yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (3)

  22. Gelinlik denemesi için gittiğim ve hiç de memnun kalmadığım perakende abiye satış mağazası.

  Geçenlerde istanbuldaki cevahir mağazasına gittim gelinlik bakmaya, gelinliklere baksak da denemek için randevu almak gerektiğini öğrendim. O zaman gelinliklere şöyle üstün körü bir baktım ve eve döndüm. internetten ankaradaki mağazasına denemek için randevu oluşturdum. Saat 13:00’de armada mağazasında yer ayırttım.

  Randevu günü dedim ki “15-20 dk önceden gidip denemek istediklerimi kararlaştırayım ki elbiselere bakmakla tekrar zaman kaybetmeyeyim”, o şekilde erken çıktım evden. 12:15’te beni arayıp “geliyor musunuz?” dediler, ben de araba sürerken saate dikkat etmediğim için sanki 12:30’da orada olmam lazımmış gibi “evet merak etmeyin 15 dkya oradayım” dedim. 2 kız arkadaşımla gidecektik, onlar ayrı geliyorlardı. Ben 12:30’da mağazaydım, masaya aldılar beni ama katalogla bakmadan askıdan elbiselere baktık. Arkadaşım da 12:40’ta geldi. Görevliye “sizin önerilerinize açığım, kafamda istediğim net bir model yok. ama spesifik olarak şu *istemediğim tek modeli anlataraktan* modeli istemiyorum, çünkü son 2 senedir herkeste bu modeli gördüm artık gına geldi.” Dedim. Kadın da “tamam anladım” dedi. Sonra ayırdığımız 4 modeli denemek için kabine gittik.

  (Denemeler için demo bedeni 40 beden yapmışlar, yani askıdaki tüm elbiseler 40 beden, 36-39-40-42 bedenlerin hepsi 40 bedeni deneyip ona göre beğendikleri modeli kendi bedenlerinde yaptırıyorlar. Ben de tam 40 beden biriyim, bu yüzden abiyede 42-44 giyiyorum. Yine de Normal beden askısından baktırdılar bana, büyük beden askısına yönlendirmediler.)

  Elbiseleri denemeye başladım, birinin eteğini beğenmiyoruz, birinin korsesini, başkasının büstünü derken bir baktık görevli gitmiş başkasıyla ilgileniyor. Görevli olmadan üstümdekini de çıkaramıyorum (iğnelenmiş), yeni model de deneyemiyorum. Arkadaşım gidiyor kadını getiriyor, üfleyerek gelip elbiseyi açıyor da ben yeni modeli deniyorum. Sonra gitti kadın benim istemediğim modeli getirdi, ben de onu denemek istemediğimi belirttim, gitti arada onun başka bir versiyonunu getirdi yine benzeri olduğunu söyledim ve istemedim. A kesim etek dışında da bir şeyler denemek istiyorum diyip "prenses model bir şey olmaz mı?" dedim, başladı “onları aşiret düğünlerine falan alıyorlar, çok büyük, damat uzağınızda kalır” falan demeye.. yahu bi tane denet işte, yok, denetmiyor! Sonra "başka model önerebilir misiniz?" dedim, “birinin üstünü, öbürünün altını beğenmiyorsunuz, ne önereyim bilemedim?!” diye triplendi. Sanki elbiseleri bu tasarlıyor! Üstelik 'elbiseleri beğenmedim' demiyorum, 'bana olmadı' diyorum. Hatta ve hatta kendisi elbiselere laf ediyor “aşiret düğünü elbisesi” diyerek. Denemek istediğim boncuklu bir elbise vardı mesela, “bu olmaz” dedi, kabine götürmemize rağmen askıya geri götürdü de biz yeniden içeriden getirdik. Yani kadınla savaş halindeydik resmen!

  Bir ara ben içeride giyinirken arkadaşıma “sizin süreniz 13:30’da doldu aslında ama ben yine de denemenize izin veriyorum” dedi. Ben de içeriden çıktığımda “benim randevum 13:00-14:00 arasıydı” dedim, bu sefer de “ben sizi 12:30’da aldım ama, 1 saat çoktan geçti, sonrasında başka müşteri gelecek” dedi. “Tamam da 14:00’e kadar başka birinin gelmemesi gerekiyor” dedik, 'evet ama erken geldiğiniz için 1 saati aşma hakkınız olmuyor' diyor... Delirirsin! Yahu ben erken geldiysem o benim sorumluluğum, madem bu kadar saate takıksın, beni neden 12:30’da aldın? Üstelik ben bakmak için değil, denemek için randevu alıyorum, o zaman neden süremi “bakarken” başlatıyorsun? (Bu arada kabine 12:50’de anca girmişimdir)

  En son da balık modellerden 3 tane denemek istedik, “iyi bunlar son olsun, süreniz doldu, başka model deneyemezsiniz” dedi bize, o da süremiz dolmadan beğenip almışız kabine diyeymiş. Saat de 13:20 falandı. Bir tane denedim, zaten kendi bedenimden bir beden küçük denediğim için olmadı, ikinci elbise daha esnekti o yüzden giyebildim ama modeli beğenmedim, bu sefer üçüncü elbiseyi “bunun kalıbı daha da dar, olmaz sana” diyerek denetmek istemedi, o zaman git büyük beden askısından 46’sını getir kardeşim! 36 beden adam 40 deniyorsa ben de 42 olarak 44-46 bedenini deneyebilirim heralde. Ya da büyük bedeninde yoksa söyle de içimde kalmasın.

  Girdiğim ve elbise denediğim ilk gelinlik mağazasıydı ve bu kadar ilgisiz ve kötü bir çalışana denk geldiğim için Gerçekten çok sinirlendim, üzüldüm ve moralim bozuldu açıkçası. Markaya şikayet maili atıp atmama konusunda kararsız kaldım, yine de içimin soğuması için buraya yazmak istedim. Eve gelip olanları anlattığımda annem “bakmıştır genç kızsınız, ciddiye almamıştır sizi, ilgilenmemiştir” dedi, gerçekten de sonlara doğru "sen" diye hitap etmeye başlamıştı. Hadi lisedeyken anlarım, üniversitedeyken de belki para yok diye ciddiye almıyorlardı ama 30’uma geldim sayılır, çalışıp para kazanıyorum ve hala ciddiye alınmıyorsam artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İlla yanımda kayınvalidem mi olacak? Annem mi lazım? Anası babası olmayan, kayınvalidesi ile anlaşamayıp kendi elbisesini alan gelinler yok mu? Her halükarda, randevu alıp giden İnsanları ciddiye almama gibi bir lüksleri olduğunu düşünmüyorum. Haute couture dikiyorlar sanki!

  31 mart 17:58

  21. Ben buranın İzmir gaziemir'deki mağazasına gitmiştim nikah elbisesi almaya. Balıketli biriyim orda sizin fiziğinize sadece bu olur diye önüme bi elbise çıkardılar. Başka neye elimi atsam "sizin karnınız yağlı o olmaz" "sizin sırtınız geniş o size olmaz" diye diye hiçbir şeye baktırmadılar. Ben de bu işlere uzağım biraz basiretim bağlandı iyi dedim aldım gösterdiklerini. Biraz da tadilatla kısalttırdım. Ama elbise durdukça içime hiç sinmedi davranışları da düşündükçe gıcığıma gitti size ne yani bakmak da mı yasak? Ama tadilat olduğu iade de edemedim. Elbiseyi giyesin gelmedi. Sonra gittim hepsiburada'dan yine oleg cassini bir elbise aldım hem de indirimde sadece 450 liraya. Çok daha güzel oldu. Eskisini de abimin nişanlısına verdim. Bu da böyle bir anektod. Marka hakkında söyleyeceğin şey internetten alırsanız aklınızda bulunsun bedeninizin bir beden büyüğünü alın.

  ilgili medya:
  2
  31 mayıs 2023 01:40

  20. Gelinlik ve abiye mağazası. Geçen gün gelinlik denemek için gittiğimde satış temsilcisi 4 aralık'tan itibaren fiyatlara zam geleceğini söyledi. Örneğin benim denediğim 3 bin liralık gelinliğin fiyatına bin lira zam gelecekmiş. Buradan abiye veya gelinlik almak isteyen süslülerin haberi olsun.

  3 aralık 2021 09:10


  19. Gelinliğimi mall of istanbul şubesinden almıştım. Çalışanlar o kadar çok ilgilendiler ki, o günleri hep çok güzel hatırlıyorum. Onlarca gelinlik denedim belki, çünkü kiloluyum, nasıl bir model yakışacağını asla kestiremiyorum. Bir of bile demeden denettiler bana o kadar gelinliği. Dönüp dolaşıp denediğim ikinci gelinliği satın aldık. Her provada biraz daha daraltıldı, son iki güne kadar gelin gerekirse daraltırız hemen diyerek de gerçekten ilgilendiklerini belli ettiler. Nasıl yürümem gerektiğini bile anlattılar. Gelinliği seçince çan çalıp dilek tutturuyorlar, çok eğlenceliydi. 3 yıl önce piyasaya göre en uygun gelinlikler de buradaydı neredeyse

  25 temmuz 2018 12:40

  18. Gelinliğimi diktirirken esinlendiğimiz marka. İyi bir yerde yaptırırsanız gayet güzel sonuç çıkıyor.

  25 temmuz 2018 12:20

  17. Izmirde yasayanlar varsa mutlaka tavsiye ettigim yer. Normalde ankarada yasiyorum ama o kadar guzel ilgilendilerki baska yere gitmedim bile. Giderseniz de mutlaka kubra hanimi bulun kardesim olsa bu kadar ilgilenmezdi benimle. 

