sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. öncelikle hiç içmediğimi belirterek başliyim, fakat içilen ortamda çok bulundum,çok içen arkadaşlarım oldu.

  kimisi kimyasal uyuşturucu olmadığını savunarak içmeye devam etti (gizlinot: kesinlikle onaylamıyorum) , kimisi başka nedenlerle ...

  fakat 10 bira içse tık demeyecek bir arkadaşımın sözü geliyor hep aklıma:

  " başlarda ayı gelse,tecavüz etmeye kalsa,onu bile engellemeye kalkışamazdım"

  kendimce bu denli bilinç kaybı yaratan maddelere karşı mesafeliyim.

  sarhoş-çakırkeyf olmak ayrı,bilinci kaybedip,bedenine hükmedememek ayrı.

  ay korkarım yahu.

  ukte : (yazar: blossom )

  7 mart 2016 16:04 7 mart 2016 16:08

  2. bazen diyorum ki "yasal olsa acaba yine de bu kadar matah sanılır mıydı?"

  hani üniversitede özenmişsindir, denemişsindir, geçmiş gitmiştir ok. ama koskoca insan olmuş hala düzenli olarak bu maddeyi kullanıyorsan, zira bu bir "madde", ben sana saygı duymam.

  7 mart 2016 16:25

  3. eski erkek arkadaşım da bipolar. benim gibi ilaç kullanmak yerine marihuanna ile idare ediyor. bu konuda türkiyedeki doktorlarıyla anlaşamamış. burda uyuşturucu mantığıyla bakıldığı için. bi ilacın beynin tek bir yerine etkisi olamayacağına inanıyor ki doğru. o yüzden ilaç kullanmak yerine ot içmeyi tercih ediyor. bunun kendisine iyi geldiğini düşünüyor önceden olsa bu sözüne inanmazdım ama kendisinin hayatına kullanırken de kullanmazken de şahit oldum. bence benden iyi idare ediyor. bana göre sigara içmekten çok da fazla bi farkı yok.

  7 mart 2016 18:30

  4. En bok muhabbetlerin öznesidir. Zararlı değil diye savunanlara sadece gülüyorum.

  Bu madde yüzünden okulunu bitiremeyen hayatı perişan olanlar gördüm,

  kardeş gibi olan adamların sen benden mal kırptın paranoyasıyla birbirine girdiğini gördüm,

  Maddenin etkisindeyken saçma sapan hareketler yapıp arkadaşlarının içinde acınacak duruma düşenleri gördüm,

  benden mal çalacaklar korkusuyla arkadaş ortamından elini ayağını çekip, ot içe içe ota dönen adamlar gördüm,

  Ot bulamadığı zaman baliye başlayanı gördüm,

  Ot yetmemeye başladığında hapa başlayanı gördüm,

  Pardon da kendisinin direk fiziksel bir zararı olmasa dahi, ki kesinlikle var, bunlar bile yetmez mi uzak durmak için?

  7 mart 2016 20:35 7 mart 2016 20:36

  5. Zaman zaman ot içtim hatta bir süre aktif olarak sürekli kullandım, senelerdir aralıksız ot içen insanlarda gördüm, ilk defa yanımda içenlerde, eski sevgilim hemen her gün kullanırdı. Ama hiç bir zaman sizin bahsettiğiniz durumlarla karşı karşıya gelmedim.

  Öncelikle ot dediğimiz şey eğer esrar yada cannabis ise; içeriği tamamen doğal olan bir bitki çeşidir. Ama bonzai veya jamaikadan bahsederseniz bunların içide kimyasal maddeler vardır, bunların etkileri daha fazla olurken genelde taşikardi yaratabilir ve bünyesi zayıf insanlar bayılabilirler; hayatımda hiç bir zaman kimyasal madde kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum ama esrar ve bonzai arasındaki fark ciddi bir fark

