yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • medya (1)

  1. Sigarayı bıraktıktan 5 ay sonra allık kullanmayı da bıraktırmıştır. O solgun benzim, yanaklarım yavaş yavaş kanlanıp canlandı yeminle. Artık allık sürmeyi unuttuğumu fark ettim ve ben bunu sigaraya bağlıyorum.

  26 mayıs 2015 10:15

  2. en önemlisi kişinin bunu gerçekten istemesidir.babam 40 yıl sigara içti ve bırak baskılarımıza hep kulak tıkadı.sonra bir gece tuvalate giderken baygınlık geçirince sağlığına dikkat etmesi gerektiğini anladı (gizlinot: jeton düştü nihayet) ve o gün evdeki paket yarım kaldı.bir daha da ağzına sürmedi.paket hala vitrinde duruyor.

  eşim de zaten günde 1-2 içerdi.bunu da içmesem ne olur deyip kendi isteğiyle bıraktı 3 yıldır içmiyor.

  26 mayıs 2015 10:28 26 mayıs 2015 10:28

  3. Yaklaşık 2 senedir denediğim ama başaramadığım eylem. Ara sıra bırakmam gerektiğine inanıyorum sonra paket alınca geçiyor... Ama sizler içmeyin, içirmeyin. Kötü bişi :/

  26 mayıs 2015 11:08


  4. yaklaşık 1 sene önce kararını alıp uyguladığım eylem. sigara bende alkol etkisi yapardı. baya sarhoş gibi gezer, daha sonra hatırlamazdım. bu durum gittikçe günlük hayatımı da etkilemeye başladı, hafızam zayıflıyor, fazla dalgınlaşıyordum.

  sonra sevgilimle ilişkimize başladık. hatırlamak istediğim anılar oldu (gizlinot: swh) bıraktım.

  21 şubat 2016 17:18

  5. bugün 9. günü dolacak olan eylemsizlik halim. 8 9 senedir içtiğim bu lanet olası hedeyi ani bir şekilde bırakmak zorunda kaldım. kendi isteğimle hem de. hatta hamilelik testi yaptıktan sonra yaktığım sigarayı vicdan azabı çekip içemeyip atmıştım. bir beyaz plastik şey nelere sebep oluyor.

  günde 4 5 tane, alkol aldığımda ve ya arkadaşlarımla buluştuğumda neredeyse bir paket tükettiğim olurdu ama şuan vücudum hala eksikliğini hissetmiyor. 9 yıllık ilişki sonuçta nasıl can istemez diyorum ama istemiyor işte. tek çekincem bir yere gezmeye gittiğimde canım bir kahve içmek istediğinde sigarasız bir mekanda oturamayacağımdı ama gayet oturuluyormuş bunu da test ettim. şimdilik içim rahat, vücudum sakin, hatta içimden lan ben bağımlı değil miydim yoksa diye geçirip gülüyorum :) ay hadi inş :)

  30 mart 2016 14:15

  6. bendenizin 10 yıl içtikten sonra, sigaradan tiksinmeye başlayarak becerdiği eylem.

  bir kaç kez bırakma denemem olmuştu. fakat hep geri dönmüştüm kendilerine. ama, fekat bir gün içemez oldum. hem de sevdiceğim askerdeydi, asker yolu gözlüyordum, "yak bi sigara dağılsın efkar, dert etrafa" diyebilecğim bir dönemdi halbuki; ancak bende ters tepti ve tiksindim, içemedim, içenlerin yanında dahi duramadım ve bitti, bıraktım.

  şu anda da sigara içenlerin yanında duramıyorum. bir de bebeğim oldu, dışarıda bu sigara yüzünden birileriyle kavga etmem an meselesi. çocuk parkında bile içebilen saygısız, düşüncesiz, bilinçsiz insanlar var zira. (ybkz: bayağı içimi döktüm)

  30 mart 2016 15:00 30 mart 2016 15:01

  7. Sigarayla 3 yıllık ilişkimi 8 gün önce noktalandırdım. Ama etkileri çok sert geri tepti. Bir kere moral açısından tamamen çöktüm. Konuşmak, gülmek, dışarı çıkmak, açlıktan elim ayağım titreyene kadar yemek yememek. Hatta o günden beri bir kere bile makyaj yapmadım, içimden gelmedi. Sabır eşiğim çok çok yüksektir buna rağmen dün markette istediğim ürün bitmiş diye görevliyle tartıştım. Sürekli aklımda, utanmasam ağlayacağım. Ama vazgeçmeyeceğim. Her şey bir kenara bir kere çok çok gencim ve yakın vadede geçici sorunlar yaşamamak için daha fazla geleceğimi tehlikeye atmayacağım. Lütfen bana şans dileyin sözlük :( sevgiler.

  Edit: bir süslümüz artılayınca hatırladım bu girdiyi. Bırakamadım süslüler içiyorum hala :ddd

  27 mayıs 2016 14:14 26 ocak 2018 03:55


  8. her bırakmaya niyetlendiğimde kendimi daha çok içerken bulduğum istek.

  bu konuda arkadaş ortamı da pek yardımcı olmuyor açıkçası.hepsi tiryaki.dedikodu masası da çay ve sigaradan oluşuyo

  kendimi strese sokmadan,korkutmadan nasıl olacak bu iş bilmiyorum

  27 mayıs 2016 16:30

  9. Yeni yılla beraber eşimle karar verip bırakacağımız ziyan.

  Önceden dönemsel (gizlinot: 2 kere 2 yıl içmemek, dönemsel dediğime bakma) denemelerimiz oldu, ama ortam içki keyif derken gene başladık.

  Bu son artık, bu sefer bitecek umarım. Yaşayacağımı bildiğim sinir harplerini, tahammül eşiğimin sıfırlanmasını göze aldım.

  Arada editlerim. Şans dileyin...

  edit: bırakamadım :(

  edit 2: bıraktım gitti, dünya varmış :)

  5 aralık 2016 08:50 11 mart 2017 20:00

  10. 2005 yılından beri temizim. Hem de tertemiz. Bırakmayı düşünenlere gaz olsun diye yazacağım.

  Yaklaşık 10 yıl kullandım sigara. Nerdeyse günde bir paket içtim ama bu hep böyle düzenli gitmedi 10 yıl boyunca tabii. Zaman zaman çok azalttığımı ya da bıraktığımı hatırlıyorum.

  Neyse sonra bana bi tiksinme soğuma geldi. İç iç iç nereye kadar dedim. Tadı, zevki varsa da aldık. Bıraktım. Sonra bakıyorum arkadaşımla Türk kahvesi içeceğiz ( o sigara kullanıyor hala tabii ) e yak bi tane, e bi tane içeceğim filan bi şey olmaz lafları. E bakmışım paket almaya başlamışım tekrar ! Çünkü otlanmaktan nefret ederdim. Baktım olmayacak böyle. Ya hep ya hiç insanıyım bir de ortam yoktur. Bi kestim kesiş o kesiş. Bir daha ağzıma koymadım. Bi de çok ilginç öyle soğumuşum ki sanki hiç ama hiç içmemişim. Sosyal ortamlarda çok rahatsız oluyorum, asla ama asla sigara içilen bir mekanda oturmam söz konusu dahi olamaz. Yolda yürürken bile yönümü değiştiririm dumanaltı olmamak için. Ve tam bir yeşilay kafasıyım sigara konusunda.

  Kararlı olun, tamamen irade.

  31 ocak 2017 00:27