nyx

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (559)
  • medya (24)

559. Tercih edilen ürünlerin asla indirime girmediği, düzensiz standlara sahip marka. Bilmiyorum oysa ki merak ettiğim birçok ürünü vardı ama nedensiz bir şekilde soğudum. Kozmetik alışverişlerimi çoğunlukla indirim dönemlerimde yapmayı seviyorum. Ama nyx’te elimi hangi ürüne atsam indirimsiz çıkıyor. Aylarca fondötenini inatla almadım indirim bekledim. Bir türlü indirimde yakalayamadım. Ya ben kaçırdım ya da hiç indirime koymadılar. 

Edit: bu arada yazmayı unutmuşum internet sitesi berbat. İnternet sitesi rezaletinde 1. Hm 2. Nyx benim için.

16 ağustos 17:04 16 ağustos 17:07

558. şark kurnazlığı peşinde olan ve ne yaptığı anlaşılamayan firmadır.

bu başlık altına sürekli olumsuz girdi yazacağım gelmezdi aklıma ama nyx üzmeye devam ediyor malesef.

(link: https://www.suslusozluk.com/nyx?i=849711 şu) girdimde iade edeceğimden bahsettiğim ürünleri, aynen internet sitelerinde tarif edildiği şekilde, ambalajı hiç açılmadan ve güzelce paketleyerek iade için kargoladım. kargo takibini de yaptığımda gördüm ki kendilerine 10 ağustos tarihinde ulaşmış. burada şunu belirtmem gerekiyor ki, nyx hesabı benim adıma olmasına rağmen kargo eşim adınaydı. zaten saçmalık da burada başlıyor. ben kendilerinden bir para iadesi beklerken, bugün eşime nyx'ten bir kargo ulaşmış. ben "nedir bu? kargo beklemiyordum ki!" falan derken olayı öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım. meğer dün eşimi arayıp kargoyu geri göndermek için onay istemişler. eşime sorduğumda da "bir kargonuz var daha önce size gönderdiğimiz ama ulaşmayan. onu tekrar göndermek istiyoruz, onay veriyor musunuz?" diye yanıltıcı bir soru sorarak onay almışlar. eşim de, buna yeni bir kargo beklediğimi düşünerek onay vermiş ama iadeyle ilgili bir şey olduğunu anlamamış; çünkü hiç iade olayından bahsetmemiş nyx! ben müşteri hizmetlerine israrla iade ettiğim bir ürünün para iadesini yapmak yerine neden tekrar göndermek için onay almak gibi bir mantıksızlık yaptıklarını sorduğumda ise doğrudüzgün bir cevap alamadım. "kayıtlarımıza bakıp size geri dönüş yapacağız" gibi bir şeyler söylediler sadece.

şimdiye kadar farklı firmalardan verdiğim ve bazıları iade ile sonuçlanan onlarca online sipariş içinde ilk defa böyle bir abuklukla karşılaşıyorum! yani ben ürünü iade edip parasını geri almak için göndermişim sana ürünleri kusursuz bir şekilde. parayı direkt ve basitçe iade etmek yerine, neden süreci karmaşıklaştırıp saçmasapan arayıp tekrar göndermek için onay istiyorsun? nedir ki bunun mantığı? iade almamak için yapılan bir oyundan başka nedir? bir de burada tabi müşteri hesabının başka, kargonun başka isme kayıtlı olmasının avantajını da kullanmışlar ve hiç alakası olmayan eşimden onay almışlar. böyle yapacağına en azından bir mail gönder ve bilgilendir ki işler iyice karışmasın.

sonuç olarak müşteri hizmetleriyle anlaşamadık. "ürünleri tekrar iade etsem size süreç nasıl olacak?" diye sordum. kargo parasını ödeyip gönderebilirsiniz dedi ki ilk iademde bu ücretsizdi. şu anda elimde istemediğim iki ürünle kalmış durumdayım. nyx'in iade süreci kadar saçma ve mantıksız, neden böyle olduğu anlaşılamayan bir iade süreci görmedim. çok sinirlendim ve peşini bırakmayı düşünmüyorum. şikayet v.b. ne gerekiyorsa yapacağım. müşterinin mağdur edilmesi bu kadar kolay olmamalı! yani dünya çapında bir firmasın ve iade prosedüründeki saçmalığa bak! neyin peşindesin nyx?

edit: imla

16 ağustos 12:35 16 ağustos 12:46

557. primer ve warm neutrals far paletini almak için indirim bekliyordum bunca zamandır ama zamlardan sonra indirim gelse de yine isteğime ulaşamayacağım sanırım.