  Öncelikle esrar içtiğim hiç bir gün bilinç kaybına uğramadım, kendimi kaybetmedim, çok şükür tecavüze uğramadım, paranoid bir düşünceye sahip olmadım (ama yapılan bir araştırmaya göre esrar şizofreni, bipolar, borderline yatkınlığı olan bireylerin patolojilerini tetikliyebiliyormuş diye hatırlıyorum), daha fazlasını istemedim, olduğum yerde bayılmadım, kusmadım. Esrar kullanımında beyinin olayları algılaması çok yavaşlar, sakinleştirir, özel olarak yetiştirilen cinsleri deli gibi güldürebilir 20 dakika dans ettirip sonra pili çekilmiş bebek gibi uyutadabilir (uyumak ama bayılmak değil) bazen içtiğinde dünyanın bütün gizemini çözebilecekmiş gibi beyin açıklığı geldiğini sanarsın, bazen sadece oturur tatlı yok mu tatlı diye dolanırsın, daha iyi anlıyorum diye ders çalışırken içersin, bir komedi filmi izlerken 3 arkadaş oturur içersin, bazen gözyaşına bazende kahkahana eşlik eder.

  Benim girdiğim ortamlarda genelde herkes bir şeye "tutulurdu" dinlediği müziği gerçekten yaşayan insanlar gördüm, ama bad trip yaşayan insanlarda vardı, bazen sevişmeden önce içtiğimizde en güzel gecelerden birini yaşardık, bazende uyuşturucunun yan etkisiyle geç boşalma sorunu yaşardı,ortama renk getirirdiği gibi ortamdaki hüznü depreştirirdi, bir kaç kere auramı görmüşlüğüm, bir kaç kere kahve falı bakarken imajinasyonu aşmışlığım ve bir iki kerede evreni çözmüşlüğüm vardır.

  Ama bunu kullanan hiç bir arkadaşım otumu sen aldın diye kavga çıkarmadı, hiç biri ot bana yetmiyor hap kullanayım demedi ( ki hap uyarıcı bir maddedir kullanım amaçları çok farklıdır (genelde hap dans edilecek ortamlarda atılır ama mesela eroin uyuşturucu bir maddedir ve bunu esrarnın 1000katı olarak düşünebilirsiniz) ve çok şükür esrar kullanan hiç bir tanıdığım eroinde içmedi. Bokunu çıkardığımız günlerde oldu, ama doğuştan yavşak olan bir arkadaşım (ki içmeden de yavşıyordu) haricinde kimse ooo kız ot içiyor, bir iş atayım demedi. Zaten içtiğim ortamlarda belliydi, içtiğim kişilerde.

  Bu kadar uzun yazmamın uyuşturucu bir maddeyi övmek değil, kullanan insanlar üzerindeki önyargıyı bir nebzede olsa azaltmaya çalışmak. Bunu içen insanlar; sabah bir şirketi yönetmeye gidebildiği gibi, okulda asistanlıkta yapıyorlar, bazıları öğrenciliklerini gayet sağlam bir şekilde devam ettirebiliyorlar ve daha sonra iyi bir iş hayatı kurabiliyorlar, ve evet bazıları da var ki 8 senedir üniversiteyi bitirememiş, 30 yaşından sonra üniversiteyi bitirip, hala 30-35 yaşları evlenmemiş/hayatta bir başarısı olamayan 3-4 erkeğin birlikte yaşadığı eve gidip of bir sarda içelim diyedebiliyorlar, bazı kızlar içtiken sonra (tamamen bilinçli bir şekilde, hatta esrarı bir araç olarak kullanarak) tek geceli ilişkilerde yaşayabiliyorlar.

  Kısacası ot içmeyi ne olarak gördüğünüze ve ot içenleri nasıl tanımladığınıza bağlı, ben yaklaşık 2 senedir sadece 1 kere içtim, ama bu içmemeliyim, çok tehlikeli diye kendime koyduğum bir yasak değil; aynı alkol gibi eğer canım bir gün isterse ve içmek istersem güvendiğim biriyle oturup içebilirim.

  Edit: yanlış yazdığım, eksik yazdığım yerler vardı düzelttim.

