yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (0)

  1. adım atıldı bile, geri de dönemiyorum. Böylesi daha iyi olacak. Çok zarar veriyorum kendime, onun da yapacağı bir şey yok ki. İçim acıyor, onun sesini duyamayacağım için , gözlerine bir daha bakamayacağım için. Bu ruh halinden kurtulmanın bir yolu var mı ki ?

  22 haziran 2016 10:06

  2. Kendimden ve etrafımdan gördüğüm kadarıyla gerçekten çivi çivi söküyor arkadaşlar. Çünkü başkasını hayal etmeye başlamadıkça hayal kahramanınız hep önceki hikayenin başrolü kimse o oluyor. Sonuçta insan duygusal bi' varlık, duygularımızı tatmin etmemiz için kalbimizde ve hayallerimizde birini hapsetmemiz gerekiyor hep. Beynin tuhaf oyunları.

  22 haziran 2016 20:49

  3. Sevdiğim insan benim onu sevdiğim gibi beni sevmiyorsa ve bunu hissettiriyorsa anında ipleri koparırım. Bilinçli bir tercih değil. İçimden soğuyorum.

  23 haziran 2016 00:52


  4. Vazgeçme eşiğinde kafaya dank eden durum :

  " …Pek çok ortak yanımız var. Ve birbirimizi de çok iyi tanıyoruz. Aslında bu çok uzun süre önce başladı. Böyle olunca insan kendini güvende hissediyor. Öyle değil mi?”

  “Bu kesin.” diye cevap verdi.“Ama deneyimlerimin sonucu insanın bir başkasını iyice tanımasının imkansız olduğunu da öğrendim." Agatha CHRISTIE

  23 haziran 2016 11:45 23 haziran 2016 11:46

  5. ayrılmayı aklımdan geçirdiğim ilk andır

  25 kasım 2016 01:59

  6. Sevgime sevgiyle karşılık vermek yerine kimi zaman dalga geçerek kimi zaman yalnızlığını gidermek kimi zaman da beni kullanmak şeklinde cevap verdiğin için vazgeçtim.

  Beni defalarca ümitlendirip sonra ortada bıraktığın için vazgeçtim.

  Kendi yoluna baktığın zamanlarda aklına bile gelmediğim halde darbe yediğinde bana koşup beni de yoldan çıkarmaya çalıştığın için vazgeçtim..

  Kadınlık gururumu hiçe sayıp sevgimi sanki bir eğlencelik oyuncak gibi kullandığın için vazgeçtim.

  En kötü günümde yanımda olmadığın ve o günlere sen sebep olduğun için vazgeçtim.

  Bir laf söylerken kırılacağımı bile düşünmeden işine geldiği gibi konuştuğun için vazgeçtim.

  Deli gibi sevdiğimi bildiğin halde umutlandırıp ortada bıraktığın için vazgeçtim. 

  20 ağustos 2017 22:46

  7. hayatının en zor ve desteğe ihtiyacın olduğu dönemde yanında olmadığında, sen dibe vururken elini tutmadığında, sen dayanamayıp doktordan yardım istemek zorunda kaldığında arkasına bile bakmadan çekip gitmişse gelinen eşiktir.

  tüm acılar azaldığında, zihindeki bulanıklık geçtiğinde anlıyor insan, aslında çoktan vazgeçmiş olduğunu. bir gün bir bakıyorsun çöp poşetine doldurmuşsun ondan kalanları ve canın acımıyor eskisi gibi. çünkü vazgeçmek biraz da rahatlamaktır. yaranın izi kalsa da, acısının geçmesidir.

  ayrıca en güzel anlatımlardan biri için:

  https://eksisozluk.com/entry/34942368

  20 ağustos 2017 23:04


  8. Sebebini kabullenemediğim bir sürü ayrılık yaşamış, her seferinde geri barışmıştık. Ayri olduğumuz süreler içinde bir çok kızla adını duymuş olmama rağmen hep kendimi kandırırdım. Sevilmemekten değildi diye düşünüyorum hala. Nitekim istemesem de aliyorum haberlerini. Ama bi yerde öyle çok tak etti ki canıma ortadan kaybolarak vazgeçtim. Sanırım sıkıntı ne seninle ne sensiz olma durumuydu. Verilmiş tutulamayan sözler, gerçekleşmemiş vaadler, kopmak istemediğim halde kopmam için elinden geleni yapması derken terk eden değil aslında terk edilenmişim ama o eşiği de ilk ben geçmişim. (gizlinot: O hala vazgeçemediğim diye bahsediyor benden) (gizlinot: Yersen)

  Tam beş yıl olmuş. Hala bazı cümleleri okuduğumda ilk aklıma o gelir, bu başlıkta olduğu gibi.

  Bence en büyük vazgeçme eşiği, aynı şeyler defalarca yaşandığı halde sonucun değişmemesi ve en sonunda inancın kırılarak, hayallerden, umutlardan kopulduğu noktadadır. (gizlinot: Nasılsa olmayacaktı, olmadı)

  21 ağustos 2017 00:25

  9. melonkolik hali ile ruhumu kendininki ile dibe çekişi

  21 ağustos 2017 11:18

  10. Barışalım her şey güzel olacak deyip milyon tane söz verdikten sonra kendi kendine vazgeçmesi, vazgeçtiğini ben sormadan söylememesi, saçma sapan bahaneler uydurması, durduk yere dalga geçer gibi alakasız mesajlar atması. Bu arada ben biraz geç anladığım için vazgeçmem için aynı şeyleri 4-5 kez yapması gerekti.

  21 ağustos 2017 20:23