yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (0)

  1. utanmasa soluduğunuz havadan bile para alacak havayolu şirketi (gizlinot: seçilen koltuktan, yemekten, sudan vs. ayrı para alınıyor). kendileriyle sadece 2 uçuş gerçekleştirdim, en ucuzu olduğu için tercih etmiştim, ama böyle ota b*ka para aldıklarını bilseydim anadolu jet alırdım çok daha kârlı olurdu. ayrıca konfor da sı-fır.

  tanım: kendine çeki düzen vermesi gereken havayolu şirketi.

  7 ağustos 2015 21:03

  2. sevgilimin her uçuşunda ana avrat küfrettiği firma. çünkü her seferinde ama her seferinde rötar yapıyorlar. ya tamam çok acil toplantısı olan zamanlara, ya da hemen gitmesi gereken günlerde olmadı ama öyle olan insanlar da var, ne bileyim. kalitesi cidden düşük.

  ben de kendisiyle birkaç uçuş gerçekleştirdim ve sadece bir kez 2 saatlik bir rötar problemiyle karşılaştım. onun haricinde gayet zamanında kalktı ve indi. ayrıcalıkla bütün yolcuların ödünü patlatan, uçağı inanılmaz derecede sarsan sunexpress uçuşundan sonra buna bindiğimde uçağın sarsılmadan gitmesi, tekerlekleri yere değdiği anda bile hissettirmemesi benim için çok hoştu.

  ancak sadece burada değil, genel anlamda yapılan tüm yorumlara bakarsak ben istisnayı bozmayan bir kaideyim.

  7 ağustos 2015 23:37

  3. evet rötarlı olması zamanın çok önemli olduğu durumlarda sıkıntı yaratabilir buna kesinlikle katılıyorum. ama diğer yandan da diğer firmalar arasında en uygun fiyatlı firma olduğu için pegasusu seviyorum. öyle ki kdvsi ve hizmet bedeli dahil otobüs fiyatına seyahat ettiğim çok olmuştur. 5.5 saatlk yolu inmesiyle binmesiyle 1 saatte tamamlamanın eyfi bambaşka. ne oturmaktan bacaklarınız ağrıyor ne de o kadar saatiniz yola gidiyor. hele bir de otobüste ağlayan bebek filan olduğunda o yolculuk çekilmez bilirsiniz. süre kısalınca o da sorun olmuyor.

  her neyse ben pegasusu uygun fiyatlı olduğu için çok seviyorum.

  8 ağustos 2015 00:09


  4. Vloggerlar tarafından yerilen hava şirketi.

  Uçakla yolculuk yapacağım zaman ilk tercihim hep pegasus olur. Şikayetçi olanlar var ama ben genel olarak memnun kaldım. Hem bilet fiyatları uygun, hem de konforlu. 12 saat süren amerika yolculuğumda bir sorun yaşamadıysam başka yere giderken de sorun yaşanmaz diye düşünüyorum. Vlogger kardeşlerimizin Türbülans olayını çok yanlış anlamasından ötürü şirkete bok atmaları "ayh inşş pilot kovulur.s.s" yazmaları gayet normal.

  edit: amerika'ya uçuş yok diyen arkadaş araştırmasını iyi yapmamış.

  17 mayıs 2016 15:52 17 mayıs 2016 16:23

  5. 12 saat uçuşta sorun yaşanılamayacak çünkü zaten amerika'ya uçmayan havayolu. üstteki girdiye istinaden.

  vay arkadaş.

  not: 5 yıl önceymiş :)

  17 mayıs 2016 16:18 17 mayıs 2016 16:22

  6. Sabancı'nın Gücünü arkasında bulunduran, Türkiye'nin en güçlü özel hava yolu Şirketlerinden birisi. Pilotlarının büyük bir kısmı askeriyeden emekli olduğundan eminim Ufacık bir türbülansla baş edemeyecek acemilikte birini çalıştırmıyordur ve dahası 2 kıçıkırık bloger yüzünden batmaz. Bir çok hava yoluyla uçtum, bence THY'den sonra en profesyonel kendileri.

  17 mayıs 2016 16:40

  7. Yılbaşında thy ve sunexpress sabiha gökçen'e tam zamanında uçarken, tarafımı havalimanında tam 6 saat rötarlı olarak bekletmiş boktan havayolu şirketidir. Yahu bu hava durumu firmaya göre değişiyor mu? Yani diğerlerine iyiydi de mi uçtular? Vloggerların ağzına sağlık, yerden göğe kadar haklılar. Sık sık seyahate çıkarım, pek nadir rötar yapmadığı olmuştur. Arada mecburen uçuyorum çünkü uygun zaman aralığı yalnızca kendilerinde var. Yine de en son tercih olarak bakıyorum bilet alırken.

  17 mayıs 2016 17:08


  8. LVO( low visibilty operation- düşük görüş operasyonu) ve awo (all weather operation- tüm havadurumu operasyonu) yetkileri bulunmayan havayolu şirketidir. Bu sebeple görüş alanının belirlenenden az olduğu veya hava şartlarının çok sert olduğu durumlarda uçamaz.

  Merak edenler için bu sertifikalardan lvo; thy, sunexpress ve lufthansada bulunmaktadır. Awo için yeterli bilgi bulamadım ama sanırım thyde var.

  Ha pegasus rötar yönetiminde pek başarılı değildir. Geçtiğimiz yılbaşı dönemi bunu gördük. yolcularını koordine edemedi. Tansiyonu yükseltti.

  17 mayıs 2016 17:30

  9. uçtuğu her nokta için öncelikli tercih ettiğim havayolu. benim için filosunun yeniliğiyle (hepsi boeing 373-800 ve yeni olarak okyanus ötesi uçmak için airbus siparişi verdiler) hem de pilot ekibinin yoğunlukla askeri çıkışlı olmasından dolayı tercih sebebidir.

  bir de uçaklarla ilgili tüm operasyonlar havayollarının insiyatifinde değildir. bunun yer hizmetleri var, kalkış-iniş izni vermeyen kulesi var, uçuş yoğunluğunu kaldıramayan kapalı pistli havaalanı var. havaalanlarında iniş-kalkışlarda acil bir durum olmadığı sürece thy kule tarafından önceliklidir. önce onları indirip kaldırırlar. ayrıca istanbul-saw uçuşlarında pistin bakımından dolayı kapatılması, pegasus dahil tüm firmaların uzun rötarlar yapmasına sebep olmuştur. bu kadar da gömmeye gerek olmayan, kampanyalarında uygun fiyata bilet bulabileceğiniz ve en önemlisi 0 kaza ile yolcu taşıyan havayoludur.

  türbülans için pilota kızan arkadaşlara da allah akıl fikir versin. onlar olayı çok yanlış anlamışlar.

  17 mayıs 2016 19:18 17 mayıs 2016 19:41

  10. müşteri hizmetleri aradığınızda dk başı 1.5 lira kesiyor. zaten 2 dk temsilciye bağlanmayı bekliyorsunuz, temsilcilerin boğuk ve hızlı konuşmalarını anlamayıp fazladan 3 dk da ordan yiyosunuz. e zaten 3-4 dk min derdini anlatma süren tutuyor. etti mi bi arama 15 lira. mecbur olmasam valla aramam etmem de kedi taşıycam yanımda rez yapmam gerekiyor..

  8 eylül 2016 00:47