yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  9. özellikle ilk başta ve geçerken oluşan kızarıklıklara muhteşem çözümle geldim süslüler. sinoz tiger grass diye bir krem çıkarmış. hem cilt bariyerini güçlendiriyor iyileştiriyor hemde cilt tonu eşitliyor. üzerine kapatıcı sürüp cildi daha beter etmekten çok daha iyi biz çözüm oldu bana şahsen.

  5 aralık 2023 19:41

  8. eğer oynayıp yara yaptıysanız, ve o yara kurumadıysa ya da kabuk bağlamadıysa kapatıcı tutmaz. etrafını kapatıp kendisini daha da belli eder hatta. o zaman kapatıcıyla uğraşmak yerine ten rengi far kullanıyoruz.

  bu da makyaja dair sahip olduğum en büyük tüyo.

  12 haziran 2018 19:34

  7. Eğer sivilceniz yok sadece izler varsa mutlaka bir güzellik merkezine gidip lazerle sildirin.kapatmak çözüm değil.

  6 ekim 2015 13:11


  6. Eğer özel bir yere gitmeyeceksem problem yok benim için sür bb kremi çık ancak özel bir günse nemlendirici ve bazdan sonra golden rose markalı stick fondöten olarak geçiyor sanırım. Ben kapatıcı olarak kullanıyorum. Ten rengimden birazcık daha koyu bir ürün ve kapatıcı olarak bence çok daha başarılı.Daha sonrasında normal başka fondöteni kullanıyorum benim için yeterli kapatıcılığı sağlıyor

  19 eylül 2015 11:41

  5. kistik kocaman ve kopkoyu renkli sivilcelerde yapılması elzem. keşke iyileştirebilsek ama mümkün değil ki... çayağacı yağını ya da sivilce kurutucu jeli ne kadar kullansam da o renk hemen geçmiyor. ee ben de çenemde neredeyse dayak yemiş gibi bir izle dolaşmak istemiyorum.

  stik kapatıcılar bu konuda çok iyi. ama eğer kuru ciltliyseniz pul pul görünme riski var. o sebeple kuru ciltliler likit bir kapatıcı kullanırsa daha iyi olur.

  kullandığınız kapatıcı ne çok pembe ne de çok sarı olsun. yoksa çok belli oluyor.

  ben kapatıcı sürdükten sonra üstünden pudra ile geçmeyi tercih etmiyorum pek. belli olabiliyor çünkü.

  kapatıcıyı direkt olarak cildinize sürmekten kaçının. stik ise önce serçe parmağınıza sürün, ardından nokta nokta hareketlerle sadece sivilcenin üstüne gelecek şekilde uygulayın. likit kapatıcıyı ise önce elinizin üstüne ya da parmağınıza alıp öyle uygulayın (küçük bir kapatıcı fırçası ile de uygulayabilirsiniz ama o fırçayı tekrar kullanmadan önce yıkamayı unutmayın derim, n'olur n'olmaz...)

  19 eylül 2015 02:32

  4. Benim için (gbkz: mac studio fix powder plus foundation) dır. yanaklarımda fazlasıyla sivilce izi var. Ara sıra kistik sivilcelerle de uğraşıyorum. Bu pudrayı tek geçerim. Sık kıllı fırça ile uyguluyorum. kapatıcılığı ve kalıcılığı çok iyi hem yüzünüze boca etmediğiniz sürece gayet doğal mat bir sonuç veriyor. Bende sivilceye/sivilce artışına sebep olmadı.

  18 eylül 2015 21:02

  3. keşke sivilce izlerini gidermek gerçekten kolay olsa ve kapatmak zorunda olmasak fakat maalesef hayat acımasız. karma&yağlı ciltli bir süslü olarak ben de dönem dönem çok muhatap oluyorum bu sivilcelerle. özellikle kistik ve aylarca geçmeyenleri ile hatta.

  bu dönemlerde kendimce keşfettiğim yöntemleri paylaşacak olursam;

  öncelikle çok ince yapılı bir fondöteni/renkli nemlendiriciyi yüzüme çok ince -sadece renk tonumu eşitleyecek şekilde - uyguluyorum. bu aşamada tercih ettiğim ürünler, mac face&body ya da laure mercier renkli nemlendirici. bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birincisi ürünün yapısı kesinlikle ince olmalı, ikincisi ise yüzde oksitlenme yapan ya da kolay akan bir ürün olmamalı.

  ten rengimi nötrledikten sonra daha kapatıcı bir fondöteni özellikle sorunlu bölgelerimden başlayarak çok nemli olmayan -hafif kuru, genelde çok az su ile tüm süngeri ıslatıyorum- bir süngerle yüzüme uyguluyorum. bu aşada tercihlerim ise mufe hd, estee lauder double wear ya da uygun fiyatlı bir alternatif olarak rimmelin kırmızı kapaklı lasting finish fondöteni oluyor. hala izlerden rahatsızsam, son aşamada likit bir kapatıcı uyguluyorum ki burada tercihim maybelline fit me. fakat yüzünüzdeki ürünleri dağıtmadan uygulayabileceğiniz -mümkünse aplikatörlü- aydınlatıcı özelliği olmayan herhangi bir kapatıcı da işinizi görecektir aslında.

  son aşama olarak da çok ince yapılı bir pudra kullanıyorum ki kendisi mufe hd pudra olur ama uygun diyatlı bir alternatifler olarak nycnin transparan ya da essencein all about matt pudraları da oldukça iş görüyor.

  bahsi geçen süreç çok fazla makyaj, kat kat ürün içeriyor gibi gelebilir ve çok eleştiri alabilir evet öyle de aslında ama bu bana kendimi daha iyi hissettirecekse hiç umrumda değil. sonuçta dünyaya bir kere geliyoruz süslüler, değil mi.

  18 eylül 2015 20:31 ed.18 eylül 2015 20:35


  2. Kendileri yıllardır başımın belası :( Fondöten altına yeşil kapatıcı sürmek çok güzel dengeliyor bence

  18 eylül 2015 18:56

  1. hem kırmızı hem de çukurlu sivilce izlerini makyajla kapatmak için kullanılan ürün ve tekniklerinin paylaşıldığı başlık.

  çukurları kapatmak çok zor olsa da makyaj bazları bu aşamada şart, ben o kısma biraz daha fazla ürün uyguluyorum ve pıt pıt yediriyorum. yine krem fondöten ve kapatıcılar bu tür doku bozukluklarını daha iyi eşitliyor.

  genelde her iki tür iz için de orta-üst kapatıcılıkta bir fondötenin üzerine krem formda kapatıcı uygulayıp pudra ve göz karıştırma fırçasıyla üzerinden geçiyorum ki daha kalıcı olsun.

  lakin o "ayy çok kapatıcı maske gibi" denen double wear'i ben tam anlamıyla "orta düzey" ve yetersiz buluyorum. (gizlinot: çok seviyorum o ayrı) yüksek kapatıcılık ve nispeten doğal görünümü en iyi mineral ürünlerin sağladığını düşünüyorum. elimde bir everyday minerals kapatıcı var ki mac studio finish yanında halt etmiş.

  dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da sivilce ve sivilce izlerini kapatmak için kullanılan ürünün gözaltı kapatıcısından hem renk hem de yapı olarak farklı olması gerektiği. mufe full cover sivilceler için kullanılabilecek başka bir ürün ancak dikkat, komedojenik içerikleri var.

  18 eylül 2015 12:00