yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (1)

  1. Ben karşı cinsle aynı evde kalsam, kaldığım kişiyle sevgilimi aldatır mıydım? Hayır. Sevgilime de kendime güvendiğim kadar güveniyor muyum? Evet.

  Ben kıskanırım demek, aslında "ona güvenmiyorum" demektir.

  29 kasım 2016 21:46

  2. Tamamen güvenle alakalı olduğunu düşünüyorum. Eğer sevgilinize oldukça güveniyorsanız ve kendinize de güveniniz tamsa bu duruma izin verirsiniz ama sevgilinize güvenmiyorsanız aslında kendinize de güveniniz tam değilse o zaman bir yaygara kopabilir. Ateşle barut yan yana durmaz atasözü kimin ateş kimin barut olduğuyla da alakalı. Bir de sizi aldatacak kişi kendi kaybetmiş olur olaya böyle bakmak lazım.

  29 kasım 2016 22:04

  3. (gbkz: kadınlarla erkekler arkadaş olabilir mi sorusunun cevabı) başlığında tartışılan konunun devamı niteliğinde bir başlık.

  orada belirttiğim gibi arkadaşlıkta cinsiyetten çok daha önemli faktörler olduğunu düşünüyorum. derseniz aynı evde bir kıvılcım olur, beni aldatır; o kıvılcım herhangi bir zaman, herhangi bir yerde olabilir. izin falan kısmına zaten birşey diyemeyeceğim çünkü sağlıklı ilişkilerde taraflar birbirine haber verir, izin istemez/izin vermez

  29 kasım 2016 22:32


  4. muhafazakar kesimi bir kenara bırakıyorum, örf/adet/inancı gereği ise hak veriyorum. fakat onun haricinde gündüz cafede buluşunca sorun olmayıp da gece olunca yatıya kalınınca bu duruma aşırı tepki verenlerin sevgilisine güvenmediğini, kendisinin de aynı durumda olsa aldatmaya meyilli olduğunu düşünüyorum. malesef onca yazılan hakaretten sonra ben de bunları yazmak durumunda kaldım. gözü dışarıda olanın aldatacak olanın zaten bunlara ihtiyacı yok, bir yolunu bulur hem bunu gecesi gündüzü mü var ayol :p

  29 kasım 2016 22:33

  5. ilgili soru-cevap şeysini okudum gavatlık seviyem 5 üstünden 7 çıktı. bugüne dek hayatıma girmiş er kişilerin aslında erqeq olmadığını da öğrendim bundan sonraki taliplerime açılmamış gül goncasıyım, elime erqeq eli değmedi diyebileceğim, teşekkürler anonim bacılar.

  ama bazı sorularım olacak hazreti son ahlak bükücü anonimlere, eğer sevgilimizin ev arkadaşı gayse sevgilimiz %100 kaç erqeqtir? sevgilimizin ev arkadaşının kız kardeşi şehre geldiğinde ve sevgilimizin de içinde bulunduğu evde kaldığında sevgilimizden ayrılmamız gerekir mi? halihazırda bir sevgilimiz varken bi erkek arkadaşımızın evine gidip onun koltukta yatması suretiyle yatağında yatarsak sevgililiğimiz düşer mi? biseksüel olduğum hesaba katıldığında kadın ev arkadaşlarım varken bir beyefendi ile görüşürsem mezhebim kaç metrekare genişliğe ulaşır? kuzenlere nikah düştüğünden sevgilimiz yazlığa gittiğinde defol defol defol mu demek gerekir?

  sevgilisine ben rahatsız oluyorum lütfen yapma diyene saygım var ama böyle bi şey söyledi diye hiç tanımadığı bir insana yok mezhebi geniş, yok erkek değil yok bu bizim ahlakımızı bozuyor gibi abidik gubidik şeyler söyleyen insana tahammülüm yok.

  en çok ahlak bekçiliği yapan en ahlaksızdır benim gözümde. en sert iddialarda bulunanlar anonim olarak yazmışlar bence onlar da içten içe biliyor lan aslında düşününce saçma bi fikir bu diye.

  bir de şuraya atalardan bir cümle ekleyelim : (gbkz: kişi kendinden bilir işi) her karşı cinsten biriyle başbaşa kaldığında sevişme hayali kuruyor galiba gerçek erqeq arayan kişiler. dervişin fikri neyse zikri de odur, ben demiyom firoyd diyor.

