sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. (bkz: seboreik dermatit)

11 eylül 2014 17:25

2. Çeken bilir... Saç, kaş ve yüz bölgemde egzama var. Saç için ketoral şampuan kullanıyorum, ama sâdece deri kalktığı zamanlar. Alışkanlık yaparsa etkisizleşebiliyor...

11 eylül 2014 19:05

3. regl döneminde kudurandır.

saç diplerimde kaşlarımda var bu durum. dipteki deri önce kabuk kabuk oluyor sonra pul pul dökülüyor.

insan kepek reklamlarındaki mahçubiyete bürünüyor. her yer konfeti gibi kepek olunca bu mahçubiyete sinir bozukluğu da ekleniyor.

beslenmeyle alakası yok. başlıkta yer alan ilk tespite katılıyorum. vücut kendi kendine halleniyor. regl dönemi gibi hormonların olağan çalışma düzeninin şaştığı, stresin default olarak bünyede barındığı dönemlerde iyice çığrından çıkmasının başka bir açıklaması olamaz. kaldı ki cilt doktorları bile başka bir açıklama yapamıyor.

çaresiz olduğunu düşünmekteyim ama diğer taraftan pek de üzerine düşmedim. hele ki son zamanlarda sadece saçımı kaşımı yoluyorum sadece başka hiçbir şey yapmıyorum.

aklımda bir şeyler var ama onun için de uğraşmak gerek, üşenmezsem yarın deneyeceğim.

20 aralık 2014 21:04

4. kesinlikle elecon losyon kullanılmalı ben onu bir hafta kullanıyorum 1-2 ayım rahat geçiyor.

20 aralık 2014 22:50

5. Bünyeye bağlı olarak tekrarlayan bir şey bu. Geçtiğimiz yaz da aynı şeyi yaşayınca bundan emin olmuştum. Bende havaların ısınmasını takiben hemen geri geliyor. Efendim belirtileri delice kaşıma isteği, saç derisinde döküntü ve yara, saç dökülmesidir. Kaşıntıyla dökülmeyi şiddetli bir şekilde yaşadım ama saç derisinde yara pek gözlemlemedim.

Başta pek önemsemedim ama dökülme azınca berbat oluyordu psikolojim. Yine de saçım gürdü, o dökülmeyle normal saçlı bir insan kel kalabilirdi. Hummalı bir şekilde saç dökülmesini araştırıyordum tabii, egzama olduğundan haberim yok. Karanfil suyuna, çinko hapına varıncaya kadar denedim. Kaşıntı biraz hafifliyordu, sonra tekrar devam. Asıl sorun saç derisinin hastalıklı olması. Bunu düzeltmeden yapacağınız takviye ve müdahaleler dökülme ve kaşıntınızı yok etmeyecektir. Sorunun kaynağını bulunca ona yöneldim tamamen.

İnternette ketoral şampuan, vichy'nin yeşil kapaklı şampuanı ve clear'ın erkekler için olan mavi kapaklı şampuanı öne çıkıyordu. Ketoral'i denedim. Hemen sonuç verdi. Önce ketoral'i kullanıp, ardından bebe şampuanı uyguladım. 2. Yıkamada o düğüm düğüm gelen saçlar kesildi. Dökülme normal seyrine döndü. 2 şişe almıştım ketoral'den. İlk şişeyi sonuna kadar kullandım, diğeri hala duruyor. Çünkü yorumlarda sürekli ara vermeden kullanmanın saç derisinde bağışıklık yapacağı yazıyordu, bunu dikkate aldım. Siz de almalısınız. Şu an bir sorunum yok hala. Duş sonrası tararken dökülme miktarındaki artış veya azalmayı takip edersiniz zaten.

İkinci olarak da clear'ın bahsedilen şampuanını denedim. O bana dökülmeyi biraz arttırdı gibi geldi. Çok bir fark görmedim, hoşuma gitmedi açıkçası. Bebe şampuanından ( Dalin) şaşmayacağım bundan sonra, gerçekten iyi geliyor. Hem de piyasadaki şampuanlardan daha güvenilir buluyorum. Saçınızda kuruma yapabilir ama sprey şeklindeki saç kremlerinden kullanırsanız sorun kalmaz. Ben diğer türlü saç kremlerinin de saçı incelttiğini düşünüyorum çünkü. Spreyde ( gliss) böyle bir şey yaşamadım.

25 mart 2015 02:20

6. Yakın zamanlarda yaşadığım uyuz durum. Dustan çıkıyorum Saçım kepEk. Sizi dışardaki insan ne bilsin egzamasınız, bildiğin kepek görünüyor. Neyse doktora gittim. Bana bir karışım verdi. Bunu saç derime sürüp en az 2 saat en çok 12 saat durmamı söyledi. Ardından düş alıp kullanmam için bir losyon verdi. Bunu ilk üçgün hergün ardındanda haftada birkere yaptım. Suan için daha iyi durumdayım. Bu arada zigavusun kırmızı biberli şampuanına geçtim Süreç içinde. Gerçekten zor bi durum Süslüler bence doktora gitmekte fayda var. Benimki yağlı egzamaydı. eş zamanlı olarak babam ve kardeşimde aynı skintiyi yaşadı. Hatta kardeşimle kepeklenen gölgelerimiz bile aynıydı. Benim şakak kısmımda, saç dönerimin olduğu yerde, ve ense kısmımda vardı. Kaşıntı ense kısmımda inanılmaz fazlaydı. Saç dökülmesini cidden ınanılmaz artırıyor.

26 mart 2015 01:30

7. yemin ediyorum illet bi şey. 1 haftadır bundan muzdaribim, salak gibi geçer yaa diyip cildiyeye gitmiyodum taa ki düne kadar. stres ve mevsim geçişlerinde ortaya çıkıyomuş, mevsim geçişi neyse de stres benim bünyemde allahın emri olarak yer alıyor sürekli. stressiz bi bünye için benim bilmem ne adalarında elimde margaritayla güneşleniyo olmam lazım. neyse efendim, kaşıntı, kepek ve aşırı bi saç dökülmesiyle gösterdi kendini bende. doktor medikal şampuan ve saç solüsyonu verdi bugün başladım haftaya tekrar kontrole gidicem. kaşıntı falan neyse de allam şu egzamaya bağlı dökülme dursun nolur yarabbim, zaten kafamda iki tel saç var o da gitmesin dinimiz amin. 

6 aralık 2017 00:04

8. bu saç egzaması ben kendimi bildim bileli ben de mevcut desem yeridir. oks sınavına hazırlanırken 8. sınıfta başlangıç gözterdi şuan üniversite fln bitti hala devam etmekte. hani stresten fln denir ama e okul da bitti işim gücüm de yok keyfim tıkırında neden hala bu egzama? gitmediğim hiçbir doktor, okutmadığım hiçbir hoca kalmadı. en son gittiğim doktor mantar değilsin korkma, ama mantar hücrelerinin çoğalmasıyla bu hastalık artar diye bana bir ilaç vermişti ismi: ıtraspor , sahiden ilacı içtiğimde cildimdeki egzama müthiş oranda düzeldi ancak saçlarıma da süper bi etkisi olmadı ve ilaç bittikten sonra tam gaz devam. (bu arada denemediğim şampuan, losyon, krem, aktar ürünü kalmadı) ketoral güzel denemeyen kalmamıştır bu derdi olan ama varsa ketoral tavsiyemdir. ben öğrendim seboraikimle birlikte yaşamayı ama siyah giydiğimde omzuma düşeni gören çevrem bi alışamadı!

16 ağustos 2018 22:21

9. Benimsediğim bir gerçek bu artık. 12 yaşında oldu ilk defa, kafamın ön kısmında olmuştu ve orada bulunan saçlarımı çok dökmüştüm ben kaşıdıkça.

Bir gelir, bir geçer ve sonra yine gelir. Strese bağlı olarak tamamen yaşıyorum. Ne zaman yoğunluğum artsa veya birkaç gün sinirli gezsem çok ciddi boyutta başlıyor. Bir defa geldiğinde de birkaç aydan önce gitmiyor. Şirin şampuanlar kullandım birkaç yıl, temelli çözüm sağlamadığı için çareyi benimsemekte buldum.

Olmayanın başına vermesin Allah. Minik bir kafa kaşımakta bile omuzlara un dökülmüş etkisi oluyor.

17 ağustos 2018 00:19

10. arkadaşımda olan. biraz pahalı ama derma e scalp relief şampuanını hediye etmiştim doğumgününde, memnun kaldı.

17 ağustos 2018 17:10

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar