yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. iki psikolojisi bozuk grubu bir araya getiren program. kameralar olmasa kan çıkardı eminim. severek ve hayretle izliyorum.

  11 kasım 2015 13:18

  2. izlemeye bayıldığım program. resmen saatini bekliyorum. evlerden atılan o eşyalar, temizlenen o odalar bana yeterli gelmese de yinede inanılmaz bir mutluluk veriyor. ben bu programa katılan bir temizlik hastası olsam o evlerde tüm eşyayı komple dışarı cıkarır, yerdeki halıyı atıp parkeleri çamaşır suyu ile temizler sonra duvarları önce kireçle sonrada herhangi bir boya ile boyamadan evin içine girilmesine izin vermezdim. programdakiler kadar temizlik hastası olduğumu düşünmüyorum (gizlinot: hergün tuvalet temizliğine 6 saat ayıran bir kadın vardı ) ama yinede bu temizlenen evlerin içinde; 6 yılı aşkın zamandır temizlenmeyen, 40 yıldır hiçbir şeyin atılmadığı,içerisinde 3 keçinin yaşadığı yada 10 köpeğin bulunduğu evler var. evcil hayvanı anlıyorum ama halının her yerinin çiş, yatağın içininde kaka olmasını ve bunların kuruyup kalmasını anlayamıyorum. bu yüzden elektrikli süpürge yetmez komple çamaşır suyu:)

  edit: birde program bana şunu gösterdi ki; ben istifçiliktende nefret ediyorum. en sevdiğim şey elimde büyük bir çöp poşeti evin içindeki gereksiz eşyaları ayıklamak. kullanılmayan şeylerin evde tutulması beni rahatsız ediyor.

  8 şubat 2016 04:08 8 şubat 2016 04:15

  3. uzun süreli izlemede, insanı ocd hastası yapabilecek olan program.

  adını duyunca şöyle 1-2 bölümüne bakayım dedim. hastalığı olanları anlıyorum, onlar da zaten nasıl hissettiklerini sürekli dile getiriyorlar. empati kurmamak mümkün değil ki hayatlarını da çok zorlaştırdığını düşünüp üzülüyorum. birisi günde 20 kere tuvaletini temizliyormuş,ne kadar yorucu bir şey yani. bir diğeri, kahvaltıdan önce 2 kere mutfağını temizliyormuş aç aç.

  temizlik hastası olanları gayet iyi anlıyorum, ki ben birazcık pasaklı bir insanımdır, ama istifçi dediğimiz kısım bende hayretler uyandırıyor. bir şeyleri atamamak, istif etmek çok ayrı bir konu. ben de çoğu şeyi atamam, benim de dolaplarım dolup taşar fakat atmamaktan ziyade, duvardan yağ akması, yerlerde 1 parmak boyunda tozla uyuyabilmek yürek ister bence.

  hastalığı ya da özel bir durumu olanları ayrı tutarak konuşuyorum. mesela bir tane amca var, sağlığı falan gayet yerinde. boş zamanı bol, hatta emekliydi yanlış hatırlamıyorsam. hayatında hiç yatak çarşafını değiştirmemiş, gece uyumak için yatınca bir karış toz kalkıyor. amcacığım, nasıl için rahat uyuyorsun, nasıl nefes alıyorsun ya? iyi ki çıban falan çıkmıyor bunlarda.

  sürekli tembel ve pasaklı oluşumdan şikayet eden annem, gelse de kızının bu entrysini bir okusa.

  20 şubat 2016 02:10 20 şubat 2016 02:11


  4. 10 yıldır banyosunu ve tuvaletini temizlemeyen bi insan olduğunu gördüğüm program. Buradaki iğrenç leş evleri gördükçe resmen midem ağzıma geliyor. Ama beni asıl sinirlendiren istifçilerin arkadaşları akrabaları falan konuşuyor inanmıyorum evi tertemiz olmuş diye be adam/kadın madem inanamıyorsun sen Nasıl insansın o garibenin evini bi temizlesene!

