yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (93)
  • medya (0)

  1. Her genç kızın bir gün başlayıp vazgeçemeyeceği spor. Başta bel fıtığı olmak üzere bir çok hastalığa iyi gelir. Yeni başlayacak olanların hareketlerin doğrusunu öğrenebilmeleri için grup derslerinden önce özel ders alması iyi olur.

  16 ağustos 2013 15:07

  2. her genç kızın bir gün başlayıp sonra üşenerek yarıda bıraktığı spor. inanılmaz etkilidir, vücuttaki en ufak kasa kadar çalıştırır, sırt ağrılarını gideri, sıkılaşmayı sağlar, kilo vererek zayıflatmasa da inceltir, hatta duruşu düzelttiğinden boyu olduğundan uzun gösterir.

  bak yine gaza geldim, yaza 6 ay kala başlayayım bari yine.

  5 ocak 2014 20:38

  3. her genç kızın mutlaka başlamayı düşündüğü spor. arkadaşlarımdan biliyorum, aşırı inceliyorlar, incelmeyi geçiyorum duruşları değişiyor, eğri büğrü oturmuyorlar, sıkılaşıyorlar.

  bunları düşündükçe aşka geliyorum, kilo vermek istemiyorum, ama göbeğim gitsin istiyorum, sırt ağrım çok fazla, bilgisayar başında oturmaktan duruşum bozuldu, eğrildim bildiğin, sanki yanlarımda da bi kalınlaşma var..

  e bunların hepsi tamam da, aletli pilatese nereye gideceğiz biz? pilates alkış oley ama, stüdyo önerisi lazım be dostlar. versenize bi kaç öneri?

  16 mart 2014 12:17


  4. aletli olanı en güzeli:) (yazar: juliet)'e de yardımcı olacağımı umarak şöyle söyleyim: (bu arada, yazar ismi vermeyi neden beceremiyorum:/ ). ben bir kaç kez mat pilates (ebru şallı pilatesi diyelim) denedim. ancak her defasında boynumun ağrıdığı ile kaldım. sonra aletli pilatesin daha az riskli olduğunu öğrendim ve yapmaya başladım. henüz sadece 3 kere gittim, her seans 1 saat sürüyor. ankara, çankaya'da ''pilates-in'' e gidiyorum. hocamız inanılmaz bilgili, 25 yıllık hayatımda ilk kez bir spor hocası omzumdaki eğriliği fark etti ve sonra gittiğim fizyoterapist de bu bilgiyi doğruladı:)

  3 dersin sonunda farkı hissetmeye başladım. şuan kilo vermiş ya da zayıf gözükmeye başlamış değilim ya da zaten pek kilom olmadığı için farkedilmiyor bilemiyorum.. ama kesinlikle bacaklarımın esnediğinden sıkılaştığından eminim:) içine giremediğim pantolonum tekrar olmaya başladı mesela:) tartıda ne zaman değişim görücem bilemiyorum ama çok da önemli değil aslında. ben aletli pilatesle bel fıtığından, omuz eğriliğinden kurtulmuş insanlarla tanıştım. bence bunlar, bu sporu yapmak için yeterli nedenler:) paranız yeter de özel derse gidebilirseniz çok daha şükela olur tabii. grup dersleri de en fazla 5 kişi fln oluyor zaten ve hoca sürekli ilgileniyor, doğruyu öğretiyor. çok şiddetle tavsiye ediyorum:)

  16 mart 2014 17:28 17 mart 2014 17:11

  5. bende mi sorun var anlayamadım. bana faydalı şeyler yaramıyor ya. su içerim böbrek taşı çıkar. pilates yapayım dedim. 3 haftada etkisini gösterdi. vucudum harika oldu. ama bir sorun vardı. baş dönmeleri ve kalp atışım anormalleşti. topla olan hareketleri bırakınca rahattım. pilatese ara verdim. kalbim normale döndü. artık yürüyüş yapıyorum. bu tarz işler bence kontrollü yapılmalı.

  16 mart 2014 18:27 ed.17 mart 2014 16:46

  6. Postür (vücut duruşu) düzeltmek için ideal. Düzenli yapıldığında Omur aralarını açtığı için boyun birkaç santim uzamasını - aslında uzamasını demek yanlış oluyor, insanın yanlış duruştan kaynaklanan kısalma halinin düzelerek gerçek boy ölçüsüne kavuşmasını demek daha doğru olur - sağlar.

  1 haziran 2014 22:46

  7. benim gibi 'üşeniyorum öyleyse yarın'' mottosuna sahip kişilerin inşallah bir gün şeytanın bacağını kırıp, yapmaya başlayacakları egzersiz serisi. işte o gün hepimiz fitleşeceğiz.

  2 haziran 2014 19:28


  8. 1-2 hafta bile ara vermeye gelmeyen güzel bir egzersiz çeşidi. vücut farkındalığını ve hakimiyetini inanılmaz arttırır. eklem ağrısı probleminiz varsa probleminize yönelik hareketleri iyileştirici etkilidir. çok yoğun, koşturmacalı geçen günün ardından bir kaç hareketle dinlendiğinizi hissedersiniz.

  17 haziran 2014 12:42

  9. sağlıklı beslenme eşliğinde muhteşem sonuçlar veriyor. yaklaşık 6 ay kadar mat serisini haftada 5 gun yaptım, daha ilk hafta bel ve boyun ağrılarımın hafiflediğini vücudumun esnediğini gözlemledim. İlk ay sonunda belimde incelme, bacaklarımda sıkılaşma gözle görülür şekilde gerçekleşti. fitnessblender ve ebru şallı videoları ile evde yaptım bu arada. yalnız yanlış hareketler yapma olasığı çok yüksek. ben başlamadan önce 1 hafta sadece videoları izledim ki hareketlere az çok hakim olayım. eger evde yapacaksanız mat seçimi çok önemli, ben 1,5 cm kalınlığında olanı kullanıyorum, bulmak çok kolay olmadı. Matin kalınlığı çok önemli, yanlışlıkla o incecik yoga matlerinden almayın, omurgalarınıza zarar verebilir ve ağrı yapar. egzersiz çeşitliliği benim için pilatesi daha cazip kılıyor, kardiyo hareketleri de var, karın egzersizleri de var.

  5 ağustos 2014 22:45 5 ağustos 2014 22:46

  10. durduğun yerde yapılan bir spor olduğundan, kilo vermeye pek bir faydası olmadığını düşündüğüm spor. devamlı bir hareket (yürüyüş, yüzme, koşu gibi) olmadan kilo vermek pek kolay değil. ama vücudu şekillendirme konusunda faydası var pilatesin, o konuda hem fikirim pilates-severlerle. ideal kiloma ulaştıktan sonra pilates yapmayı düşünüyorum, özellikle karın bölgesi için...

  bir de şunu eklemem lazım: belki 5 ve altı sayıda kilo vermede işe yarayabilir. ama benim kilo vermek derken esas kastettiğim rakamlar 10 ve üstü kilo fazlalığı.

  6 ağustos 2014 19:25 6 ağustos 2014 19:26