16 ağustos 11:26


556. caddebostandaki mağazasına gitmiştim. bir şey almaya değil de bakmaya.

insanda gezme isteği uyandırmayan bir mağaza düzeni vardı aklımda kaldığı kadarıyla. karanlık, sıkıcı bir yerdi.

çoğu ürün de yoktu, standtlar boştu.dokunduğum, sürdüğüm şeyler de merak uyandırmadı.

benim ilgimi çeken bir marka olamadı yani. sitelerine bakınca o kadar renk cümbüşünün içinde sanki kalitesiz bir şeyler çıkacak hissiyatı yaşıyorum.

15 ağustos 12:08

555. Overrated marka.

Amerika'nın flormar'ı.

15 ağustos 10:50 15 ağustos 10:50

554. bu kadar gerek youtuberlar gerek makeup artistleri tarafından uygun fiyatlı olarak lanse edilip de uygun fiyatlı olmayan başka marka en azından ben bilmiyorum. fiyatları zaten gereksiz pahalı olan, amerikan makyaj kozmetik mallarına uygulamaya konulacak olan %60 zamlı gümrük tarifesinden sonra fiyatlarının uçuşa geçeceğini düşündüğüm marka. Bir de kur etkisi var tabi, doların 6.5 tl'ye dayandığındığını artık bilmeyen duymayan kalmadığı için ona girmiyorum zaten. Varsa istediğiniz bir ürün, yedekleyeceğiniz birşey, bir an önce bugün yarın alın kenarda dursun. ben birkaç ürünü dışında fiyat/performans açısından yeterli bulmuyorum, nyx'in hiçbir ürünü gerekli değil benim için bu açıdan hepsini ikame edecek birçok ürün var piyasada.

15 ağustos 10:37

553. Dolar kuru nedeniyle fiyatlarını güncelleyip güncellemeyeceklerini merak ettiğim marka.

Bim'deki yumurta fiyatına bile güncelleme gelmişken nyx ne yapar bilmiyorum. Çünkü geçen sene çok saçma bir fiyat politikası izleyip çok büyük eleştiri aldılar.

Bir süredir de kuru çok yansitmadılar.ama kur seviyesi artık yansitilmayacak gibi değil maalesef.

14 ağustos 14:48


552. bugünlerde devam eden indiriminden iki iadet kontür refill'i almıştım online olarak. ürünün olduğu bilgi sayfasında ağırlığının 14 gram olduğu yazarken, bugün elime ulaşan ürün sadece 2,7 gram! yani sitesindeki bilgilerle gerçek birbirini tutmuyor malesef. doğru ve müşteriyi yanıltmayan bilgileri yazmak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.

sonuç olarak ben de yarın aynen iade ediyorum ürünleri.

tanım: internet sitesindeki bazı bilgilerle müşteriyi yanıltan firma.

edit: ölü link temizlendi.

8 ağustos 18:11 16 ağustos 12:43

551. Bağdat Caddesi mağazasinda an itibariyle dolandırıldığım mağaza. İndirimden bir kaç parça ürün aldım,kasa önünde bana 16 lira dediği ve reyonda indirimli diye verdiği allık kasada indirimsiz çıktı. Ben tam aa niye o kadar tuttu dememe kalmadan ayy fişi kestim ama yanlışmis indirimde değilmiş dedi. Bu seferlik böyle olsun ne yazık ki iade ve değişim yapamıyoruz yalnız politika gereği  dedi. Oradaki Arapları kaziklama derdinden beyinleri yanmış. Parasında asla değilim sadece indirimsiz olduğunu görüp ugrasmamak için hızla fişi kesti. Çöp almam senden bir daha . 

7 ağustos 17:28 8 ağustos 01:20

550. İndirimlerini neye göre belirlediklerini merak ediyorum. Daha önce kullanıp memnun kaldığım ürünleri sadece 1 gün sepette beklettim ve almak için girdiğimde çoğu ürünü indirimli listeden silmişler :d neon pembe vb farlar hala indirimde biraz talep görseler eminim onları da kaldıracaklar

21 haziran 11:45