  20 şubat 2016 22:48

  5. yarın hatta saat itibariyle bugün evimde bir bölümünü çekeceğim program. 10 kişilik misafir gelmeden bir gün önce iki kedimizi tıraş ettik. yemekleri yetiştirmek bir yana tüye bulanan evi adam etmek için kaç obsesif gerekir bilemiyorum. ha ben ne mi yapıyorum? yemeklerin yarısını yaptım, zıbarıp yatarım birazdan sabah olana kadar da ellerinde ölçüm cihazlarıyla orayı burayı ölçüp bayılan ablalar girer rüyama. delirmzsem gelişmeleri yazarım.

  ha bu arada tanım: ingiliz yapımı temizlik/pislik olguları üzerinden yürüyen reality show. yerine göre "çok şükür" yerine göre "ben niye böyleyim?" dedirtir adama.

  29 mayıs 2016 01:32

  6. babamla geçen yaz en büyük hobimizdi bunu izlemek.aşırı pis olanlar da aşırı temiz olanlar da bizi ayrı ayrı eğlendiriyor yatağındaki köpek çişini bile temizlemeyenden tut ayakkabısı yemek yemeye uygun hijyen sınırında değil diye ağlayan hemen eve gidip ayakkabımı değiştirmem lazım diyene kadar geniş bir yelpaze.çok eğlenceli.

  29 mayıs 2016 22:19

  7. Kendimi böyle bir insanla aynı ortamda yaşarken düşünemiyorum. Sanırım dünyada hayatı kendine en zorlaştıran insanlardanlar.

  Daha önce bir oda arkadaşımla yatağımı düzenlediği için kavga etmişliğim var. Kıza biz evli değiliz diye bağırdığımı hatırlıyorum. Artık her yeni insana ilk kuralım "canımı al, boğazımı kes ama eşyalarıma dokunma." Dağınıklığımda mutluyum.

  30 mayıs 2016 02:41


  8. tlc kanalı yeni açıldığı dönemde izliyordum bu programı, bir bölümünde kadının biri bildiğimiz fake'ti. kadın sanırım aşırı sıkılmış ve farklı olmak, öyle görünmek istemiş ve bunlara katılmış. istifçi bir adamın evine gittiler grupça, kadın odaları falan gezerken yalandan tozları alıyordu sonra banyoya geldiler, banyo çok dağınıktı, lavabo, klozet falan aşırı pisti, elinde bi sprey şişe vardı, içinde dezenfektan ve çamaşır suyu varmış, bir elinde de bez, klozetin kapağına sıktı sildi, diğerleri konuşurken, sonra oturak kısmına sıktı sildi, sonra bezi klozetin içindeki suya soktu ıslattı, bir güzel sıktı, tuvaleti komple baştan sildi ama hiç bir şey sıkmadı, tuvaletin içindeki suyla ıslattı bezi ve sıktı o kadar yani, sonra o bezle bi de lavaboyu sildi, yine bir şey sıkmadı, sürmedi, kapının kolunu, ışık açma kapama düğmesini falan sildi, şok oldum, grubundaki diğer elemanlarda şok oldu, sen hep bu şekilde mi temizlersin dediler, cevap vermedi, sonra diğer eve geçtiler.

  7 haziran 2016 01:15

  9. bir bölümünde temizlik hastası bir kadın klozeti temizledikten sonra temizliğin ne kadar içine sindiğini göstermek için klozeti yalıyordu! apla o kadar temizsin anladık da, ne olursa olsun, oraya z.çıldı bea!

  18 eylül 2016 22:47

  10. İzlerken bir rahatlama hissi uyandıran program.

  Annem temizlik konusunda neredeyse hastalık derecesinde takıntılıydı.psikoloğa gitti vs eskisi gibi takmasa da benim odama asla girmez girince cinnet geçiriyor çünkü ben çok dağınığım.

  Programın gerçekçiliğine inanmak istiyorum,ama bazen aşırıymış gibi geliyor.

  Bir adam yatağına en son 2 yıl önce yatmış,sonra yatağın üstünü eşyalarla doldurmuş yatağı gözükmüyor,köpeği var dağınıklık arasında kayboluyor zor buluyor onu falan.

  O evlerin temizlenmiş halini görmek,halının süpürülüşünü izlemek falan bana acayip güzel geliyor.

  Annemle her denk geldiğimizde bana ' bak senin tek yaşıyo halin,ben olmasam evin böyle olur' diyor.(gizlinot: o kadarda değil anne :d)

  19 eylül 2016 02:58

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar