yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

  1. dünyanın en zor başlanan, en zor bırakılan ve en eski mesleğini icra eden kişi. düşününce bazı ülkelerde bu iş yasalarla korunan bir meslek. bu işi yapan kişiler ise gayet isteyerek günün belirli saatleri yapıyorlar. Avustralya bu ülkelerden birisi. bu sayede orospu da orospuluk mesleği de korunmuş oluyor. bu işe zorla sokulan kadınlar için ise hayat çok acımasız. düşünmesi bile kötü aslında. ama ben bir kelimeye bu kadar anlam yüklenmesinin sebebinin sadece bu zorla yaşatılan hayatlar olduğunu düşünüyorum. bu çok eski mesleği icra eden kadınlar oradan çıktıklarında resmen hayatın tekmesini yemiş oluyorlar. onları dışlayan insanlara ise hak veremiyorum. onlar da insan bizim gibi sadece hayatlarını seçme şansı verilmemiş. bu nedenden ben kimseyi ne aşağılarım ne küçümserim. bana göre erkeğinde orospusu var sadece kadın diye bakmamak lazım olayı insan diye bakabilmek lazım.

  ukte: (yazar: tiraje )

  16 şubat 2016 21:58

  2. meslek olarak yapmak zorunda bırakılan,şiddet gören,istemediği taktirde tecavüze uğrayan kadınlardır. yüzüne bile bakmak istemeyeceği erkeklerle birlikte olmaları için şiddet baskı her şeyi görüyorlar. giden erkeğe laf etmeyen zihniyet kadını suçluyor. öz iradesi ile birlikte olmayan kadınla sevişirken aslan kaplan oluyor. o kadında hayatı boyunca o addan kurtulamıyor.

  birde günlük konuşmalarda genelde hobi olarak yapanlara da deniliyor. şikayete gitmişti bir girdim. tavır,konuşma,çevreye olan davranışları,her erkeğe yapılan ayrı taktikleri ile bu sıfatla adlandırılan kadınlar ile yukarıda bahsedilen kadınlarla kıyaslayınca asıl tanımını yaptığım kadınlara hakaret olur aslında.

  16 şubat 2016 22:09

  3. Bir kadın orospunun olduğu yerde mutlaka bir de erkek orospusu vardır. Bu kadar net!

  16 şubat 2016 22:12


  4. günümüzde bu kelime, para karşılığı bedenini sunmak zorunda kalan insanlardan çok, etik değerlerden yoksun olup, çevresindeki evli ve ilişki içerisindeki erkekleri; macera, keyif, para vb gibi ilkel dürtü ve hedefleri doğrultusunda baştan çıkarmaya çalışan hemcinslerime karşı kullanılmakta.

  para karşılığı cinsel birliktelik yaşayan kişilere saçma bir tamlamayla üretilmiş, "hayat kadını" tabiri tercih edilmekte. orospuluk ise zoraki ve kötü bir işin adı olmaktan çıkıp; sosyal çevre içerisinde, özellikle gıybet saatlerinde, aramızdaki "kötü kadınlar"a yapıştırılan sıfata dönüştürülmüştür.

  17 şubat 2016 00:53 17 şubat 2016 00:56

  5. kelime o kadar hakaretle ilişkilendirildiki ben fahişe kelimesini kullanmayı tercih ediyorum.

  fahişeliği meslek olarak yapan kişiyi, parası için biriyle birlikte olan orospudan ayrı tutuyorum! ilk alışverişte her şey açık ve net, ikincisinde kadın sahtekar. (gizlinot: ay uzun uzun açıklayamicam siz anladınız)

  17 şubat 2016 12:27

  6. a zeki demirkubuz'un masumiyet filminde derya alabora'nın "orospuyum ulan!" Diye bağırmasını akla getirendir.

  17 şubat 2016 12:48

  7. aklıma müjde ar'ın "istanbul nerede" repliği geliyor. bir de bir zamanlar "uçurum" adlı dizi. ve tabii ki kahrolası beyoğlu sokakları....

  orospudan orospuya fark var mıdır bilmiyorum ama orospu orospudur.

  istediği hayat orospuluk olan kişinin yaşadığı dünyadaki mesleğine orospuluk derim ben, zorla orospulaştırılmış kullanılan, çalıştırılan masum kızlara günahsız melek diyorum.......

  17 şubat 2016 17:36 ed.17 şubat 2016 21:18


  8. Sulandırmayayım diye kendimi sabahtan beri tutuyorum (link: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRYsMThb83Ec5OTQxWrfK6CN1431lIg8TfRiLRbQa9TNGItRpyO0EyBiPHA ama).

  17 şubat 2016 18:01

  9. kız olmak zor iş can'lar .. aşık olsa orospu , terk etse orospu , verse orospu , vermese gizli orospu , öpse orospu , hiç birini yapmasa lezbiyen , bakımlı olsa orospu , gece çıksa orospu , çıkmasa farketmiyor yine bir şekilde orospu .. insan yerine koyup sohbet etse fingirdek , etmese nazlı , telefon numarasını verse en ala kaşar , vermezse uğraştırmayı seven kaşar ..

  haklısınız beyler

  pezevenge herkes orospu -- can yücel

  bu güzel dizeleri getirdi aklıma

  3 haziran 2016 21:57 3 haziran 2016 21:58

  10. Rahatsız edici bir bakışla karşılaşınca istemsizce refleks gibi kullaniyorum. Veya sözlü taciz. Üstteki yazar bahsetmiş yalnız olmadığımı görmek çok hoş, yakın zamanda farkına vardım ve ancak böyle rahatlıyorum. Ama ben yanlış kullanıyorum o daha zevkli. Orrrusspu diyorum. Vallahi refleks, ama orospu olmak kötüyse en ala orospu onlar değil mi?

  18 ağustos 2016 00:18

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar