yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (1)

  28. aldığınız fiyata değil, güncel fiyata göre değişim yapan marka.

  ocak ayında imza kuğu figürlerinin olduğu bir kolye almıştım. çok beğenerek aldım ve aynı şekilde beğenerek taktım fakat 2-3 ay sonra sevgilimin uyarısıyla farkettim ki 5 minik taşı düşmüş. zaten alırken de satıcı adam "bu montürde taş düşebilir fakat siz getirin bize, hallederiz" demişti. ben de ürünü aldığım kanyon mağazasına ürünle ve bir taşı düşmüş baya eski bir kolyemle daha gittim. 2 sene garanti sürelerinin olduğunu, garanti süresi boyunca sorunlu ürünleri değiştirebildiklerini fakat eski ürünlerini tamir edecek 1 tane bile ustalarının olmadığını söylediler. (gizlinot: eskiden istanbul'da 1 ustaları varmış ama o gittiğinden beri türkiye'de swarovski markası ürünlerini tamir edecek ustalarının olmadığını söyledi çalışan.) neyse, aynı ürünü getirtebileceklerini söylediler, seçimden 2 hafta önce gitmiştim ve halen daha ses çıkmayınca bugün tekrar mağazaya gittim. ürünün başka rengi varmış sadece, onu da ben istemeyince farklı bir şey beğenip farkını ödeyebileceğimi söylediler.

  -aynı fiyat veya daha pahalı bir ürün beğenebiliyormuşuz. daha düşük fiyatlı bir ürün olmuyormuş-

  bir de ben ürünü ocakta 1080₺'ya almıştım ama şimdiki fiyatı 1350₺ dedim, bizim için sizdeki fatura önemli değil, garanti belgesi olduğu ve garantisi devam ettiği sürece güncel fiyattan değişim yapıyoruz dediler. tabii her şey çok daha pahalandığı için 1350'ye bile bir şey beğenemedim. fark ödeyerek başka bir ürün aldım. yine de enflasyonun pençesinde bir ülkede yaşamamıza rağmen güncel fiyatına değişim medeni geldi <3

  22 mayıs 2023 16:29 22 mayıs 2023 16:29

  27. geçen yıl annemi kaybettim. sabahın köründe bana gönderdikleri mailden sonra hala sinirim bozuk. bu aptallıkları neden yapıyorsunuz? zaman eskisi gibi değil, duyarlı olmak zorundasınız. dünyada annesi olmayan milyonlarca insan var, annesiyle görüşmeyen milyonlarca insan var, annesi hasta olan milyonlarca insan var, çizilen “harika, sevgi dolu anne” portresine uymayan ve çocuğuna kötü davranan, şiddet gösteren anneler var. aynı durum babalar için de geçerli. “yeni koleksiyon” diye tanıtın. neden anneyi, babayı karıştırıyorsunuz? bunun markaya olan güveni katlayacağı fikrine nereden kapıldınız? aptalsınız, yöneticileriniz de aptal, duyarsızsınız, düşüncesizsiniz. bu bakış açısını annemden sonra edinmedim. sapır saçma, duygu sömürüsü yapan gsm operatörü reklamları, beyaz eşya markaları için de yaptım. yıllardır üzülürdüm, annemi kaybedince ve bugün maili görüp migrenim tutunca, beni daha fazla üzdü sadece. bu aptallıkları yapmaktan vazgeçin artık. ayrıca boktan bir kristal, türk kahvesi makinesi veya kıytırık bir kazak anneleri mutlu etmez. çocuklarının mutlu, sağlıklı ve güvende olması onları mutlu eder. 

  mail de şu şekilde;

  “kristaller dururken neden bir mektup gönderesiniz ki sevgili pelinsu ( ismi uydurdum tabiki)

  teşekkürler anne!

  daima yanınızda olan, sizi asla unutmayan ve her zaman bağışlayan kişiye özel bir hediye verin. bu parçalar, tıpkı annelerimiz gibi sonsuza kadar sevilmek ve değer görmek için tasarlandı.”

  20 nisan 2021 12:41

  26. Bu markadan kendime hediye olarak bir kolye almak istedim ama fiyatlar altınla yarışıyor mübarek. Daha bir sene evvel 200 tl olan kolyeler 500 olmuş. İkinci elden bakayım dedim çoğunun da taşı düşmüş. Ancak iyi bir indirimde alışveriş yapabilirim o da belki.

