sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  2.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. otacının saç ve yüz için kullanılabilen sabunu. saç uçlarını biraz sertleştirse de yağlı saçlar için verdiği temizlik hissi güzel. en olumsuz yönü ise saçtan arınmıyor. yine de kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

  6 aralık 2014 21:13 6 aralık 2014 22:37

  2. Karma Yağlı cildim için yüz temizleyici olarak kullandığım ve gayet memnun kaldığım sabun. Çok heveslenip saçım için de kullandım iki defa ama aşırı kurutuyor ve 2 gün sonra hemen yağlanma sorunumu çözmüyor. Ama yağlı cilt için bence harika, tabii sonra yüz kremi sürmeyi unutmamak kaydıyla :*

  13 aralık 2015 01:53 ed.16 aralık 2015 13:48

  4

  3. Karmadan yağlıya dönük olan ve son zamanlarda sık sık sivilce problemi yaşayan cildimi temizlemek için kullandığım sabun. Ergenlikte türevi ürünler kullanıp memnun kalmıştım. Sivilce sorunumla beraber tüm yüz temizleme ürünlerimi (gizlinot:sensibio h2o hariç ) bi kenara kaldırıp yoluma bunla devam etme kararı aldım. Yüzümü güzelce sabunladıktan sonra bir kaç dakika yüzümde kurutuyorum. Sonra duruluyorum. Devamında nemlendirdiğim zaman sivilcelerle savaşımda büyük yardımcılarımdan biri oluyo kendisi.

  7 mayıs 2016 03:28

  4. birkaç gün önce cildimi temizlemek için arayıştaydım ve buna denk geldim sabunlara bakarken, ilk emin olamayıp yorumlara falan baktım, memnun olunduğunu görünce almak istedim zaten 3,95ti. İlk kullanmaya başladığımdan beri sivilcelerim geçmeye başladı çok olmamasına rağmen ama saçımda kullanmayı düşünmüyorum şuanlık sadece yüzüm için düşünüyorum, kokuya takıntılı olanlar (gizlinot: bende öyleyim bir şey elime alır almaz burnuma götürüyorum) sevmeyebilir çünkü mis gibi kokmuyor hatta kötü kokuyor fakat kalıcı bir koku değil, dayanılıyor. Kullandıktan sonraki temizlik hissi için katlanılabilir bir kusur (gizlinot: kusur derseniz tabii)

  30 mayıs 2016 21:46

  5. Yıllarca kullandık ailecek. Hala kullanıyoruz. Ve kullanacağız. Ben saçımda kullanamıyorum ama yüz ve vücut için kesinlikle tavsiye ederim. Peeling dedikleri bu sabunun kendisi. Kuru ciltlere ne yapar ona kefil değilim. Biz ailecek karma/yağlı cilde sahibiz.

  30 mayıs 2016 22:30

  6. bir kaç sefer kullandım ve şuan itibariyle memnun kaldığım sabun. karma bir cildim var, sabun kullanmayı genel olarak seviyorum, yoluma ben de aksilik olmazsa bununla devam edeceğim. yüzde bir aydınlık etkisi ve canlılık bırakıyor. kokusu sadece kullanırken mevcut yıkadıktan sonra geçiyor, kükürtlü olduğu için kömür kokusu hissi veriyor sadece.

  9 ağustos 2016 11:35

  7. bir kere saçlarıma denedim aşırı sertleştirdi bir daha denemem. yüzümde de öyle ekstra bir etkisini görmedim ama yüzümü yıkadıktan sonra ilk 5-10 dakika bıraktığı his güzel.

  6 ekim 2016 21:57

  8. Yüz yıkama jelim bitmişti ben de yenisini almaya üşendiğim için evde olan bu sabunu kullanıyorum bir süredir.

  Tüm olanları bu sabuna bağlamak tuhaf geliyor ama alnındaki Pütürler kaybolmaya, kulaklarımdan yanağıma doğru olan bölgedeki sivilceler sönmeye başladı. Bu süreçte bu sabun dışında bir temizleyici ürün kullanmadım, muhtemelen sebebi kendisi.

  Sabah akşam köpürterek yüzüme sürüyorum bir dk falan bekletip yıkıyorum ardından isana matlaştırıcı krem sürüyorum. Cildim inanılmaz değişti şaşırtıcı cidden.

  Beş liralık bir savundu, evde duruyordu deneyeyim dedim ve böyle sonuçlandı, mutluyum.

  İçeriğini bilmiyorum ama otacı'nın genel olarak temiz içerikli ürünler üreten, hayvanlar üzerinde deney yapmayan bir marka olduğunu bildiğimden araştırmadım da.

  Kullanırım bundan sonra

  Edit: Beğenmeyen arkadaşlar bir yerde yanlışım olduğunu düşünüyorsa belirtin lütfen ki insanları yanlış bilgilendirmiş olmayayım

  15 aralık 2016 12:34 15 aralık 2016 16:09

  9. yazın bol bol yüzüme ve özellikle sırtıma kullandığım, güzel matlaştıran, sivilceleri söndüren bir sabun. fiyat-performans oranı çok çok iyi. kışın ise kullanamıyorum çünkü kuru olan ağız çevrem pullanmaya başlıyor. tek dezavantajı kokusu, ona da alışıyor insan bir süre sonra.

  15 aralık 2016 18:22

  10. normlade roaccutane tedavim başladı ama ben eve gelirken ilaçları unuttuğum için daha kullanmaya başlayamadım.

  cildim karmadan yağlıya dönük. muayeneye gittiğimde doktor direk ilaca başlıyoruz demişti öyle bir şekildeydim. yaklaşık üç haftadır kullanıyorum bu sabunu ve aktif sivilcelerim söndü izlerim bile azaldı. ben kullandıktan sonra bepantol kremle nemlendiriyorum.

  sabah akşam günde iki kere kullanarak bu sonuca ulaştım almayı düşünen olursa ben indirimde eveden 3.5 tl ye almıştım.

  kuru ciltleri daha da kurutabilir ama karma veya yağlı ciltler bir şans verebilir bence :)

  6 mart 2017 00:08