yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (8)
  • medya (3)

  1. Rossmann'da yine öyle bir gün gezerken deneme boyunu edindiğim 50 faktör alerjiye yatkın ciltler için üretilmiş güneş 'jeli'. Yapısı biraz ağır ve sürdüğünüz zaman cildinizi ellediğinizde yapış yapış bir hisse sebep oluyor ama genel sorun olan beyaz tabaka problemini yaşamadım ben. Yazlıkta yüzüme sürüp cayır cayır güneşin altına yattığım o süre zarfında cildimi güzel koruduğunu artı bir leke oluşumu yaşamamamdan anlayabiliriz sanırım.

  İçeriğini yazmak isterdim ama hunharca kullanım sonucu sadece su bazlı olduğunu okuyabiliyorum.

  22 eylül 2017 20:02

  4

  2. 30 faktör olanı benim için drugstore'dan alınabilecek en iyi güneş kremidir. Sunozon'un normal serisinin içeriği çok temiz değil ama med serisi içerik olarak on numara. Bu güneş kremi de hem titanyum dioksit içeriyor hem de kimyasal filtreleri. Eğer koyu tenliyseniz hafif bir beyazlık yaşayabilirsiniz titanyum dioksitten dolayı fakat iyi yedirilince bende problem yaratmıyor (buğday tenliyim). Kıvam olarak jel değil daha çok sıvı bir krem gibi kesinlikle yapışkanlık hissi falan yapmıyor bu açıdan yağlı ciltlere uygun. Tek faul olabilecek tarafı cildinizi parlatıyor. Ben açıkçası bundan rahatsız olmuyorum, rahatsız edecek şekilde cildi yağlı yağlı gösterdiğini de düşünmüyorum. Çevremden "cildin çok güzel parlıyor, ne sürdün?" Tarzı yorumlar da birkaç kez aldım yani kötü görünen bir parlaklık yaptığını düşünmüyorum, fakat bu konuda özel bir hassasiyetiniz varsa hoşunuza gitmeyebilir. Bende olan ürünün fotoğrafını koyacağım, çünkü ben almanya rossmann'dan aldım ve bu başlık altında 50 faktörlü ikinci bir üründen bahsediliyor onu görmedim hiç. Karışıklık olmaması için kendi kullandığımı yüklüyorum.

  ilgili medya:
  2
  3 temmuz 2020 11:39 3 temmuz 2020 14:47

  4

  3. 30 faktör olanını bol deniz ve güneşli iki tatilde kullandığım güneş kremi. Krem diyorum çünkü yapı olarak jel değil, losyonumsu bir krem.

  Yapı olarak yağlı değil ancak çok hafif diyemem. Yüze kullanınca biraz parlıyor, yağlı değil hoş bir parlaklık. Beyazlık bırakmıyor. Koruması başarılı.

  Sonuç olarak çok başrılı bir vücut güneş koruyucusu ve kişisel tercihe göre başarılı sayılabilecek bir yüz koruyucusu diyebilirim.

  20 ağustos 2020 01:47


  1

  4. görseldeki ürünü kullanıyorum ben de. çok uygun bir fiyata almıştım yazın (gizlinot: 20 tl civarlarında) . o zamandan beri düzenli kullanmaya çalıştım ama bir olmamışlık var kremde.

  1. az miktarda sürülünce sorun yok da iki parmak kuralıyla sürmeye çalıştığımda ürün yüzümde parçalanıyor ve zor emiliyor

  2. emilirken seboreik dermatit odaklarının olduğu yerlerde yanma yapıyor

  3. yoğun yapısı var ve yüzümden asla kolay arınmıyor

  4. terlediğimde akan miktar gözüme kaçarsa felaket yakıyor. yıkarken de aynı şekilde, gözlerim hep yanıyor

  5. çıkarttığımda yüzüm kıpkırmızı ve hassas oluyor, üstelik fungal aknemi o kadar arttırdı ki...

  skt falan ileride daha, ürün de orijinal ama bu kadar şeyden sonra yüzüme sürmem artık. sebamed ile yola devam.

  26 ocak 18:26

  5. Kasa arkası fırsatlarından 10 lira gibi bir fiyata aldım böyle bir fiyat gerçekten çok nadir denk geliyor. Beğendiğim bir cilt bakım sayfasında yağlı ciltler için uygun olduğu filtrelerinin güzel olduğunu okumuştum. Benim tecrübelerime gelecek olursak

  Artıları:

  Çok uygun fiyat

  Filtreleri güzel

  Uygulaması kolay ince yapılı

  Cilt reaksiyonuna sebep olmadı

  Eksileri:

  2 parmak kuralıyla uygulanmıyor sıvı kıvamlı cilt ememiyor tam olarak

  Gözlerimi aşırı yaktı. Göz çevreme uygulamadım kesinlikle terleyip gözüme kaçtığında eziyet haline geldi ( gözlerim hassastır +lens kullanıyorum )

  Yapısı çok parlak. Emilince de o parlaklığı geçmiyor. Mat bir görünümle uzaktan yakından alakası yok.

  Ben evde bile pudrayla sabitleyerek kullandım çünkü o pasparlak yapış yapış hali sinir bozucu

  İrritasyon olan yerleri ilk sürdüğümde yaktı baya sonra sonra geçti o yanma

  Sanırım online sitede stok kalmadı artık ama indirimsiz haliyle almayacağım bir ürün. İndirimli hali evde kullanmak için idare eder.

  11 şubat 12:48

  3

  6. Parlak bitişli ve cilt tonunu açan bir beyazlık bırakıyor ne kadar yedirsem de. 200ml +50 SPF olanını kullanıyorum. Kuru cildimde bıraktığı parlaklık cildimi yağlı gösteriyor, bu nedenle karma ve yağlı ciltler anlaşamayabilir. Ayrıca Göz çevresini de yakıyor, o nedenle göz çevresine kullanmamanızı öneririm, benim gözümü epey yaktı ve sulandırdı, gözlük takıp göz çevrem için başka krem kullanıcam mecbur. İndirimde almıştım, bir daha alırsam yüzümde değil vücudumda kullanırım. İçerik listesini medyaya ekliyorum, titanyum dioksit ve kimyasal filtreler içeriyor.

  (link: https://www.rossmann.com.tr/sunozon-gunes-jeli-spf-50-hassas-ciltler-icin-200-ml-p-sr17040405 resmi websitesi:)

  ilgili medya:
  1
  9 mayıs 16:00 19 mayıs 13:55

  5

  7. Jel ifadesi aklımı çelince 50 spf olanını aldım, kıştan beri kullanıyorum. Cildim kuru, bahara kadar retinol kullandım, yani güneş kremi benim için önemli. Zaten yıllardır çeşitli güneş kremleri kullanıyorum.

  Tenim açık renk fakat güneş kreminin belli olmayacağı kadar değil elbette, işe giderken suratımın bembeyaz olmaması benim için ciddi bir öncelik çünkü sıcakta kat kat nemlendirici, güneş kremi, fondoten, üstüne makyaj sevmiyorum. Ayrıca işe giderken şapka takamadığım için güneşe kafa atmak zorundayım ve bir süredir çöl iklimi yaşanan bir kente yerleştim.

  Cilt tipiniz benimki gibiyse, güneşe hassasiyetiniz varsa, hafif yağlı görünüm sizi çok rahatsız etmeyecekse kesinlikle öneririm. Bu sorunlar zaten en pahalı güneş kremlerinde de yaşanıyor, sadece bu kreme özgü değil. Şişesine 300 lira verip aynı performansı alacağıma bu kremi tercih ederim ki koruması buna değiyor.

  Ben hem beyaz leke bırakma hem de yağlanma sorununu çözmek için missha perfect cover bb krem ile karıştırıp fırçayla sürüyorum. Perfect cover 42 spf, dolayısı ile koruna performansı çok azalmıyor. Fena halde göz yakıyor, o yüzden göz çevresine daha kontrollü sürmek gerekiyor. Henüz göz yakmayan ama koruyan bir güneş kremi bulamadım zaten, bilen varsa bana da söylerse müteşekkir olurum.

  5 haziran 12:20


  4

  8. 50 faktör olanını uzun süredir kullanıyorum. Yapısı jel krem arası, beyaz renkte. 2 parmak kuralına tek seferde sürmeye çalışınca uygun değil çünkü tam olarak emilmiyor ve çok beyazlık bırakıyor. Ben 3 kat halinde uygulamakta buldum çözümü, o şekilde çok çok ufak bir beyazlık bırakıyor ama rahatsız edici değil. 

  Açık tenli olduğum için hafif bir renk eşitlemesi de yapıyor ama koyu tenlilerde beyazlık az da olsa rahatsız edebilir. 

  Kuru ciltliyim altını iyi nemlendirmeme rağmen kusma yapmadı ve cildimde 30 dk sonra emildi. Cildi parlak gösteriyor ilk birkaç saat sonra parlaklık gidiyor. Yağlı ciltleri rahatsız edebilir. 

  Sürekli asit kullanan biri olmama rağmen cildimde herhangi bir lekelenme gözlemlemedim koruyuculuğu başarılı diye düşünüyorum. 

  Tek olumsuz yanı feci şekilde göz yakması. Göz çevrenize getirmemenizi tavsiye ediyorum 30-40 dkya yakın yanma ve yaşarma yaşadım. 

  Fiyatına göre oldukça başarılı bir ürün, farklı ürünler denemeyi sevdiğim için tekrar alırım diyemem ama beğendim. 

  7 haziran 13:42