yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (10)

  1. Pastel'in neden yaz sonu çıkardıklarını anlayamadığım likit allık serisi. 4 renkten oluşuyor. 24 saat nem verme; taze, ıslak, doğal görünüm gibi vaatleri var. 4 grlık bir ürün ve ambalajı cam oje şişeleri gibi duruyor. Keşke cam olsa ama hiç sanmıyorum. Henüz mağazada inceleme fırsatım olmadı. Elimdeki allıklardan biri bitmeden yenisini almayı düşünmüyorum zaten ama seneye fiyatları artmadan bir bakmayı planlıyorum. Veganmış ve gluten içermiyormuş.

  İndirimsiz fiyatı 24.5 tl. Şu an dermokozmetika ve platin'de indirimde, ilgilenen olursa.

  ilgili medya:
  1
  14 eylül 2019 03:17 14 eylül 2019 03:19

  2. geçen gün 12 liraya aldığım likit allık. bende ki 52 numara, şu kırmızımsı olan renk. uygulaması basit, dağılımı kolay. aplikatörü sayesinde yüze ürünü bırakmak aşırı basit, parlatıcı aplikatörü gibi.

  yanakta çok doğal bir renk bırakıyor, özellikle açık ten rengine sahip kişilerde daha tatlı duracağına inanıyorum fakat esmerler de 2 kat uygulamada güzel sonuç alacaktır.

  sabah sürdüğüm allık 6-7 saat oynamadan yerinde kaldı. ben genel olarak sevdim bu ürünü. keşke bu fiyata 2 tane alsaydım fakat bitince kesin yine alacağım bir ürün.

  ilgili medya:
  1
  15 eylül 2019 01:58 15 eylül 2019 02:56

  3. Yüzde elli indirimle 13 tl gibi bir fiyata edindim. Bendeki rengi 52 numara. Evet 13 tl çok uygun bir fiyat fakat ürünün boyutu 4 gr, seyahat boy bile düşünülebilir bence bu yüzden. Benzer ürünler olarak balm stainiac ve benefit benetint kullandım daha öncesinde üçünün de renkleri yakın pastel uygun fiyatları güzel bir alternatif olduğu için karşılaştırmaya çalışayacağım bu yüzden. Benim ten rengimde direk tek katta rengini en çok belli eden balm olmuştu benefit ve pasteli iki kat geçerek yüzümde belirgin hale getirebildim. Duruşları hemen hemen aynı tozlardaki gibi mat bir görüntü yok ama ıslak aşırı glow bitişli bir ürün de değil bence özellikle pastel. (gizlinot: milkin krem allığı gram sim barındırmamasına rağmen yaldır yaldır parlıyor mesela). kalıcılık yönünden büyük bir farkları olduğunu düşünmüyorum gün içinde uzun saatlerce dayanmıyorlar. ama Sürdükten sonra dağıtma kolaylığı olarak balmı hiç öneremiyorum çünkü çok hızlı hemen sabitleniyor. ama pasteli bu yönden kullanmak çok daha kolay. fırçayla, süngerle arkanızdan atlı koşturur gibi davranmaya gerek yok parmaklarla acele etmeden sürülüyor. ve sürdükten bir süre sonra sabitleniyor krem allıklar gibi cildin üzerinde uzun süre hissedilmiyor(gizlinot: likit allıklar sabitleniyor ama krem allıkların çok geç cilde oturduğunu düşünüyorum fakat duruşları beğendiğim için kullanıyorum). Gram olarak pasteli küçük buldum çünkü hep iki kat geçerek kullanacağım muhtemelen çabuk bitecek bu yüzden. balm daha pahalı evet ama gramajı yaklaşık iki katıydı bu ürünün ve çok daha az bir meblası kullanım için yetiyordu. Benetint ise her yönden lanetim olduğu için kendisini övmeye hiç gerek duymuyorum fiyatını geçtim ambalajının bile mantığını çözebilmiş değildim. sıvı ve dökülme ihtimali yüksek bir ürün, cam şişede satılıyor. pastelin ve balmın ambalajı ise çok pratik tam çantaya atmalık. dudak için pek yorum yapamayacağım. 

