yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (129)
  • oylar (42)
  • medya (4)
  2

  129. Elimdeki mini boyunu hala bitiremedim zaten bir süre sonra tıpası yüzünden de ürün gelmemeye başladı. ben de tıpasını çıkartıp öyle kullanıyorum. Hala görüşümde aynıyım bu çok kuru bir ürün. göz altlarınız iyice nemli değilse ya da cildiniz genç ve neme doymuş değilse güzel durmuyor. bu formülü çalıştırmak için şöyle bir yöntem uyguluyorum. Yine nars'ın geçen yıl çıkan light reflecting aydınlatıcısını önce bu kapatıcıyı da üzerine sürüyorum. böyle bir uğraşa gerek var mı? elbette yok. bir dönemin ikonlarından biriydi ancak üzerinden çok sular aktı bence. 

  9 mart 17:53

  3

  128. övsem mi sövsem mi bilemiyorum bu kapatıcıya. 26 yaşında hala sivilce ve izleriyle uğraştığım için cilt makyajı sevmesem de lekelerin üzerine pıt pıt yapacak bir şey arıyorum. bu ürünü de yıllardır kaliteli ürünleri kullandığını bildiğim her influencer kullanır ve över. Lekeleri makyaj olduğu belli olmadan harika kapattı. Normalde çene bölgemde bir kaç saat sonunda parça parça bir fondöten görüntüsü oluşur sabah 8 de sürmeme rağmen gün sonunda yine pürüzsüz görünüyor. ama gel gör ki göz altlarımda varlığından bile haberdar olmadığım çizgilere doldu. Fiyatı miktarına göre çok fazla ve pompalı veya kalem sistemi gibi basmalı bir ambalajı olmadığı için içindeki ürünün tamamını kullanmak mümkün değil. 

  19 şubat 22:48

  4

  127. Elimde vanilla rengi var. Baya koyu oluyor bana, alt tonu da hafif somon. Corrector olarak kullanıyorum artık, yapısı da kalın. Bilmiyorum bence o kadar da değil bir concealer bu, yorumlara bakıp almıştım. Hafif pişmanım

  11 ağustos 2022 21:01


  2

  126. Ben bunun aşırı fiyatı yüzünden mini boyunu aldım. hem kuru bir ürün hem de öyle abartıldığı gibi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. maybelline fit me daha kapatıcı bir ürün bana kalırsa ve daha nemli bir bitişe sahip.

  13 kasım 2021 18:52

  3

  125. eski makyaj çantamı temizlerken yaklaşık 3 yıl önce satın aldığımı hatırladığım kapatıcı. bu kapatıcıya dair söyleyebileceğim en önemli şey göz altlarımda nasıl bir gerilmeye sebep olduğu. normalde kuru olan göz altlarım bu kapatıcıyı uyguladıktan sonra adeta kurak çöllere dönerdi. başka girdide bahsedildiği gibi altına yoğun nemlendirici uygulanırsa hem ciltte tutmaz hem de etkisi azalırdı. göz altlarımdaki damarları da kapatmadığını hatırlıyorum. en nihayetinde favori kapatıcımı buldum ve bu kapatıcı da tarihin karanlık boşluğuna doğru yol aldı diyebiliriz..

  13 kasım 2021 02:06

  4

  124. kapatıcılığı iyi, yapısı pudralı fakat hafif de olsa çizgilere doluyor. an itibarıyla sephora'da 345 tl.

  2 kasım 2021 01:37 17 ekim 2023 14:37

  5

  123. Kapatıcı gibi benim için biraz sorunlu bir makyaj ürününde risk almak istemediğim için, bugüne kadar gözüm kapalı gidip aldığım ender ürünlerden biri olan kapatıcı. Nars gerçekten de adının hakkını veren, son derece kremsi bir duruşu olan, tende adeta yağ gibi kayan ve son derece doğal duran bir kapatıcı yapmış. Yapısı bana göre biraz kalın olsa da, o kremsilikle bu yapı öyle güzel dengelenmiş ki ortaya bu kadar sağlıklı duran bir kapatıcı çıkmış.

  Göz altlarımda çok fazla kapatıcı kullanan biri değilim ama özel günlerde bile kapatıcıyı gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Bugüne kadar ne en ufacık bir çizgilere dolma ne de tek bir noktada birikip, dağılmayla karşılaşmadım. Sabitlemek için pudra kullanmadığım halde nasıl sürdüysem o şekilde kalmayı başardı yani. Benim için kalıcılığı da oldukça yüksek bir ürün bu açıdan.

