yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. her an ölçüm yapmaya hazır şekilde boynunda asılı bir mezura ile dolaşan, kasada ödeme esnasında prim sistemleri yüzünden çoğu kez insanı sinir edip ürünleri almaktan vazgeçiren çalışanlardır.

  özellikle alışveriş merkezlerindeki penti mağazalarında bir çalışandan yardım istediğiniz zaman:

  normal bir çalışan kapıdan girer girmez "hoşgeldiniz, yardımcı olabilir miyim?" der, size aradığınız ürünü verirken bir de bez torba verir, aradığınız başka ürün olup olmadığını sorar, varsa sizinle beraber takılır, renk bulur, numara bulur, reyonda olmayan renk veya beden için depoya bakmaya gider, sütyen ölçüsü alır ve rahat bakınmanız için yanınızdan ayrılır. kasada ödeme yaparken de kasiyer "sepet kodu" diye bağırdığı zaman çalışan kendisine ait numarayı söyler, bu da yardım eden o çalışanın prim hanesine işlenir ve çalışan rozet almak için puan doldurur. "sepet kodu" kelimeleri müşterilerin bu olayı anlamasını istemedikleri için mağazadan mağazaya farklılık gösterebilir ; ürün kodu, ürün numarası, sepet numarası vb.

  Anormal bir çalışan ise yardım isteğinizi gözardı eder, kendisi o esnada boş olmasına rağmen başka bir çalışma arkadaşının yardım ettiği, sepeti daha dolu olan başka bir müşterinin peşinde dolaşıp arkadaşının primine ortak olmaya çalışır, seslenince duymamazlıktan gelir, tek parça ürün alacağınızı anlarsa parmağıyla "onlar şu tarafta" diye işaret eder, ürün rengi veya bedeni sorarsanız depoyu bırakın standa ve çekmecelere bakmadan "yok, kalmadı." der. siz kendi başınıza ürünleri bulmuşken, herhangi bir yardım almamışken ödeme esnasında kasiyerin "sepet kodu" çağrısına kendisi yardım etmişçesine anında cevap verir ve kendi numarasını söyler. Bu yüzden satış danışmanı eşliği olmadan yaptığım her alışverişimde "sepet kodu" söylemek için gelen anormal çalışana "siz bana yardım etmediniz, ürünleri tek başıma seçtim" derim. eğer çalışan uzaktan seslenerek duyurmaya çalışıyorsa müşterilerin şaşkın bakışları arasında kasada bulunan çalışana (çift kasa çalışıyorlarsa genelde birinde mağaza sorumlusu ödeme alıyor.) ürünleri tek başıma aldığımı söylerim. o anki kasiyerin sevdiği ve kayırdığı bir çalışan ise ve kasiyer ısrarla o çalışanın kodunu girmeye çalışıyorsa da ürünleri almadan çıkarım. hala aynı prim sistemiyle mi çalışıyorlar bilmiyorum fakat çoğu kez anormal çalışanlarla karşılaşıp haksızlığa gelemeyip her seferinde aynı davranışı sergilemekten yoruldum, online alışverişi tercih ediyorum.

  11 aralık 2017 20:57 12 aralık 2017 03:32

  2. calisanlarin karakterine gore size nasil davrandiklari degisiyor o yuzden genelleme yapmak istemiyorum. Ama lgbtli birey calistirdiklari icin benim gonlumu kazanan firmadir kendisi.

  11 aralık 2017 21:54

  3. Vialand şubesinde kıvırcık kabarık saçlı, saç kardeşim minnoş bir kiz 23 yaşındaki bana, meme şeklime göre doğru olan sütyeni gösterdi. Sevgiler <3

  11 aralık 2017 22:15


  4. bir tanesi mağazada çorap bakarken önce eliyle beni çocuk gibi itip, sanki ben müşteri değilmişim gibi beni hiiiç kaale almayıp başka birine çorap gösterdi. o taraftan ayrıldım bari sütyenlere bakayım dedim. neyse boş olduğunu gördüğüm bir çalışana bakmak istediğim model için bedenimi söyledim. görevli arkadaş meme ölçümü beğenmemiş olacak ki yüzüme önce boş boş bakıp, doldurmazsın ki onu deyip eliyle bir yokladı ve ııh dedi. sanki ilk kez sütyen bakıyorum ben. şaşırdım epey ama bozuntuya vermeyip başka bir modele doğru gittim. bu sefer o lütfedip yardımcı olmak için yanıma gelmedi. kendi çapında takıl orada demek istedi sanırım. anlaşıldı buradan bana ekmek çıkmaz sinir olmadan gideyim diyerek çıkıyordum ki, kapıdaki kızcağız yine bekleriz efendim, iyi günler deyip gülümsedi. ben de inşallah canım ya deyip çıktım. bir daha gider miyim orası şüpheli. velhasıl kelam pek bir garip çalışanlara rastladım ben. üç farklı çalışan ve birbirinden farklı üç davranış şekli. valla iyi günüme denk geldi ağzımı bile açmadım, ben de şaşkınım.

  12 aralık 2017 00:28

  5. Black friday günü alışveriş torbama bir parça ürünü eksik koymuşlar. Eve geldiğimde farkettim. 1 hafta sonra gidip sorduğumda ‘evet arkanızdan koşup bağırdık ama duymadınız’ diyerek ürünü verdiler. Nasıl yetişemediniz arkamdan ben uçarak mı gidiyordum avm de acaba 

  12 aralık 2017 13:47

  6. Gratis çalışanları gibiler, bı-rak-mı-yor-lar.

  Ya sutyen alıcam,don bakıcam yardım istemiyorum diyorsam ne bu israr?

  Daha sütyenlere doğru düzgün göz atamamışım diyor şöyle şöyle indirimimiz var,şuna şuna bakın,bedeninizi biliyor musunuz vs.Ya tamam amaç yardımcı olmak ama yöntem yanlış ve rahatsız edici.

  12 aralık 2017 23:43

  7. her turkiye ziyaretimde ugrarim, panty, pijama falan alirim. terliklerine, coraplarina bakarim. bagdat caddesinde suadiye kismina olanina giderim hep ve gayet ilgililerdi, kibarlardi, guler yuzlulerdi. sanirim cadde sonunda da var bir tane, oraya hic gitmedim..

  13 aralık 2017 16:51


  8. Kötüsüne rastlamadım sadece evet bazıları tepenizde geziyor ki biraz normal.

  13 aralık 2017 22:05

  9. Ben hiç kötüsüne rastlamadım.

  Hep son derece yardımcı ve güleryüzlülerdi.

  27 nisan 2019 02:08

  10. Üstteki süslü gibi ben de geçenlerde gördüm. Kabinde bir kız mayo giymiş arkadaşına gösterdiği esnada, adam da depoya gidiyordu. Kız görünce birden perdesini çekti rahatsız oldu haliyle. Bana da garip geldi açıkçası. 

  28 ağustos 2019 20:12