  7 mart 2016 23:19 7 mart 2016 23:25

  6. önceki girdimde sadece bir kişiden örnek vermiştim ama şunu söylemeliyim ki okuduğum fakülteden ötürü (gizlinot: bi arkadaşımız kafası güzel sanatlar fakültesi derdi hatta :P) bi ara çevremde içmeyenleri saysam daha çabuk bitirirdim sanırım. kendim de doğal olarak sıkça böyle bi ortamda bulundum. çoğu seferinde de denedim. denedim diyorum çünkü beni kafa yapmazdı. sigara içmeyen biriyim sanırım içime çekmeyi beceremiyorum ondan olsa gerek:)) biraz da normalde kafam zaten kırık olduğu için farkı anlaşılmıyor olabilir :)) şaka maka ben kendimde hiç bir etkisini görmedim. bi yerden sonra da sıkıldım zaten denememeye bıraktım yani.

  aynı şekilde çevremde kimse bunun yüzünden herhangi büyük bir pişmalık filan yaşamadı. sigaraya benzetmemin sebebi bağımlılığının ancak bu kadar olması zarar olarak da aralarında büyük bi fark yok. alkoldense kesinlikle daha zararsız. ha içmeyi de bilmek lazım bi yerde. herşeyin fazlası zarar derler ya neyin b.kunu çıkarırsan zararını görürsün zaten. elmayı da çok ye karın ağrısı çekersin o hesap yani :)

  edit: kimseyi birşeylere teşvik etmeye çalışmıyorum sadece o kadar büyütülecek birşey olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

  8 mart 2016 14:36 8 mart 2016 19:30

  7. Sırf keyif için içilmez, medikal alanlarda da kullanılır.

  8 mart 2016 15:08

  8. yer ingiltere, domates yirmi yaşında. wendy ve tom bir şeyden bahsediyorlar ama anlamıyorum. ne olduğunu sorunca wendy elini ot içermiş gibi yaparaktan "cannibis, içiyorsun, mutlu oluyorsun" diyor. sadece şunu söylüyorum "mutlu olmak için bir şey içmeme gerek yok"

  yıllaaar sonra domates ve kız arkadaşı amsterdam'da. kafamı kaldırıyorum coffee shop, coffee shop. ne ilgim ne merakım var, ne bir puf alayım da bakayım ne menem bir şeymiş diye düşünüyorum.

  hala da aynı bu durum. içen içsin tamam ama zararsız olduğunu düşünmüyorum. üstelik bu ülkede illegal bir şey. ha ben ne kadar karşı olsam da kız arkadaşım ayda bir içiyor. onaylamadığımı, hoşuma gitmediğini de biliyor. ben sigara içtiğimde bile (gizlinot: ki haftada bir, içkiyle yarım paket bitiyor bazen ama onun dışında elime almıyorum) başım bir dönüyor bir dönüyor, ot içersem ne olur bilmiyorum ama denemeye niyetim yok. içenlere eyvallah diyorum ama ben bu konuda çok netim.

  içki ve sigaranın daha kötü olduğunu söylüyor içenler hep. doğrudur belki de ama ben içmemiş, denememiş olarak kalmaya devam edeceğim.

  8 mart 2016 22:53

  9. bill maher'in televizyon yayınında yaptığı (link: https://youtu.be/1_4ND12gEOs?t=5m54s ink )

  8 mart 2016 23:02 8 mart 2016 23:03

  10. tek zararı diğer uyuşturuculara basamak olmasıdır.zaten rahatlatmak ve mayıştırmaktan başka bir etkisi yok deneyimlediğim kadarıyla.bağımlılık yapma etkisi kişiden kişiye göre değişir güçsüz bir yapınız varsa kısa sürede kafanızı boşaltan her şeye bağımlı olmanız olasıdır yani pek öcü bir madde olmamakla beraber kullanmak gereksiz olarak nitelendirilebilir.

  9 mart 2016 00:03

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar