yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (192)
  • medya (1)

  1. tüm kadınların kabusu. engellemek için verilen bitki kürleri efsane gibi dilden dile yayılır. şampuan- bakım- beslenme üçlüsünü güçlü tutmak minimum hasarla atlamanızı sağlar.

  26 ekim 2013 18:51

  2. gerçekten kabus. elidor co-creations kahverengi seri ile saçlarımda ki dökülmeyi azaltmayı umuyorum.

  28 ekim 2013 11:22

  3. en garanti çözümü saçları içerden beslemek olan sıkıntı. b vitaminlerinin tümünün ve çinkonun iyi etkisi olduğu bilinir. piyasada pantogar adlı gerçekten işe yaradığını gözlerimle gördüğüm bir ilacın çözebildiği dert. ayrıca (bkz: minoxil)

  28 ekim 2013 11:31


  4. Mevsim geçişlerinde artış göstererek kişiyi panikletebilen durum. Çok uzun süredir devam eden ya da bölgesel olanlar hariç bu aylarda yaşadığınız nispeten fazla saç dökülmesinde sakin olmak lazım kanımca.

  1 kasım 2013 00:27

  5. kimi kuaförlerin sırf bakım ürünü satabilmek adına; azıcık bile olsa insanı kel kalmışcasına korkutup, panikletmeyi alışkanlık haline getirdikleri durum.

  1 kasım 2013 12:44

  6. ne zaman saçlarım normal üstü dökülse bir hafta çinko(gizlinot: zinco) takviyesi yapıyorum, dökülme hemen duruyor.

  *evvelinde ciddi sorun yaşamış, doktor tahlil falan derken çinko eksiğim olduğunu bu nedenle saç dökülmesi yaşadığımı öğrenmiştim.

  dr kontrolü olmadan ilaç kullanmayın diye de eklemeliyim.

  1 kasım 2013 23:37

  7. ergenlikten beri dönem dönem azalıp dönem dönem çoğalan ve yılmadan savaştığım bir problemdir kendisi. gitmediğim dermatolog, denemediğim yöntem kalmadı ve asla tam bir sonuç alamadım; ama baskıladığım dönemler oldu. bir yığın para döktüm bu işe... (gbkz: minoxil), (gbkz: biotin) takviyesinden tutun da onlarca kozmetik ve eczane ve kuaför şampuanı...

  derken kendi kendime artık cilt tipim üzerinden araştırma yapa yapa bazı sonuçlar elde ettim ve ilk kez 15 senedir hayatımda bu sene saçlarım canlı, sağlıklı ve dökülmüyorlar. birilerine daha faydası olur belki diyerek notlarımı paylaşayım:

  şimdi öncelikle benim saçım ve cildim yağlı. (gbkz: roaccutane) tedavisi dahil pek çok yağ baskılayıcı tedavi gördüm ama hala yağlıyım, genetik bir durum, yapacak bir şey yok.

  saç tellerim ince ve çok çabuk dolaşıyor, saçlarım yıllar içinde azalsa bile bu dolaşma konusundaki tutarlılığı hiç azalmadı.

  saç diplerimde yağlanma ve pullanma var. hani bu saç derinizi kaşıdığnızda (gbkz: seboreik dermatit) vari bir ele saç derisi gelmesi durumu vardır; o belli düzeylerde hep oldu hayatımda yine ergenliğimden beri ve piyasada denemediğim ürün kalmadı bunu durdurmak için de; ama muvaffak olamadım.

  evet derken neler yaptım da artık iyiyim ve bu dökülme belasını sonunda durdurdum:

  1- kan testi. demir seviyem hep düşüktü, hormonlar, çinko, b vit. ile birlikte seviyelerime düzenli baktırdım yıllardır dökülmenin sebebini bulmak için; o taraklarda sıkıntım yok; ama demir hep biraz düşüktür. anladım ki bu düşüklüğün üzerinde ciddi durmam gerekiyormuş. sınırdaki demir depoları aslında yine düşük seviye demekmiş. 6 aydır demir ilacı kullanıyorum ve kesinlikle saçıma etkisi oldu.

  2- (gbkz: prozinc) diye bir şampuan var. saç derimdeki pullanma ve kaşıntıyı minimuma indirgedi. eğer böyle bir saç dibinde tıkanma ve aşırı yağlanma/pullanma/kepeklenme probleminiz varsa kesinlikle deneyebilirsiniz. ilk yıkamadan itibaren fark ediyor.

  3- saçlarımı günaşırı yıkıyorum; ama bazen ekstra yıkamam gerektiğinde yine (gbkz: prozinc) kullanmamak adına (çünkü haftalık 2-3 sefer yıkama öneriliyor) (gbkz: l'oreal serie expert density advanced) dökülme karşıtı şampuan kullandım; kuaförümden aldım kendisini. bu hepimizin bildiği kuaför tavsiyesi ürün saçıma dökülme konusunda ekstra bir katkı yaptı mı bilmiyorum yüksek fiyatı ile ama kesinlikle bakımlı durmasını destekledi. çünkü dermatolojik şampuanlar saçı biraz keçeleştiriyor; bu onu dengeleyici bir etkide bulundu. yerine başka bir piyasa şampuanı konabilir.

  4- haftada 1 hiç aksatmadan şu besleyici bakımı uyguladım:

  1 adet (gbkz: bemiks kompoze) ampul, 1 adet (gbkz: evigen) ampul, 1 adet (gbkz: bepanthen) ampul ile (gbkz: susam yağı), (gbkz: hint yağı), (gbkz: tatlı badem yağı), (gbkz: çam terebentin) (hepsi aktardan alınma şu küçük damlalıklı tüpler) ve son olarak da (gbkz: otacı)'nın mucizevi saç bakım serumu (link: http://www.otaci.com/U57,15,sac-bakim-yagi-argan-serisi.htm otacı argan saç bakım yağı) 10 fıs = )

  evet bu karışımı hazırlıyorum ve saçıma sürüp ((gbkz: argan yağı)nı saç uçlarınıza da uygulayabilirsiniz) 2-3 saat bone içerisinde bekletiyorum. sonrasında saçlarım parlıyor, hacim kazanıyor ve bence kesin fazlasıyla besleniyor; çünkü dökülmem durdu, dediğim gibi.

  5- son olarak da banyo yaptıktan sonra, saçlarımın kolay açılması için (gbkz: l'oreal elseve extraordinary oil) i iki üç fıs elime alıp sadece saç uçlarıma sürüyorum ve saçlarım kırılmıyor artık, artı o kadar kolay açılıyor ki koparak dökülmelerim sona erdi.

  evet kızlar... uzun ve detaylı bir liste gibi görünse de aslında bana gayet basit gelen bir şekilde yıllardır çözemediğim problemimin üstesinden geldim diyebilirim. sizler de kendi saç derinizin tipine göre uygun ise deneyebilirsiniz. dermatoloğunuza danışmanızı ve öncelikli olarak kan testi yaptırmanızı da ısrarla belirteyim; çünkü dökülme ciddi ve medikal bir problem; sağlıklı saçlara kavuşabilmek emek istiyor.

  16 aralık 2013 16:58


  8. demir eksikliği tedavisi görerek ve her gün yumurta yiyerek kurtulduğum sorun.

  19 ocak 2014 19:54

  9. bir sene önce ciddi bir sıkıntı olarak yaşadığım olay. çinko eksikliğine bağlı olduğu ortaya çıktı. ilaç desteği ve yağlardan oluşan saç maskesi takviyesi ile toparladım ancak herkeste nedeninin farklı olması ve döküldükten sonra canlılığını bir daha kazanamaması gibi devamlılıkları var. vichy decros işe yaradı sanırım.

  20 ocak 2014 22:42

  10. Son 3-4 yılda mevcut saçlarımın yarısını kaybetmeme neden olan hadise.Tiroit hastaları için kaçınılmaz ne yazık ki

  24 ocak 2014 15:12