yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. Tam iki buçuk aydır kullanıyorum, artık bir başlığı hak etti.

  Cildim karma, hafif kırışıklıklar ve yabancı bloggerların texture dediği doku problemi var. Bir hafta eksfoliyasyon yapmazsam t bölgem pütür pütür oluyor.

  Kendisi İlk retinol ürünüm fakat son bir yıldır ordinary'nin peelingini kullanıyordum haftada iki defa. Yani cildim eksfoliyasyona alışık.

  Serumun içinde 0.3 retinol bulunuyor ve bunun yanına sanıyorum ki iritasyonu ve kuruluğu azaltmak için birçok içerik eklenmiş. Peptidler, squalane, üzüm çekirdeği yağı, shea, c vitamini hatırladıklarım. Sanırım bu yağlardan dolayı serum da yağlı bir yapıda. Altına nemlendirici sürmesem bile yağlı kalıyor yüzüm.

  Ben haftada 1 gün ile başlayarak, üçüncü haftamdan itibaren haftada iki gün kullanmaya devam ettim. Bu şekilde iki ay kullanıp iki günde bir kullanıma geçtim yakın zamanda.

  İlk iki hafta yüzümde çok hafif soyulmalar oldu. banyodan sonra yüzüme dokununca fark ettim. Elimde peçete mi kalmış ya bu ne falan diyordum(gizlinot: Swh). Kusma veya aşırı kuruluk yaşamadım.

  Her gün kullanmaya uygun olduğu yazıyor ama amacım uzun vadede hafif kırışıklıklarda ve ufak cilt lekelerimde, kısa vadede cilt dokumda etki görmek. Bu nedenle her gün kullanmayı düşünmüyorum. Ki zaten ordinary peelingden bile göremediğim etkiyi cilt yüzeyimde gördüm. Alnım ve burnum çok sorunludur, özellikle alnım hiçbir nemlendiriciyi emmez. Düzenli peeling yaparken de böyleydi. Bu serumu kullanmaya başladıktan sonra sorunum çözüldü açıkçası. Uzun vadeli etkilerine şu an için yorum yapamam tabii ki.

  Serumla ilgili tek rahatsızlığım yağlı olması. Bana konforlu gelmedi çünkü sürdükten birkaç saat sonra bir peçeteyle o yağı almadan yatamıyorum. Daha hafif, kendini hissettirmeyen bir serum veya krem bulabilirsem ona geçeceğim bitince.

  2 mart 20:38

  2. Öncelikle karmalığı mevsimsel olan (kışın yanakları pul pul döken, yazın alnı parlatan cinsten), hassas bir cildim var ürünü de yaklaşık 2 aydır haftada 2 gün kullanıyorum.

  Ürünün kokusu çok güzel yapısı da yoğun ve yağlı. Benim beklentim roaccutane sonrası ortaya çıkan çukur izlerimi hafifletmesiydi herhangi bir kırışıklık problemim yok. Beklentimi karşıladı mı ? Hayır. Aslında asitlere çok alışık bir cildim olmasına rağmen özellikle burun ve ağız çevremde soyulmalara ve kabarmalara neden oldu. Cildim alışınca geçer sandım ancak öyle olmadı. İlk retinol deneyimimdi ve piyasadaki diğer retinol ürünlerine göre kapsüllenmiş formda olduğu için cildimi irite etmesini beklemezdim. Başlangıç için idealdi yani.

  Başka bir retinol ürünü denemediğim için fiyatını ne derece hak ettiği konusunda bir yorum yapamayacağım ancak bir sonrası için the ordinary nin düşük miktarda retinol içeren ürünlerini deneyeceğim. Ve yine aynı sonuçlarla karşılaşırsam pes edip retinolden uzak duracağım..

  8 mart 21:52

  4

  3. anti-aging etkisi için aldım ve eylül ayından beri önceleri seyrek, son 2 ay da haftada 5 gece olmak üzere düzenli bir şekilde kullandım. başlarda cildimi epey kuruttu ancak bunu öngörerek iyi bir bariyer koruyucu krem almıştım ve bir iritasyon sorunu yaşamadım. Arada birkaç hafta cildime sürdükten sonra çok uzun süre bekleterek kullandım ve boynumla kulak diplerim irite oldu. bu benim kullanımımla ilgili bir sıkıntıydı ve bekletme süresini düşürünce sıkıntı ortadan kalktı.

  etkilerine gelirsek, alnımdaki derinleşme sinyalleri veren kırışıklıkların görünümünü hafifletti ancak dramatik bir etki yaratmadı. tabii retinolün oranı ve kullanma süremle de ilgilidir bu durum. bunun dışında cildime inanılmaz güzel bir aydınlık getirdi. son birkaç aydır çevremden bu konuda çok fazla iltifat almaya başladım. retinol ürünlerinin fiyatlarını hesaba katarsak bence tam bir fiyat-performans ürünü.

  10 nisan 22:17 12 nisan 12:37


  5

  4. şimdiye kadar aldığım en iyi serum, liseden beri aknelerle uğraşıyorum. her sene yaz mevsimine girerken aknelerim çoğalır daha sonra kalan lekeleri tedavi etmeye çalışırım, tam lekeler geçti derim yine akneler gelir.aknelerimin sönmeye başladığı bir dönemde kullanmaya başladım, 3 ay olacak neredeyse haftada 2 defa kullanıyorum, artık sadece regl olacağım zaman minicik ve en fazla 2-3 tane çıkıyor bu benim için o kadar büyük bir şey ki, akne sorunumu çözdüğünü düşünüyorum, cildim daha sağlıklı görünüyor, bittikçe alacağım bir serum etkileri bu şekilde devam ederse.

  22 mayıs 17:31

  5

  5. Kapsüllenmiş ve yavaş salınımlı, 0.3'lük retinol serum. İki şişe kullanıp bitirdim ve bende hiç hassasiyet yapmadı. Açık sarı renkte ve şişenin sonlarına doğru artık yavaş yavaş rengi koyu sarıya doğru gidiyor. Ne kadar kapsüllenmis olsa da retinol de stabil bir içerik değil, oksitleniyor olmalı. Çok yönlü bir anti age bakım için hem güvenilir bir marka hem de kaliteli bir serum bence. Yirmilerin ikinci yarısından itibaren rahatça başlanabilir.

  21 temmuz 02:54