yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (195)
  • oylar (57)
  • medya (3)

  1. Geçen sene beauty blendera sahip olma şansım yokken yurt dışı kozmetik sitelerinden birinden sipariş vermiştim (gizlinot: beautyjoint olabilir emin olamıyorum )6-7 dolar civarıydı bir kaç tane de fırça sipariş etmiştim hatta şansıma kargo bedava kampanyası vardı. Sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Bu da sahip olduğum ilk süngerdi. Sonra gratisten ve watsonstanda aldım birer tane. Bu senede beauty blender aldım. Bence uçurum bir fark yok, ıslak uygulamada bütün süngerler fırçalardan daha iyi bence, ama hepsi çok fazla fondöten yiyor. Ince farklar için daha tecrübeli ablalarımıza sözü bırakıyorum.

  Bu başlıkta (yazar: heloshnm) arkadaşımızın 11 Ağustos'ta verdiği ukteymiş

  1 ekim 2014 20:02

  2. görkem karman'ın çektiği İngilizce uygulama videosunda, kase içinde ıslattığı suya turuncu renginin geçtiğini görüp almaktan vazgeçtiğim süngerdir. swisspers markasının latexsiz beyaz süngerleri bana yetiyor da artıyor bile.

  1 ekim 2014 20:11

  3. Herhangi bir yabancı alışveriş sitesinden almak isteyecek kadar merak etmediğim,Türkiye'ye geldiğini duyunca deneme maksatlı edindiğim sünger. O gün bu gündür bb kremimi, fondötenimi,kapatıcılarımı ve krem allıklarımı başka hiçbir şey kullanmaya gereksinim duymadan bununla uyguluyorum. evet başka hiçbir makyaj süngeri tecrübem olmadı ama bu kesinlikle mükemmel. zahmetsizce ve çook doğal bir bitişle uyguluyorum ürünlerimi. bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmezdim, bana tüm fırçaları bir kenara attırdı.

  1 ekim 2014 20:37


  4. yaklaşık bir aydır kullanıyorum bu süngeri. daha önceki denemem eklips sünger olmuştu. açıkçası kıyaslama yapmam gerekirse ben eklipsi daha çok beğendim. süngerin ıslaklığı bir türlü geçmiyor gibi geliyor bana. eklipste böyle bi sorun yaşamamıştım kısa sürede nemli kategorisine geliyordu sünger.

  3 ekim 2014 13:36

  5. eklips sünger ile sonuç açısından pek de farklı bulmadığım ancak şekil itibari ile burun kenarlarına vs. daha rahat girebilen sünger. denildiği gibi ıslaklığı daha zor geçiyor gerçekten de. ama ben çok sorun etmedim çünkü dediğim gibi şekil olarak elime daha rahat geldi. sonucu sorarsanız zaten ıslak kullanılan süngerler her zaman daha pürüzsüz bir sonuç yaratıyor. fırça manyağı bir insan olarak uzun süre bu gerçeğe direnmiştim ama ben de kabul ettim artık.

  3 ekim 2014 16:20

  6. sonunda az önceki son indirim alışverişimde bulup aldığım fırça. yarın deneyeceğim, kötü çıkma korkum yok ama göreceğiz. bir de ben bunları uzun zamandır ıslatmadan kullanıyorum, sanki daha iyi oluyor öyle.

  3 ekim 2014 16:46

  7. beauty blenderla farkı konusundaki merakıma yenik düşüp sonunda aldığım sünger. Yabancı bloglarda sürekli Beauty blender'a en yakın süngerin bu olduğu yazıyordu. Bence pek kıyaslanabilecek gibi değiller.

  Real techniques versiyonunun yüzeyi kesinlikle beauty blender'a göre daha pürüzlü. Yakından bakınca beauty blender'a kıyasla çok daha iri gözeneklere sahip, pürüzlü hissi buradan geliyor olabilir. ayrıca beauty blender'daki yumuşak his bunda yok pek. ıslatılınca biraz daha iyi oluyor ama yine de bence, kıyaslarsak, sert.

  Beauty blender ipek keseyse bu bildiğiniz mahalle hamamı kesesi. kötü demiyorum ama farklı.

  buna rağmen fondöten ve pudra uygulamada herhangi bir fark göremedim, fark bence tamamen 'kullanıcı tecrübesi' söz konusu olduğunda ortaya çıkıyor.

  neticede bir süngere bu kadar para verilecekse denenebilir.

  8 ekim 2014 21:44


  8. 10 lira olsa hemen alacağım süngerdir.

  8 ekim 2014 22:35

  9. Feelunique'de '£5 off' koduyla 99pence'e aldığım makyaj süngeri, yani şu an ki döviz kuruyla 3lira 70 kuruş civari bir fiyat. Daha fazla da vermek istemem açıkcası. Belki bir gün muadil olarak gösterildiği Beauty Blender'i alabilirim ama sanırım bunu tekrar almam. Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer gibi yoğun ürünleri uygulamak için kullanıyorum. Fena değil ama çok etkileyici de değil. Sünger işte.

  9 ekim 2014 19:18 9 ekim 2014 19:20

  10. Fondöten uygulamamın vazgeçilmezi. İlk süngerim olduğundan diğerleriyle kıyaslama yapamıyorum. 20 tl civarında bir fiyata almıştım. İlk başta bir sünger için pahalı gelse de şimdi doğal bitişi sağlamasına değdiğini düşünüyorum. Bir aydır her kullanımdan sonra antibakteriyel sıvı sabunla temizliyorum. Henüz hiç yıpranma olmadı.

  26 ekim 2014 10:47