yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (1)

  1. abdi ibrahim'in geçtiğimiz aylarda piyasadan çektiği ertesi gün hapıdır. norlevo'nun yerine yeni nesil ertesi gün hapı olan ella piyasaya sürülmüştür.

  her ay kullandığım mesigyna'yı yaptırmayı unuttuğumu fark ettiğimde her şey için çok geçti. el mahkum bu ilacı kullanmak zorunda kaldım. fiziksel ya da psikolojik bir etkisiyle karşılaşmadım (gizlinot: ya da farkına varmadım ) belki de mesigyna'nın alt üst ettiği hormonlarıma norlevo vız gelmiştir.

  nisan ayında norlevo'yu 16-17 liraya almıştım. şimdi muadili olan ella 48 lira! neyse ki bu sıralar korunmayı gerektirecek bir durum yok. cebim de rahat, kafam da... (gizlinot: burada yazarın burnu uzuyor)

  1 ekim 2014 02:31 26 aralık 2014 13:25

  2. geçen ay eczanede ella'ya 48 TL verirken, tam bir sene önce norlevo'ya 17 TL ödediğimi hatırladım. Hayır eczacı da uyarmıştı , norlevo piyasadan kalkacak, yerine pahalı bir ilaç gelecek demişti. aman yeaa dedim bi daha ihtiyacım olmaz. bu bile gereksiz de ben pipirikliyim n'apayım :S seneye de 77 TL ye ilaç gelirse kullanmaktan vazgeçerim heralde, babalar gibi doğururum.!

  1 ekim 2014 10:23

  3. Arkadaşlar bilginiz olsun norlevo piyasadan kalkmadı. Sadece eczanelerin büyük çoğunluğu ella daha karlı olduğu için olsa gerek onu satmayı tercih ediyo. Tesadüfen rastlamışlığım, ella dan sonra fiyatıyla oh çektiren, sağlam aramalarla bulabileceğiniz ilaç.

  Edit: rahatsız olanlar olduğu için ekleme yapıyorum. Eczacı bir süslü mesaj attı."eczanelerde günlük reçetesiz satışını yaptığımız ilaçların çoğu 10 tlnin altında ve kar marjı %25-30 civarında. anlatmaya çalıştığım şey birincil önceliğimiz karlılık değil, hastanın bütçesine uygun ilaca en hızlı ulaşması. araştırmalarınız sonucu ilacı buluş olmanızın tek sebei o eczanede ilacın tesadüfen kalmış, yada geçmişte yüklü stok yapmış olmasıdır. " dedi. Yanlış olmasın ama ben burda herhangi bir tıbbi bilgi paylaşmadım. Kimsenin zarar görebileceği de bir durum söz konusu değil. Ben sadece kendi tecrübelerimden yola çıkarak bu ilacın şu anda piyasada bulunduğunu söylüyorum.

  5 nisan 2016 00:56 5 nisan 2016 15:14


  4. arkadaşlar bilginiz olsun norlevo piyasadan kalktı. (bkz: görsel)

  5 nisan 2016 11:13

  5. Norlevo bir Ertesi gün hapı olup, İki hap halinde satılır, korunmasız cinsel ilişkiden sonra mümkün olan en kısa sürede iki hapın tek seferde alınmasıyla kullanılır. İlk 2 saat içinde kullanılırsa %95 civarı bir koruma vaat eder. İlişkiden alınımına kadar olan süre uzadıkça da bu oran düşer. bu hap bu işi nasıl yapıyor peki? hormonlarınızı etkileyerek tabiki.

  Bundan 3 4 sene önce aynı yıl içerisinde birkaç kez kullanmak durumunda kalmıştım, çünkü çok tedirgin oluyordum ya hamile kalırsam falan diye. Sonrasında aynı ay içinde iki kez adet görünce kafama dank etti. Bu hap hormonlarınızı o derece bozuyor işte, sonrasında iyice korktum internette de kısırlık yapabilir falan yazıyordu. hatta bir kadın ömrü boyunca ikiden fazla kullanmamalı diye birşey bile okumuştum. Yan etkileri gerçekten çok, O gün bu gündür kullanmadım.

  Diyeceğim o ki düzenli bir cinsel hayatınız varsa korunmak için birçok yöntem mevcut. Norlevoymuş ellaymış sanki şeker yiyormuş gibi kullanmayın içiniz rahatlasın diye.

  5 nisan 2016 16:35 5 nisan 2016 16:38

  6. Cinsel ilişki sonrası doğum kontrolünü sağlayan diğer hormonal yöntemler gibi , en etkili doğum kontrol yöntemi değildir. (bkz: bakır içeren rahim içi araç )

  Ayrıca, yumurtlamayı geciktirme mekanizması ile doğum kontrolünü sağlaması nedeniyle sadece yumurtlamadan önce kullanılmışsa etkilidir.düşük oluşturma etkisi yoktur.

  Eğer norlevo kullanılacaksa cinsel ilişki sonrası ilk 24 saatte kullanılması en yüksek korumayı sağlar.

  *****girdinin yazıldığı tarihteki, güncel literatür bilgisidir, zaman içinde geçerliliğini yitirebilir.

  5 nisan 2016 18:34 6 nisan 2016 10:32

  7. Doğum kontrol yöntemi olarak kullanmanın çok zararlı olduğunu düşündüğüm ilaç. Çok mecbur kalınarsa kullanılabilir tabi ki ama düzenli olarak kullanılabilecek bir ilaç değil.

  5 nisan 2016 19:36


  8. İlacın prospektüsünde ve bazen yanında verdikleri tanıtım broşüründe özellikle belirtilmiştir bir doğum kontrol yöntemi olmadığı. Aman kızlar dikkat edin mecbur kalmadıkça asla bu tip ilaçlara yönelmeyin. Hormonal dengeyi alt üst ediyo. 3 ay regl olamazsanız delirirsiniz sonra.

  23 nisan 2016 23:02

  9. senelerdir "vay arkadaş ne güzeldi ucuzdu, mide bulantısı yapmazdı, çektiler piyasadan! katilleeer!" diye yaşını tutuyordum. dün doktor bir arkadaşımdan öğrendim, meğer "BrCA1 genine sahip kadınlarda meme ve uterus kanserine neden olduğu kanıtlandığı için" piyasadan çekilmiş, bize has bir durum değilmiş. Norlevo 72 saat etkiliyken, Ella 120 saate kadar calisabiliyormus, gebelik oranı testlerde binde 3'muş. direkten dönmüşüz kızlar.

  30 mart 2018 05:20