  29 kasım 2016 22:50

  6. Kabul etmem. Kızlı erkekli kalmayı da kabul etmem. Kendim de böyle bir şey yapmam. Kabul etmeyeceğini de bilirim. Aksi düşünenlere de saygı duyarım. Bence tartışmasak daha iyi, neden sadece saygı duymuyoruz

  30 kasım 2016 00:08

  7. sevgilinin karşı cinsle aynı evde yalnız kalması başkadır sevgilinin karşı cinsle aynı evde kalması başkadır. ne kadar kalacakları da önemli 1 saat? 1 gece?

  şahsen gemi gibiyim bu konularda çünkü yapacak adam her türlü yapar ama yapmayacak adamı başka kızla yalnız başına bir eve kapatırsak aklına karpuz kabuğu gelir.

  otelde kalsın falan demeyeceğim yapacak olan otele de hatun götürür. yalnızım der grup yapar.

  Ama yine de yalnız başına bir kızla aynı evde kalmasının çok mantıklı bir açıklaması olmalı.

  Hemen empatiye geçiyorum.

  Ben bir erkekle aynı evde yalnız kalır mıyım? Arkadaşım hasta olsa? refakat edecek hiç erkek arkadaşı yok mu?

  yok olmadı mantıklı bir gerekçe bulamıyorum.

  Ama karşı cinsle kalmasa da yapan yapacağını yapar önemli olan karakter, güven. (gizlinot: babama bile güvenmem o yüzden birini kıskanıp kendimi yıpratmıyorum. )

  30 kasım 2016 01:23


  8. Bakıyorum kimisi ''niye kalsın'' demiş. Kimisi ''geçerli sebep varsa'' demiş. Kimisi ''o geçerli sebep ne ki'' demiş.

  Sevgili süslüler niye kalmasın ki? Gerçekten soruyorum, niye kalmasın ki? Niye bu güvensizlik? (gizlinot: karşınızdakine mi kendinize mi? ) Problem nedir?

  Bir örnek vereyim mesela. Geçenlerde bir erkek arkadaşımla buluştuk. Sohbet muhabbet saat geç oldu. Sonra beni eve bıraktı (gizlinot: yürüyerek ) yolda hala konuşuyorduk ve konu bitmemişti. Ben de gel evde devam edelim dedim. Geldi. Konuşmak istediğimiz her şeyi konuştuk. Dedim kal istersen. Bu saatte yürüme artık. O da tamam dedi. İşte geçerli sebep. Verdim çarşafını yastığını. Yattı uyudu.

  Bir başka gün bir kız arkadaşımla buluştuk. Oturduğumuz yerden kalktığımızda bir baktık ki kullanabileceğim toplu taşımaların son saatleri geçmiş. Onun evine yakındık. Ne gerek var yürümene yada taksiye binmeye. Gel bana dedi. Gittim. Yattık uyuduk. O an bir kız arkadaşımla değil de erkek arkadaşımla buluşmuş olsaydım ne değişirdi?

  Bazı basmakalıp düşünceleri 1000 yıl geçse de atamayacak bu toplumun bazı insanları sanırım. Erkek yada kadından önce insan olduğumuzu ve sadece arkadaş olarak da toplumda var olabileceğimizi hatırlasak keske. Hiç değilse saygılı olabilsek (gizlinot: erkek bile değil, mezhebi geniş ifadelerinin saygı sınırında olduğunu sanmıyorum )

  30 kasım 2016 01:42 30 kasım 2016 01:43

  9. teee yıllar yıllar evvel daha üniversitede pıtırcık bir öğrenciykene bu tarz bir şey başıma gelmişti. sevgilimin sabahın köründe sırbistan konsolosluğuna gitmesi gerekiyordu (kendisi oranın vatandaşıydı). bana dediki "uma benim sabah çok erken saatte konsoloslukta olmam lazım. o saatte anadolu yakasından konsolosluğa yetişmeme imkan yok (konsolosluk şişlideydi galiba bilemedim şimdi). bu nedenle gece ben üniversiteden bir kız arkadaşımda kalacağım". ben de önce bir şey demedim ama bir sinir oldum. normalde sıfır kıskanç bir insanım ama 20 yaşındayken haliyle insan farklı oluyor. yok dedim kalamazsın. bu da tamam dedi. sonra zavallım sabah 5te kalkıp konsolosluğa gitmişti. bu kadar. bir yere bağlayamadım bunu neyse işte. ama yani acil bir durum söz konusuysa filan kalınır aslında ne olacak. o kadar da vaayy efendim nasıl kalırlar filan demenin alemi yok. böyle dersek pencere önünde çekirdek çitleyip mahallenin kızlarını eleştiren ahlak bekçisi dedikocu teyzelerden ne farkımız kalacak. şu an olsa bir şey diyemem herhalde diye düşünüyorum. çünkü yaş ilerledikçe artık daha mantıklı düşünmeye başlıyor insan. ama ben kendim kalır mıyım derseniz yani şimdi şöyle bir durum var. ben aşırı empati yaptığım için eğer evinde kalacağım arkadaşımın kız arkadaşı varsa kıza ayıp olabilir diye kalmayabilirim. kız belki kıskanır, üzülür diye düşünürüm. ya da kız arkadaşının da gelip kalmasını tercih edebilirim. herkes rahat olsun diye. ama burada birkaç kez yazıldığı üzere adamın/kadının aldatacağı varsa bunun için evde kız ya da erkek arkadaşının kalmasına gerek yok. aldatmaya meyilliyse o haltı herhalükarda zaten yiyordur ya da yemiştir.

  30 kasım 2016 01:53 30 kasım 2016 01:54

  10. bu tarz kısıtlamaları mantıklı bulmuyorum. 4 yılı aşmış bir ilişkim var. ilk yıllarda belki minik kıskançlıklar ve kısıtlamalar yaptıysak da ilişkimizin geneline rahatlık ve güven hakimdi. hala da öyle.

  genel düşüncem birbirimizi kısıtlamamak ve saçma kıskançlıklara girmemek olsa da bu soruya ne evet derim ne hayır. durumuna göre değişir. öncelikle evde ben de var mıyım yoksa baş başa mı kalıyorlar? ben varsam hiçbir suretle problem yaratmaz. onu geçtik. ben yoksam da şöyle bir ayrıma gidiyoruz. ev arkadaşı mı olacaklar yoksa kısa dönemli ya da bir gece kalmalık falan mı. ev arkadaşı olacaklarsa kızı biliyor ve seviyor olmam şart. aksi halde olmaz. kısa dönemliyse de problem etmem. ancak eski sevgilisi gibi ya da ondan hoşlandığını hissettiğim elektrik almadığım, onunla duygusal bağlamda bir ilişki kurmaya niyetli biriyse yine olmaz. onun dışında arkadaşıymış, arkadaşının sevgilisiymiş, yoldan geçen biriymiş fark etmez. kalsınlar ne olacak.

  iki sene önce dışarıya arkadaşlarla eğlenmeye çıktığımız bir günün akşamı ben ve üç erkek arkadaşım benim evime dönmek durumunda kaldık. sevgilime haber verdim ve geceyi bizde geçirdik. ne sürekli arayıp rahatsız etti ne ertesi gününe beni kıskançlıklara boğdu ne de bu davranışı yüzünden erkekliği (!) ve sevgisi (?!) azaldı. tamam hayatım dedi ve geçti.

  aldatır güvenmem vb diyenler var.. yapmayın allah aşkına. aldatacak adam her yolunu bulur da yine aldatır. sürekli kontrol manyağı gibi kimle konuştu kime baktı kime mesaj attı diye kıskançlıklarla hem kendinizi hem de karşınızdakini yıprattığınız bir ilişkiden ne hayır gelir? bir de "sebebi neydi ki" diyenler var. illa çok süper mantıklı sebepler olmasına gerek yok. mesela yine bir erkek arkadaşımın evinde kalmıştım. çünkü doğum günüydü, ve benim eve gitmek için çok erken ayrılmam gerekecekti. (gizlinot: bkz arabasızlık ve toplu taşım sıkıntıları ) arkadaşım da istersem onda kalabileceğimi söyledi. hiç düşünmeden tamam demiştim. çünkü muhabbet çok güzeldi ve erken ayrılmak istememiştim. gecenin sonunda başka bir erkek arkadaşımız daha bizimle gelmek durumunda kaldı ama yine bu olay da sevgilim ya da benim açımdan hiç sıkıntı olmamıştı..

  toparlamam gerekirse hayat kısa tatlı kızlar. karşınızdakine güveniyorsanız ve kendinize güveniyorsanız, ne gerek var böyle sorulara başlıklara diyor, buraya kadar okuyan herkesi yanacıklarından öpüyorum.

  30 kasım 2016 02:31