  Tabii ben bu ürünü göz altından ziyade daha çok tende kullanmak için satın aldığımdan, benim için asıl tendeki performansı çok daha önemliydi. Bazen uzun uzadıya makyaj yapmanın zor geldiği zamanlarda o anlık kapatmak istediğim minik bir sivilceyi ya da sivilceden kalmış beni rahatsız eden bir lekeyi bile öyle güzel kapattı ki, benim bir ten ürününde işte budur dediğim noktaya ulaşmış oldu. ister fırçanın ucuyla değdirip parmakla dağıtarak, isterseniz de bir kapatıcı fırçası yardımıyla yedirerek uygulayın sonuç harika. Hafif nemli bir süngerle bile kapatıcı etkisini azaltmadan kullanmak mümkün. Pigmentasyonu da kalıcılığı kadar başarılı bir kapatıcı olmasının nimetleri diye düşünüyorum ben bunu. Çünkü Normalde nemli süngeri sadece göz altımda kullanırım ben.

  Pembe alt tonlu bir cildim olduğum için bugüne kadar vanilla rengini kullandım ben hep ve hiçbir sorunla da karşılaşmadım. Tenimde durdukça koyulaşmadı ya da bir süre sonra tenimden parça parça silinip yama gibi durmadı.

  Yalnız şunu da söylemem gerek benim cildim, özellikle de göz altlarım çok kuru değil ve kapatmak istediğim morluk ve koyu halka gibi bir şikayetim yok. Dolayısıyla bir kapatıcıdan beklentilerim de bu yönde. Yani sağlıklı bir duruş ve ona göre bir kapatıcılık. En önemlisi de gerek göz çevremi, gerekse cildimi makyaj öncesi iyice nemlendirerek makyaj yaparım. Eğer cildinizde ekstra bir kuruluk varsa önden göz çevrenizi çok iyi nemlendirmeniz, Onun dışında göz çevrenizde bahsettiğim gibi bir renk eşitsizliği durumu varsa o zaman kapatıcılığı yeterli gelmeyebileceği için corrector kullanmanız gerekebilir.

  7 ekim 2021 18:48


  4

  122. Bu ürün uzun zamandır aklımdaydı, yakın zamanda alıp deneme fırsatım oldu. Sarı alt tonlu olmama rağmen biraz aydınlık durması için vanilla rengini aldım. Pembe nötr alt tona daha uygun bir renk ancak göz altıma iyi uyum sağladı. Tüm gün aydınlık bir duruşu var. Bitişi pudralı ama çok kuru bir yapıda değil. Kapatıcılığı gayet iyi, az bir miktar yetiyor. Ancak fiyatını hakediyor mu emin değilim, bir daha alacak kadar bayılmadım.

  28 eylül 2021 22:55

  4

  121. güzel kapatıcıdır ancak gerçekten kuru göz altlarına sahipseniz o pudralı görüntüsü ve göz altı çizgilere dolmasıyla sıradan bir kapatıcıya dönüşebilir. üstelik farkettiğim bir ayrıntı; pudra ile sabitleseniz dahi göz altlarına doluyor. bu nedenle renk slakasının geniş olmasına ve kendi rengimi bulmama sevinsem de benim için günlük kapatıcının ötesine geçmeyecektir, çünkü özel günlerde göz altlarıma dolan bir kapatıcı tercih etmem...

  Kısaca kuru göz altlarınız varsa iki kez düşünün. Bol nemlendirilse bile bilemiyorum altan.. Yoksa çok güzel kapatıcı gerçekten, kremsi yapısı, kolay sürülüşü, renk skalasının geniş oluşu... Günlük olarak tercih ediyorum, daha iyisini bulduğumda satarım ama kendi rengimi bulmuş olmanın mutluluğu da çok ayrı. Her kapatıcıda bunu bulamıyorsun.

  29 mayıs 2021 10:38

  5

  120. Kullandığım en güzel kapatıcı. Yapısı kadife gibi. Az bir sürmeyle bile tamamen gözaltındaki morlukları kapatıyor ve gözaltı aydınlık gözüküyor. Mac pro longware kapatıcısıyla kıyaslarsak kesinlikle bunu öneririm. Mac'te nc20 rengini kullanırken bunda vanilya tonu güzel duruyor. 

  16 mart 2021 23:27