sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • oylar (14)
 • medya (6)

1. pastelin daylong kissproof serisine yeni eklenen rujlardan. tanıtımı çikolata kahve olarak geçse de içerisinde hafif morluk da bulunuyor. farklı bir rengi var. dudakta durdukça daha da koyulaşıyor. hatta biraz yoğun sürünce bile rengi farklı duruyor. pastel daylong 15'ten daha koyu bir kahve içerisinde biraz da morluk var. dudak rengine göre 22 ve 23 numaranın karışımı gibi de durabiliyor.

kalıcılığı çok iyi. bir şeyler yiyince çok hafif dudak içlerinden siliniyor. tazelenince sorun kalmıyor ama biraz ağır geldi dudaklarıma.

bakımlı saç(gizlinot: hatta düz saça daha çok yakışır) ve giyim isteyen marjinal rujlardan. seveni çok sevecek, sevmeyeni(gizlinot: ki sanırım ben bunların arasında olucam) hiç sevmeyecek rujlardan.

deneme şansım olsaydı sanırım almazdım. iddialı bir ruj. (gizlinot: fakat üzücü olan benim sürünce cadı sila'ya benzemem :() (gizlinot: görsel ekleyecektim fakat rujun gerçek rengi hiçbir ışıkta yansımadı, yanıltıcı olmaması için vazgeçtim.)

ukte; (yazar: notalice)

20 şubat 2017 19:55

2. şimdi pastelciğimm sen buna çikolata kahve demişsin ama bu tam çikolata kahve değil bence.

içinde kızıllık yok, morluk var hatta az miktarda grilik var bana göre. çikolata kahve denilince akla sıcak bir ton geliyor, ama bu ruj bence soluk tonlu.

kolumda ve dudağımda ki duruşlarını gösterdiğim fotoğrafları ekliyorum. güneşte rengi çok kızıl çıktı ama bu kadar kızıl değil. onu da göstermek için yine de ekliyorum

edit: (yazar: notalice ) in benzetmesi üzerine ben de olabilir galiba diye düşündüm. ve ikisini de karşılaştırdım. mocha daha gül kurusu. üstteki pastel 30 alttaki wet n wild mocha. karşılaştırmak isteyenlere yardımcı olur umarım :)

22 şubat 2017 22:25 23 şubat 2017 16:24

3. Gerçekten inanılmaz hoşuma giden pastelin daylong serisindeki son renklerden biri. Şişede durduğu gibi durmuyor. Zaten pastel likit matlarin her zamanki olayı bu. :D Kahverengi değil de 23 numaranın daha açığı gibi geldi bana. 15,23 ve 09 numara var elimde. Bu üçüne göre daha bir kurutuyor dudağı. Neyse, rengi gerçekten çok güzel. Sömürürüm ben bunu. Görsel ekliyorum.

24 şubat 2017 17:12 24 şubat 2017 17:13

4. wnw mochalicious'a benzeyen, ona göre içinde bir tık daha grilik olan muhteşem ruj. günlerdir hiç sıkılmadan bunu sürüyorum. görselini ilk gördüğüm anda vurulmuştum ve aldığıma pişman olmadım.

ayrıca pastel'den kullandığım ilk likit mat ruj ve tam bir likit mat ruj sürme özürlüsü olarak hiç zorlanmıyorum bunu uygularken. dudak çizgilerimden taşma yapmıyor ve likit ruj rahatsızlığı vermiyor.

11 mart 2017 14:13

5. evet mocha-licious a benziyor ama onu seviyorsanız buna bayılırsınız. yukarda da yazıldığı gibi daha gri ama gerçekten harika bir ruj. ve nedense sürümü bana pastelin diğer likit rujlarından daha kolay geldi.

11 mart 2017 18:00

6. Benim dudağımda baya baya mor duran ruj. Dedem dayak mı yedin dedi, ananem de satanist mi oldun bu koyu rujlar mı moda şimdi dedi. Ben rengini yine de beğendim ama swatchlardan daha kahve beklemiştim biraz hayal kırıklığına uğradım, nyx lingerie beauty mark gibi bi şey arıyodum.

Yapısına gelirsem bence inanılmaz. Daha önce the balm mmh ile pastel daylong karşılaştırmalarını okumuştum ve insanların pastel yazmasını konduramamıştım çünkü ben hep the balm kullanıyodum. Şu anda çok iyi anlıyorum çünkü kesinlikle the balm'dan iyi. Kadifemsi bir yapısı var, daha dayanıklı ve daha az kurutuyor. Yağlı yemek yedim ve sadece içten silinmişti. Diğer renklerini de rahatlıkla tercih edebilirim.

19 haziran 2017 04:36

7. ben bu rujun rengini çok beğendim. pastel'in day long likit ruj serisinde en beğendiğim ve diğerlerine göre orjinal bulduğum renk diyebilirim.

ben de içinde grilik ve morluk bulunduran bir kahverengi olduğunu düşünüyorum. griliğin ağır bastığını düşünüyorum hatta. bildiğin bir çikolata kahvesi ile yakından uzaktan alakası yok çünkü.

ve evet, sihirli cümleyi söylüyorum. aynı rengin daha iyi formülasyonunu bulana kadar, biterse bir daha alırım.

9 temmuz 2017 01:24 9 temmuz 2017 01:25

8. dişleri çok sarı gösteren efsane renkli ruj

30 ağustos 2017 20:32

9. içinde belirgin bir morluk ve grilik var. kahverengi, sanki, eh biraz sıcaklık katayım dercesine eklenmiş. ama kesinlikle sıcak bir renk değil. dudakta durdukça koyulaşıyor gibi geldi bana. bembeyaz dudaklı bir insan olarak, koyu rujlar asla istediğim kadar koyu durmuyordu dudağımda, bu ruj beni oldukça mutlu ediyor bu konuda. son zamanlarda kullandığım en marjinal ruj. seveni çok olsa da herkese ve her güne kullanılmayacak bir ruj. ikinci kutumu aldım; havalar, ben koyu ruj havasıyım, sonbahar havasıyım demeye başlayınca kullanmaya başlayacağım.

31 ağustos 2017 00:09

10. özellikle sarı ışıkta bende bildiğiniz gri renk duran ruj. cilt makyajı yapmadan sürülemeyecek bir rujmuş gibi geldi -en azından bende öyle durdu- yine de çok farklı ve hoş buldum diyebilirim, likit mat rujlara olan sevdama bir tanesi daha eklendi.

11 ekim 2017 09:31