustlerinde olmuyor iste. Bir iki kelime ingilizce bile bilmiyorlar. Akici konusmalarini gectim.

  Kisaca elit gorunmek ile gercekten elit olmak arasindaki farkin koca bir ozeti gibi bu kiz. 

  5 aralık 2023 16:07 5 aralık 2023 16:08