  Özetle genel olarak mantıklı bulduğum ve sevdiğim bir ürün oldu açık tenliler de düşünülerek pigmentinin bu kadar yoğun olmamasını anlayabilirim fakat serideki diğer 2 rengi bile kendime çok açık buldum zaten, onlar görünsün diye 4-5 kat geçmem gerekir sanırım, renk çeşitliliğini arttırsalar diğer renklerini severek alırım. 

  ilgili medya:
  1
  21 eylül 2019 00:55


  4. 51, 53 ve 54 numaralarına sahibim. Favorim 51 numarası. Tint gibiler. Kolay dağılıyorlar ve dağıldıklarında pigmentleri azalıyor. Bu sebeple daha doğal bir bitiş sağlıyor. Pratik ve allık allık durmayan bir görünüm isteyenlere hitap edeceğini düşünüyorum. Ama kat kat uygulanarak arttırılabilir. Çok kalıcı değil ama kolay tazeleniyor. Ben 12 tl ye aldım. Yani f/p olarak bakıldığında performansı fiyatından üstün geliyor.

  ilgili medya:
  2
  21 eylül 2019 20:04

  5. 53 numarasına sahibim. İndirimsiz fiyatı ile almıştım. Avantajları gerçekten çok kolay dağılıyor benefit benetint gibi dağıtırken nokta nokta kalmıyor ve uğraştırmıyor elle yayınca tabi ürünün fazlası ele geçtiği için daha doğal duruyor. Eğer fırça ile uygularsam biraz daha kalıcı oluyor elle yayınca bir iki saat içinde hiç sürmemişim gibi oluyor. Ama tazelemesi çok kolay olduğu için bu pek sorun olmuyor. İndirimde görürsem başka bir rengini alırım ama tekrar indirimsiz almam. Acayip pratik olduğu için elim artık hep bu allığa gidiyor nadiren cha cha tint kullanabiliyorum.

  Edit:Bugün Eve shop'ta görünce lafımı yalayıp indirimsiz 51 numarasını aldım. Soğuk alt tonlu şeker pembesi.

  21 eylül 2019 20:26 1 ekim 2019 23:26

  6. 52 numarasını platin'den 7 tlye satın almıştım. yağlı bir cilte sahibim. bu ürün ilk elime geçtiğinde çok kırmızı diye düşünmüştüm fakat sürünce yanaklarımda doğal bir kızarıklık oluşturdu. çok beğendim yapısını da süslüler. bb krem üzerinde daha iyi kalıcılık sağlasa da altına hiçbir şey sürmeden de kalıcılığı 7-8 saat sürüyor benim cildimde. iki nokta şeklinde yanağıma sürüp fiber fırçayla dağıtıyorum.

  7 ekim 2019 10:01

  7. 52 numarasıyla allık sürmeyi bana sevdiren ürün. beyaz tenliyim terlediğimde vs. yanaklarım kırmızıya döner. rengi, yapısı, duruşu ve hissi o kadar güzel ki denemek için aklında olanlara tavsiye ederim. ayrıca sürümü kolay, yormuyor çok mü kaçtı heidi ye mi döndüm derdiniz olmuyor. fırçayla daha yoğun sonuç alırken ellerinizle sürdüğünüzde doğal gerçekten koşmuşsunuz kızarmışsınız etkisi alırsınız.

  8 ekim 2019 08:47


  8. Bende kırmızı olan versiyonu var, sanırım sorun bende çünkü diğer süslüler çok kolay dağıttıklarını söylemiş ama ben bir türlü yakalayamadım o oranı. Ya çok sürüyorum dağıtamıyorum ya da zank diye yapışıyor. Dağıtmak için uğraştığım bir hayli vakitten sonra mis gibi görünüyor ama. Sanki içerden bir pembeliğiniz var gibi sağlıklı sağlıklı nemli nemli bir bitiş oluyor yanağınızda. Ayrıca efsane derecede kalıcı. 12 saat test etme fırsatı buldum bana mısın demedi. Hem fiyatı da uygun indirimden 12 tl ye almıştım. Aplikatörü likit kapatıcı formatında ve bu ürünü kolay bir şekilde almanızı sağlıyor. Bundan önce the balmınkini kullandım ama o da altındaki her şeyi oynatıyordu. Sanırım ben her şeyimi likit kullanan biri olarak maalesef likit allık özürlüsüyüm...

  28 ekim 2019 14:28

  9. 51 numarasını aldım, çok memnun kaldım. Beyaz tenliyim ve yanaklarıma kendiliğinden hafif kızarmış görünümü veriyor, son derece doğal. Bir de kalıcı. Sabitleyici kullanmadığım günlerde dahi akşam eve döndüğümde yanaklarımda ilk sürdüğüm andaki gibi duruyor. 

  2 kasım 2019 18:32

  10. 54 numara rengini aldım.bronzer allık olarak kullanıyorum.rt expert face brush ile dağıtıyorum. kolay dağılıyor.bir yanağı dağıtırken diğeri hemen sabitlenmiyor.dağıtınca turunculuk-kırmızılık geliyor yanaklarıma.mat olmayan doğal duran hafif ıslak görünümü var.sadece aşırı kalıcı değil sanki bir iki saat sonra uçuyor gibi.bazen çok az loreal glow cherie ile karıştırıyorum daha ışıltılı dursun diye.genel olarak güzel bir ürün uygun fiyatlı likit allık çeşitsizliğini düşünürsek.

  2 kasım 2019 21:34