sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (42)
 • medya (0)

1. Siğiliniz varsa bir takım ilaçlar mevcut fakat en kolayı sarımsağı ikiye kesip, kesik taraf siğilin üzerine gelecek şekilde sarıp yatmak. Bir kaç gece bu yöntemi uygularsanız en fazla iki hafta içinde siğil yok oluyor. Pek çok insanda denedim ve işe yarıyor.

12 eylül 2014 23:15

2. Elimde olan ve bir türlü kurtulamadığım virüs. Ben yine de insanların bundan kurtulma yöntemlerinden bahsedeceğim belki sizde işe yarar

1-Yaktırmak: siğilin üzeri uyuşturulup yaktırılıyor , canım yanmamıştı yakılırken ama çözüm olmadı.

2-Elma sirkesi: sirke asidik olduğu için uzun kullanımda yok ettiği söyleniyor pamuğa döküp üzerini yara bandıyla yapıştırarak denedim bu yöntemi

3-incir sütü: incirler yeni yetişirken koparınınca kökünden çıkan beyaz sıvı. Bunu kullanınca siğilimde yanma hissetmiştim

4-dondurma: nasıl yapıldığını tam bilmiyorum yapıldıktan bikac gün sonra siğil yerinden düşüyormuş

5-soğan-sarımsak: bunlar sigilin üzerine sarılıp bekletiliyor tabi birlikte demiyorum istediginiz birini deneyin iki hafta icinde sanırım kullanınca geçenler oluyormuş.

6-ameliyat: siğilin kökü kazınıp alınıyormuş, bunun için plastik cerrahiye gitmeniz gerekli.

Benim bildiğim yöntemler bunlar umarım siğil derdi çekenlere faydalı olacaklardır.

5 aralık 2014 21:58

3. Bir tane elimin içinde çıkmıştı zamanında. Ben eczaneden asit alalım dedim, ama annem bunun pek sağlıklı olmadığını düşündüğünden cildiyeye gittik. Benimkini koterle yaktılar, lokal anesteziyle iki dakikalık bir işlem. Çok küçük bir yara izi kalıyor, sanki taş yada cam girmiş gibi.

6 aralık 2014 02:49

4. geçenlerde dondurma tedavisine başladığım virüs. elimin üzerinde uzun süredir kurtulamadığım bir tanesine sahibim ve en son bu tedaviye başladım. öncelikle adı dondurma tedavisi eve ama ilaç uygulandığında inanılmaz bir yanma hissi oluşuyor sığılın üzerinde, sığılımın üzeri ince bir katman olmadığı halde canım yandı diyebilirim. bu işlem tek seferde bitmiyor birkaç sefer uygulanması gerek. bu tedaviyi uyguladıktan sonra akşam üzerinde olan katmanı çıkarttım hafif bir su toplama vardı ama sığılım cidden küçülmüştü. şimdi bir dahaki seferde sığılımden tamamen kurtulacağımı düşünüyorum ama bir yandan da korkum mevcut çünkü sığılımın üzerinde herhangi bir katman yok ilk uygulamada sığılımın üstü kalın olduğu halde canımı yakmıştı fakat suanki haliyle nasıl dayanırım bilmiyorum, doktorum sabah akşam sığılime fito kremi sürmem gerektiğini söyledi dediğini yapıyorum ve yaklaşık 20 gün sonra ikinci uygulamayı yaptıracağım eğer tamamen geçerse editleyeceğim .

3 ağustos 2015 00:13

5. Evde ilaç kullanmak yerine cildiyeye gitmenizi öneririm. Koterle yakma ile 1-2 dk içinde kurtuluyorsunuz. Minik bir kesi kadar iz kalıyor.

3 ağustos 2015 00:27

6. Manikürden sonra tırnaklarımın etrafında ve sonrasında parmaklarımda minik minik 20den fazla siğilim olmuştu. Verrutol isimli ilaçla kurtuldum. Fakat tedavi süreci pek de kolay olmuyor. İlaç bildiğiniz asit, zamanla o tabakayı yok ediyor, fakat sağlıklı deriye de temas edip orayı da yakıyor. İlacı sürdükten sonra bembeyaz bir yanık oluyor fakat bir iki güne geçiyor. Yavaş yavaş o siğili kazıyıp sağlıklı ete ulaşmak tedavinin prensibi. Fakat sonrasında arkada hiç bir iz bırakmadı bende. Tüm siğillerimden kurtuldum.

Tabii mutlaka doktora gözükmeli. Bazı durumlarda siğili yakıyor ve hiç böyle uzun süreli uğraşlara gerek kalmıyor. Evde tedavi süreciyle ilgili sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz.

3 ağustos 2015 07:32

7. 1 yıldan beri bir tane siğilim vardı ve umursamıyordum (gizlinot: takılsın dedim, bana bir zararı yok nasıl olsa) sonra baktım bu arkadaş yayılmacı politika izleyip büyümeye ve renk değiştirmeye başladı. anam ben bir korktum. anında cildiyecide aldım soluğu. verrutol verdi ve 3 ay kullan dedi. bu ne be dedim, düzenli olarak tuzlu su döksem bile kurur zaten bu diye sinir oldum. hatta annem ne gerek var doktora, gel okutalım dese de ben önce bilimsel yolları denemek istedim ve tam 7. günde kurtuldum siğilden :)

ilacı her sürdüğünüzde, bir önceki uygulamadan kalan tabakayı kaldırmanız lazım. ilaç yavaş yavaş eritiyor siğili. ilk başlarda acı sızı yok, ama sonlara doğru siğil küçülüp ilaç deriyle temas ettiğinde ufak sızı oluyor ve 5 dakikaya geçiyor. bir de bitti sanıp ilacı hemen kesmemek lazımmış, yoksa yeniden üreyebiliyormuş. o yüzden ben birkaç gün daha devam edeceğim.

doktorun dediğine göre, hemen herkeste siğil virüsü olurmuş ve bağışıklık zayıfladığında ortaya çıkarmış. bağışıklık çok güçlendiğinde kendiliğinden de düşebilirmiş.

bu arada bitki gibi kökleri var ya namıssızın, enterasan.

3 ağustos 2015 09:43

8. anlımda ve parmaklarımın üzerinde vardı küçükken. bir akrabamız ay hilal şeklinde olduğu zaman dua okumuştu. sonra zaman geçti unuttum bir baktım hepsi geçmiş. nasıl oluyor bilmiyorum ama oluyor böyle şeyler.

3 ağustos 2015 09:49

9. (bkz: sarımsak)

hiç bi yerde okumadım bu yöntemi ama bende garip bi şekilde işe yaradı. geçenlerde alnımın ortasında önce sivilce, sonra yağ bezesi sandığım, oynaya oynaya da galiba biraz büyüttüğüm bir siğil çıktı. O kadar çirkindi ki boynuz gibi duruyordu. Okumalar üflemeler falan kar etmedi valla. ama ben bi haftasonu taktım kafaya, sarımsağı soydum ikiye böldüm. 2 gün boyunca saatte bir falan diş diş sarımsağı bu siğilin üstüne sürdüm. ama sürmeden ince iğneyle delikler açtım özü çıksın diye. ve size yemin ederim 2 günün sonunda siğilim köküyle beraber çıktı geldi elime. ne iz kaldı ne bi şey. hala inanamıyorum ara sıra bakıyorum ama gerçekten yerinde yeller esiyor.

15 eylül 2015 17:44

10. çok uyuz oluyorum parmaklarımda çıkıp duruyor. iki tanesini verrutol'le geçirdim onlardan sonra iki tane daha çıktı bunları da ilaçla deniyorum tırnağımın kenarındaki küçüldü. ilacı sürerken sağlıklı deriye sürmemeye özen gösterin. ilaç kullanmıyosanız siğili kesmeye veya koparmaya çalışmayın kanıyo ve daha kötü bir hal alabiliyor. burdan öğrendiğim sarımsak yöntemini de deneyeceğim en son geçmezse doktora gitmeyi düşünüyorum hiç hoş görünmüyor.

15 eylül 2015 20:49 ed.10 kasım 2015 15:36

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar