sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (13)
 • medya (0)

1. çinko içermesi sebebiyle sivilceleri geçiren ve bebek poposu görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlayabilecek nimet.

15 ağustos 2013 18:06

2. (gbkz: Mustela) ve (gbkz: logona) nın oldukça başarılı olduğu cilt rahatsızlığıdır. yara bere pişik yanma kesi gibi durumlarda hemen derde deva olur ayrıca bunlar.

15 haziran 2014 15:00

3. eğer birgün banyoda derinizi yüzercesine keselenirseniz benim gibi, kollarınızda kırmızı kırmızı noktalar oluşursa(gizlinot: sivilce değil ama böyle kırmızı yakıcı noktalar ) pişik kremi sürün. hem kırmızılıkları geçiriyor hem de yakıcı etkisini alıyor.

15 haziran 2014 19:14

4. içinde genellikle çinko olan kremdir. en faydalısı da çinkolu olanlardır. unibaby markası, hem çinkolu olması hem de zararsız içeriği ile takdirimizi kazanmıştır. (gizlinot: fiyatıda çok ucuz.) (gizlinot: tahrişlere filan da iyi gelir.)

16 haziran 2014 09:51

5. Pisiklerde en etkili olani desitin'dir. Mavi ve mor olmak uzere iki cesidi vardir. Mavi olan klasik/normal olan, mor olansa daha agir pisikler icin yogun formullu olandir.

16 haziran 2014 10:07

6. poposu için bile olsa bebek cildinin hassas yapısı itibariyle daha özenli üretilen ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabileceğimizin kanıtı adeta bu krem.

sürekli yenisi çıktığı için geçmek bilmeyen sivilcelerim için roaccutane kullanıyorum bir aydır. bu ilacın genel özelliği ise cildi kurutması. deri pul pul dökülüyor ve markete bile makyaj yapmadan çıkmayan ben; makyaj yapamıyorum, yaparsam hastalıklı bi görüntü oluyor, cildim kusuyor ve kupkuru görünüyor çünkü. (link: https://www.youtube.com/watch?v=63nx0IlS1Eg şurada) pişik kremi maskesine denk geldiğimde denemekten zarar gelmez diye malzemeleri alıp akşam uyguladım.

sonucuna inanamadım. ilk kullanımda bile farkediyorsunuz ama yaklaşık yirmi gündür benim fark ettiğim etkilerse şunlar;

-kızarıklıklarım ciddi anlamda hafifledi

-gözeneklerim küçüldü

-göz altı morluklarım bile rahatsız edici değil (gizlinot: evet göz altıma bile sürüyorum, onarıcı etkisinden bahsetmiyo muyduk zaten )

-roaccutane'a rağmen cildimde dökülme olmuyor (gizlinot: tabi nemlendiricimi hergün sürüyorum )

-ince ince kırışan göz çevrem ve alnımdaki çizgiler belirsizleşmeye başladı resmen.

-bir diğer güzelliği ise her cilt tipi için uygun olması. karma olan cildimde kuru yanaklarım nemlenirken daha yağlı görünen T bölgem ise yanağımla eşitlenmiş görünüyor.

-son olarak da cildim öyle canlandı ki liseden beri böyle hissetmemiştim, makyaj yapmadığımda cildimi solgun, yorgun, yaşlanmaya başlamış görürdüm. şu an sadece göz makyajı ve vazgeçilmezim olan rujla pırıl pırıl ışıl ışıl bir ciltle geziyorum.

ve cildimdeki canlanmayı fark eden arkadaşlarım da bu hafta başlıyorlar bu maskeye.

mucizevi bişey bu pişik kremi ve maskesi, kullanın kullandırın süslüler..

* herkes sivilce etkisinden bahsetmiş ama ben sivilcelerim için o kadar çok şey kullanıyorum ki, hangisinden dolayı azalmaya başladığını bilemiyorum, bu maskenin etkisi mi başka kremlerin mi bilemiyorum o yüzden.

(videoyu izlemeyenler için maskenin tarifi;

1 kaşık pişik kremi, 1 kaşık avokado yağı, 1 kaşık gül yağı (gizlinot: tarifte yemek kaşığı, ama bana tatlı kaşığıyla yetiyor )

bu üçünü karıştırıp cildinize sürüp 20 dakika bekleyip yıkıyorsunuz. (gizlinot: direk suyla çıkarmak oldukça zor, ya bi süngeri ya da bi parça pamuğu hafif ıslatıp önce bununla silip sonra durulayabilirsiniz )

yıkadıktan sonra da bi parça buz gezdirirseniz suratınızda gözenekleriniz de küçülüyor.. bir hafta on gün arayla yapılabilirmiş ama ben ilk hafta iki gün arayla yapmıştım.)

20 temmuz 2015 07:49 20 temmuz 2015 08:01

7. Çinko oksit içeriğiyle hücre yenilenmesini sağlar. Bebekler için üretildiğinden zararlı içerik bulundurmaz.

Sivilce ve güneş yanıklarına iyi geldiği söyleniyor. Güzelce nem veriyor. Fakat sivilce yaptığını söyleyenler de var, deneyip görmek lazım.

20 temmuz 2015 09:17

8. yağlı-karma ciltli olan veya daha önce kullanıp da yağ bezesi problemi yaşayan süslüler; nemlendirici gibi kullanmak yerine nem maskesi olarak kullanırsanız (temiz cilde sürüp 20 dk bekletip yıkayın) daha fazla verim alırsınız.

20 temmuz 2015 12:45

9. henüz güneşte yanıp bacağımdaki kırmızımsı batık izlerini azaltamadığım için, hem cildimi yatıştırıp nemlendirmesi hem de izleri azaltması için bacaklarıma sürüyorum. çok sürerseniz bembeyaz olursunuz, az az sürmek lazım. pişik kreminin tebeşirimsi tuhaf bir yapısı vardır bilenler bilir, o nedenle acaba nemlendirmez mi diye düşünmüştüm ama gayet güzel nemlendirdi, yumuşattı cildimi. batık lekelerimi de iyice azalttı. yani bir tür "bacak cc kremi" de diyebilirim kendisine. :)

27 temmuz 2015 23:30

10. Birkaç gündür hem bepanthol un hem sudocrem in kullandığım ve faydasını göremediğim kremlerdir. Daha etkilisini bilen varsa ltf yazsın. 28 yaşında ankara'da pişik oldum. Söyleyeceklerim bu kadar. :(

23 haziran 2018 11:00