yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. kalori, mikro/makro besinleri ve egzersizleri log tutmanızı sağlayan, geniş veritabanına sahip site. burada her gün yediklerinizi harfiyen yazarsanız, kendinize daha önce hiç de dürüst olmadığınızı fark edersiniz. az yediğinizi zannederken bir bakmışsınız ki dünyaları yiyorsunuz.

  kilo vereceğim zaman bu siteyi kullanıyorum. yediklerimin miktarını dürüstçe yazdığım zaman işe yarıyor. ama mutlaka bir mutfak tartınız olmalı. koyduğunuz yağı dahil hesaplamalısınız.

  çoğu insan için çok uğraştırıcı ve obsesifçe görünebilir ama kendinize dürüst olmanız ve yediğinizi takip etmeniz için çok güzel bir araç olduğunu düşünüyorum.

  10 eylül 2014 18:30

  2. Benim çok ama çoook geç öğrendiğim, bulduğum andan itibaren altın bulmuş gibi sevindiğim uygulama. Sırf benim gibi duymayan kalmasın diye (link: http://saskinevhanimi.blogspot.com/2015/03/myfitnesspal.html böyle) bir amme hizmeti de yaptım.

  24 mart 2015 17:26

  3. Kilo vermek için kullandığım uygulama.Kalori saydığım için ve tek tek yazıp bulmak zor olacağı için,telefon her an elimin altında olduğundan bir program indirmeye karar verdim.Bulduğum en geniş veri tabanına sahip uygulama da myfitnesspal.Türkçe,ingilizce her türlü şey var ne kadar yediğinizi kaşık miktarına kadar gösteriyor.Günlük ne kadar karbonhidrat,yağ,protein aldığınızı da.Artık o kadar alışkanlık oldu ki direkt yazıyorum.Kilo verdiysem onu da yazıyorum her şey önüme geliyor.Mutlaka tavsiye ederim kalori sayanlara

  24 mart 2015 22:36


  4. daha önceki diyetisyen tecrübemden biliyorum, farkında olmadan saçma sapan şeyler atıştırıyorum, gün boyu dur durak bilmiyorum. kilo vermek daha doğrusu yağ yakmak istediğim dönemde yapacağım en basit şeyin düzenli clean eating olduğunu öğrenmiştim. ama tembelliğimden bir türlü başlayamamıştım.

  my fitness pal benim gibi insanlara yarıyor. özellikle sundan bi tane yiyim bişey olmaz, bundan iki paket yiyim akşam yemem diye kendinizi kandırıyorsanız yediğinizin ve sporun kaydını tutmak süper oluyor. diyet yaptığım her dönemde kendimle ilgili bir şeyler öğreniyorum. bu kez fark ettiğim en önemli şey eksik kalori aldığım oldu. diyet yapıcam diye aç kalmamama rağmen eksik kalori yüzünden yorgun bitkin mutsuz bir insan ölüyordum. malnutrition kurbanı oluyormuşum resmen. şimdi bazen akşam hala 300 500 kalori geride olduğumu görünce gönül rahatlığıyla bi avokado biraz dil peyniri ya da canım ne istiyorsa ondan falan atıştırıyorum. hem strese girmiyorum, hem yorgunluk hissi azaldı.

  sonuçta yarattığı farkındalık sayesinde bir haftada 3,5 kilo verdim. bu hafta tekrar 50'li rakamları görmeye başlayacağım diye de çok gaza geldim :)

  19 ekim 2015 09:22 19 ekim 2015 09:23

  5. 23 gündür kullanıyorum ve diyebilirim ki çok yemeden dolayı kilo alıyormuşum. Bu uygulamayla Kalori saymaya başladığım zaman bunu farkettim. Çünkü o alınması gereken kalori miktarı o kadar çabuk doluyor ki ipin ucu kaçtığı zaman, anlatamam.

  Diyetisyene gitmeden 1 hafta önce kullanmaya başladığım için onun verdiği programa ayak uydurmam da daha kolay oldu.

  Çok fazla kullanıcısı olduğu için veri tabanı epey geniş, pek çok Türk yemeği bulunabiliyor. En sevdiğim özelliği de Barkod okutup yediğim ürünün bütün bilgilerinin hemen çıkması.

  Egzersiz seçenekleri de var mesela kaç dakika yürüdüysem ya da pilates yaptıysam süresini giriyorum ve bana yaktığım kaloriyi veriyor. Bu miktarı da günlük alınması gereken kaloriye ekliyor.

  Kullanan arkadaşınız varsa ekleyip onun neler yaptığı hakkında bilginiz oluyor; kaç kilo verdi, ne kadar spor yaptı vs. Böylece motive olup diyetten kopulmuyor. Benim badim de (yazar: clair de lune); yorumlar, gazlamalar, günah çıkarmalar gırla (:

  Kısacası çok kullanışlı ve gerçekten kilo verdiriyor, diyet yapanlar gözden kaçırmasın.

  19 ekim 2015 10:37 22 ekim 2015 13:07

  6. bir aralar müptelası olduğum her ne yediysem giriş yaptığım application. i phone un adımsayarı ya da pacer gibi uygulamalar ile sync olması çok hoşuma gidiyordu ama cidden bir kaç ay kullandıktan sonra insan çok sıkılıyor. (burada kullananların motivasyonlarını kırmak gibi olmasın) belki sonra devam ederim diye hala silmedim kendisini :)

  19 ekim 2015 14:02

  7. burada gördükten sonra hemen telefonuma yüklediğim uygulama. üç gündür kullanıyorum. sorunu anında yüzüme çarptı: çok yemek yemekle ilgili sorunum yok, yediklerim aşırı kalorili şeyler. o kalori cetveli zaten hemencecik doluyor ve bir de bakıyorum ki yediğim aslında iki topak hamur. içinde bana faydalı hiçbir besin ögesi yok. bunları düşündüğümde program beni yediklerimi daha sağlıklı yemeklerle değiştirmeye zorluyor iki gündür. her ne kadar sağlıksız beslenme tarzımı değiştirdim desem de, şekerli yiyeceklerden uzak da dursam, evde tencere yemeği yemeye kendimi alıştırsam da hala fire vermeye devam ediyormuşum, onu anladım. protein ve lifli gıda açığım, eskisi kadar alarm verici seviyelerde olamsa da, hala devam ediyormuş.

  bu bakımlardan sevdim ben programı, kendimi iyice düzene oturtana kadar devam ederim kullanmaya. diyetisyene gitmek istemiyorum çünkü.

  22 ekim 2015 09:00


  8. Zamanında baklavalı kavurmalı bir kurban bayramını da kapsayan 2 aylık süre içinde 10 kilo vermemi sağlamış program. Daha sonra kalori saymayı bırakıp ölümüne pizza, cips, nutella vb. Yesem de o 10 kiloyu geri almadım. Ama vermem gereken bir 16 kilom daha var. Bakalım, 2 sene ara verdikten sonra tekrar başladım bugün giriş yapmaya. Pact uygulamasıyla da birlikte açıyorum ki her giriş yaptığım gün için para kazanayım.

  Bu arada programı kullanırken tencerede gezdirdiğiniz 2 gr. Yağı bile yazın mutlaka. Hatta tarif kısmına bi tencereye koyduğunuz malzemeleri ekleyin, o size porsiyon porsiyon çıkarsın. Her seferinde uğraşmazsınız böylece. Ve her şeyi yiyin! Ha günlük aştığınız 100 kaloriyi yakmayı unutmayın sonra. Az bi şey yürüyünce yanıyor zaten, fitness center'larda kendini paralamaya gerek yok.

  5 kasım 2015 09:48

  9. runtastic pro ile beraber kilo vermede en çok işime yarayan app.

  diyet yapmadığım zamanlarda bile kilomu korumak için kullanıyorum. hangi besin gruplarına ağırlık verdiğinizi göstermesi açısından da pek faydalı.

  14 temmuz 2016 21:18

  10. Bu tarz kalori sayma programları arasında en geniş kapsamlısı diye düşünüyorum. Şuanda da kalori sayarak kilo vermeye çalıştığım için kullanıyorum. hem türkçe, hem ingilizce oluşu ve barkod özelliğinin de olması çok güzel.

  14 temmuz 2016 22:26