  25 temmuz 2018 11:31

  16. Şu an internet sitesinde %50 indirimi olan marka... Kızlar koşun valla güzel parçalar var.

  28 mart 2018 11:13


  15. üniversitemizin dibindeki avm de bulunan mağaza. Yemeğe sürekli avm ye gittigimiz icin bu magazanın şık vitrini cok dikkatimizi cekiyordu bi gün dayanamayıp girdik çok zarif gelinlik nişanlık özel gün elbiseleri falan vardı (elbiseler ya çok güzel ya fiyasko bu arada hepsi mükemmel degil) fiyatlara gelirsek bazıları 5000-6000 civarındeyken bazıları 300-400 lira sanırım indirim reyonu gibi bi kısım var. Yakın arkadaşım ablasının düğününde giymek için güzel bi elbise begendi fiyatı sanırım 2000 civarıydı çalışanlara söyleyip ayırttırdı ailesiyle gelip denemek için, daha sonra gittiginde çalışanlar bence suanda almayın ilerki zamanda baya indirime girecek o zaman alırsınız demisti ve gercektende yarı fiyatı gibi biseye aldı elbiseyi. Böyle insanları kazıklamaya çalışmayan çalışanlar gözlerimi yaşartıyor <3

  27 mart 2018 13:04

  14. hem gelinlik hem nişanlığımı aldığım, 3 ayrı mağazasını ziyaret ettiğim marka. öncelikle, dantel gelinlikleri maalesef çok kaliteli durmuyor fakat şifon, tül ve saten modeller için tercih edilebilir. gelinliklerde fiyatlar 1500TLden 5000+a kadar çıkabiliyor, fakat önceden websitesinde modelleri ve fiyatları görebilirsiniz. ben kendi gelinliğimi indirimden çok çok komik bir fiyata aldım, nişan elbisemle sadece 300 TL fark var öyle söyleyeyim.

  gelinliğimi önceden internetten beğenmiştim fakat gidince 8-10 model denedim ve açık ara en güzeli zaten gözüme kestirdiğim olunca aldım çıktım. gelinlik için cevahir mağazasını ziyaret ettim çünkü önceden mail atıp sorduğumda benim istediğim beden orada stoktaydı. bu mağazayı pek tavsiye etmem, arap müşterilere öncelik verip sizinle ilgilenmiyor ve çok bekletiyorlar.

  daha sonra duvağım için mall of istanbul mağazına uğradım, sadece duvak almama rağmen ilgi çok daha fazlaydı ve bu mağazada kıyıda köşede kaldığından daha sakin oluyor.

  nişan elbisem içinse marmara foruma gittim. bu mağazadan da memnun kaldım, çok kalabalık olmasına ve kabin sırası bekleyenler olmasına rağmen 7-8 modeli giydim çıkardım ve ilgili davrandılar. abiyelerde mağazada internette olmayan modeller de olabiliyor, alfabetanın da elbiselerini satıyorlar. fiyatlar 200 TLlerden başlayıp 2000 TLlere kadar gidiyor modele göre.

  bedenler tutarlı, hemen hemen hepsinde 38 giydim sadece 1-2 modelde 38 kapandı ama göğsümü çok sıkıştırdı. birinde 36, birinde 40ım gibi bir durum oluşmadı.

  abiyecilerdeki taşlı alaturka modellerin dışında model seçenekleri de sundukları için benim özellikle gece elbisesinde tekrar tercih edeceğim bir marka oldu. ama çok pahalı gelinliklerine değeceğini düşünmüyorum, o fiyatlara çıkınca başka yerlerden de bulunabilir. yine de gidin deneyin seçenek çok fazla, en azından vücudunuza uyan modelleri görmüş olursunuz.

  27 mart 2018 12:09

  13. Ucuz değil hem de hiç ucuz değil ama pahalılından ziyade ürünlerinin kalitesiyle gözümde yeri olmayan markadır. 5000 tl istediği gelinliği gidip la bianca butikten hatta pronoviastan alırım çok daha kaliteli tüle dikerler.

  9 temmuz 2016 08:51