yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  5

  1. Physician's formula markasına ait balm şeklindeki türkiye'ye yakın zamanda gelmiş makyaj temizleme ürünü.

  Uzun süredir balm ya da yağ şeklinde makyaj temizleme ürünü arıyordum ama uygun fiyatlı ürünlerin içeriği hiç hoşuma gitmiyordu. Zaten fazlasıyla sivilceli olan cildimde içinde parafin olan ürünler kullanmak istemiyordum. Bunun sonucunda bütçeme uygun ve içerik olarak bana en çok zarar vermeyecek şeyin oneva markasına ait aspir tohumu yağı olduğuna inandım ve bu yağı aldım. Bu yağı gayet beğenmek beraber etrafa çok damladığı ve temizlerken zorluk yaşadığım için kullanırken çekiniyordum. Sonra bir gün gratise gittiğimde physicians formula markasına ait bu balmı görünce epey merak ettim. Cosdna'den hemen içeriğine baktım. Görebildiğim ve bilgim dahilinde komedojenik içeriği yok. ama indirimsiz fiyatı 120 lira ve benim için 120 lira yüksek bir meblağ ve eğer bu parayı bir balm için verecek olsam üstüne biraz koyar heimish markasınınkini alırdım. Bunun için kenara çekilip gratisin her şeyde %50 indirim yapmasını bekledim. Zaten önceden fiyatını bildiğim için eğer söylenilen oranda indirim yapılmasaydı almazdım.

  Neyse lafı bu kadar uzattıktan sonra Cuma gününden bu yana kullandığım temizlik balmı ile ilk izlenimlerimi paylaşabilirim. Ben şimdilik kendisinden çok memnun kaldım. Yüzümde herhangi bir irritasyona sebep olmadı ve yüz yıkama jelim normalde yüzümü geriyor olsa da bu balmdan sonra yüzümü hiçbir şekilde germedi yüzüm yumuşak kaldı ve çok güzel temizlendi. Şimdilik tavsiye ederim almayı düşünenlere. Eğer herhangi bir olumsuzluk yaşarsam da burayı güncellerim.

  ilgili medya:
  1
  7 ekim 2019 17:34

  3

  2. Aslında küçük bir paket ama ufak miktarlarda kullanılacağı için tahmin edilenden daha uzun süre kulanılacağını düşünüyorum. Kokusu yok. Elinize aldığınızda balm eriyor ancak yağ kıvamı almıyor bi çeşit vazelin sürmüşsünüz gibi hissi var. Yüze sürdüğünüzde de film tabaka gibi kaplıyor asla tam likit forma geçmiyor. Açıkçası daha önce yağ temizleyici kullandığım için onun konforu ve pratikliğini bulamadım. Ayrıca gözümde yanma yaptı ki böyle bi etkisi olacağını hiç düşünmemiştim. Göz makyajında siyah kalemi çıkarmada yeterli değil. İndirimsiz fiyatını hakeden bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Daha önce çift fazlı yüz temizliği yapanlar için tatmin edici performans bulacaklarını sanmıyorum. Bunun yerine etki ve fiyat açısından yves rocherin makyaj temizleme yağı tercih edilebilir. Bitince yeniden almam.

  27 aralık 2019 11:58 27 aralık 2019 12:00

  4

  3. physcians formula'nın antioksidan içeren matcha yeşil çay, bambu ve lotus özüyle zenginleştirilmiş, makyajı eriterek çıkaran makyaj temizleme balmı. uzun zamandır gerek yağ, gerekse bu şekilde balm tarzındaki katı makyaj temizleyicileri sık kullanmamaya çalışıyorum. çünkü en başta temizleme yağları ve bu tür balm şeklindeki ürünler pratik olsa da, arındırmak, özellikle o gözlerde bıraktığı bulanık histen kurtulmak, benim için büyük bir sıkıntı. sevmiyorum o yağlı hissi çünkü. pratik diye sık kullanınca da göz çevresinde milia oluşumunu tetiklediği için mesafeliydim açıkçası.

  yalnız bu ürünü çok merak ettim. hem içeriği nedeniyle hem de markanın kullandığım diğer ürünlerinden genel olarak memnun kaldığım için, ayrı bir güven duyuyorum physcians formula'ya çünkü. içerik demişken ürünün hipoalerjenik, parabensiz oluşu nedeniyle hassas ciltler için uygun olduğunu belirteyim. yalnız ne yazık ki parfümsüz değil. uygularken hafiften de olsa bir koku alıyorsunuz çünkü.

  ürün yeşil renkte, yapı olarak katı formda olmasına rağmen kesinlikle ağır bir yapısı yok. öncelikle ilk dikkatimi çeken yanı bu oldu. kolayca makyajı çözmeye ve göz çevresi gibi hassas bölgelerde zorlanmadan aktif hale gelerek olarak makyajı çıkarması açısından başarılı buldum. üründen az miktarda alıp, elimde biraz yumuşatmak suretiyle göz çevremde gezdirdiğimde makyajı zorlanmadan temizlemesi hoşuma gitti. yani far ve kalem gibi ürünleri kolayca çözdü. bunun dışında suya dayanıklı maskaranın da %80'ini rahatça çıkardı. ikinci defa aynı gözün üzerinden geçtiğimde makyajımın neredeyse tamamının temizlemiş olduğunu görmek beni şaşırttı. bu kadar iyi bir temizlik beklemiyordum açıkçası beklentimi düşük tuttuğum için. en güzel yanı da öyle bulanık ve yağlı bir görüntü de olmadı gözlerimde beni rahatsız edecek şekilde. göz çevresi yağlı olanlar için kesinlikle çok pratik ve işini gercekten iyi yapan güzel bir ürün bence.

  ten makyajımı çözme konusundaysa, göze göre biraz daha başarılı buldum. çünkü bu balmdan sonra gözümü misel suyla sildiğimde pamuğa çok az da olsa maskara kalıntısı gelmesine rağmen, ten makyajımda çok fazla kalıntıya rastlamadım. tabii benim kullandığım ürünlerin suya dayanıklı oluşunun da etkisi olabilir. yani suya dayanıklı ürünlerde makyajı çıkarma konusunda biraz daha yetersiz kalıyor. özellikle de göz makyajı için, yani onu göz önünde bulundurarak kullanmak lazım. gerçi ardından mutlaka en kötü pamukla vs geçtiğim ya da suyla temizlik mutlaka yaptığım için, benim açımdan bu çok da önemli değil. çünkü ben ağırlık yapmadan, cildimi yağlı bir tabaka gibi kaplamadan makyajı çıkarıp, üstüne yumuşacık ve büyük ölçüde(gizlinot: tamamen diyemiyorum çünkü o bana biraz iddialı bir ifade gibi geliyor bu tür ürünlerde nedense. zaten çift aşamalı temizlik yaptığımızı düşünerek yazıyorum.) kir ve makyajdan arınmış bir cilt sunması açısından ürünü beğendim. suyla üzerinden geçtiğimde oldukça yumuşaktı cildim. şu an için her gün üst üste kullanmadığım için cildimde herhangi bir yağ bezesi, sivilce veya beyaz nokta gibi bir durum yaratmadı. bu tür ürünlerde artık dikkatli olmaya ve sürekli kullanmamaya çalışıyorum çünkü.

  kısaca ben temizleme yağlarından daha başarılı buldum. içinden çıkan spatulasıyla size gerekli miktarda üründen kolayca alıp kullanabilmeniz açısından son derece pratik geldi bana. yalnız biraz fazla miktarda alınırsa çok bereketli bir ürün olmaz tabii. o yüzden azar azar alıp kullanmakta yarar var. bu tür ambalajlar miktar kontrolü yapma konusunda biraz riskli çünkü. bu arada unutmadan eğer makyaj temizleme eldiveni kullanıyorsanız, onunla da hafifçe bastırmadan gözlerinizin ya da cildinizin üzerinden geçebilirsiniz. özellikle nemli olursa bu tür eldivenler gerçekten işe yarıyor ve elimize kıyasla biraz daha etkin bir temizlik sağlıyor çünkü. birkaç kez öyle de kullandım, hatta o şekilde üründen daha fazla verim aldım.

  27 aralık 2019 16:27