  27 aralık 2020 11:25


  25. müşteri hizmetlerinin iyi olduğunu duymuştum ancak arkadaşım buradan aldığı bilekliği istinye park mağazasına götürdü kararma yaptığı için ve sadece temizleme yapabiliriz diyerek aldılar. yarım saat beklemek durumunda kaldık sadece bileklik için ve döndüğümüzde renginde hiç bir değişim yoktu.

  ben de swarovskiden bileklik almayı düşünüyordum açıkcası ancak bir sürü para verdiğim ürün kısa bir süre sonra kararacak bir de kontrole geldiğimde böyle bir tavırla karşılaşacaksam hiç bulaşmasam daha iyi.

  11 aralık 2020 17:36

  24. kristalin en güzel işleyicilerinden. ne aşırı pahalı ne de ucuz, döküntü bir marka.

  beyaz dance round model kolyesini, boynumdan çıkarmamakla şereflendirdim. canım kendim.

  16 ağustos 2020 21:18

  23. Gordion avm'deki çalışanları ile insanı şaşırtan markadır. Doğum günümden dolayı kasım ayı içindeki alışverişlerim için hediye anahtarlık tanımlandığı maili geldi. normalde armada'daki mağazasından çok memnunken, evime yakınlığı dolayısıyla gordion mağazasına uğrayıp kolye ve küpe beğendim. Ellerinde anahtarlık olup olmadığını sordum ve gelen maili gösterdim. Satış temsilcisi ellerinde olmadığını ama ben alışverişi tamamladığımda sipariş geçeceklerini ve en geç iki hafta içinde geleceğini belirtti. Ben de armada'da zaten ellerinde varsa oradan alışverişin daha pratik olduğunu söyleyince, kendilerinin yurtdışına bağlı tek mağaza olduklarını, diğer mağazaların ise şahıs mağazası olduğunu bu nedenle en güvenli alışverişin kendilerinden olacağını söyledi. Ben de ikna oldum ve alışverişi tamamladım. 

  Yaklaşık bir ay ne onlar aradı ne de ben. Geçen hafta avm'ye gittiğimde aklıma geldi ve uğradım. Satış temsilcisi doğum günü için anahtarlık kampanyasının bittiğini, bunun yerine bundan sonraki alışverişler için %10 (veya 15 emin olamadım) indirim tanımlanabileceğini söyledi. Alışveriş günündeki konuşmalarımızı hatırlatırken eşim geldi ve o biraz da sert çıkarak hediyenin tanımlandığını ve buradan da işlem yapıldığını, üzerinden de bir ay geçmesine rağmen kimsenin olumlu ya da olumsuz iletişim kurmamasının anlamlı olmadığını belirtti. Satış temsilcisi arka tarafa geçti, kontrol etti ve aslında iki tane geldiğini ama başka müşterilere ait olduğunu belirtti. İlgileneceğini söyleyince biz mağazadan çıktık. Mağazadan çıktıktan 15 dk sonra telefon ile aradı, istanbul forum mağazasının elinde olduğunu ve en geç salı günü mağazada olacağını söyledi. 

  Eşim perşembe günü aradığında öncelikle ellerinde ürün olmadığını iletmişler ama eşim üsteleyince ürünün geldiğini söylemişler. iş çıkışı almaya gittiğinde asık suratla işlem yapıldığını ve asla gordion mağazasından hatta swarovski'den alışveriş yapmamamı istedi. 

  swarovski hakkında araştırma yapıp buraları okuyanlar özellikle gordion avm'deki mağaza konusunda daha dikkatli davranmaları çıkarımını yapabilirler.

  1 ocak 2020 16:20 1 ocak 2020 16:23

  22. son 2 yılda inanılmaz bir fiyat artışının olduğu marka. hatırlıyorum 150 liraya setler bile olurdu kocaman taşlı taşlı bir küpe almıştım 300 350 filandı şimdi en küçük minnacık setler bile 300den başlıyor(gizlinot: son baktığımda öyleydi şuan ki fiyatları bilmiyorum açıkçası). çok sevdiğim ve memnum kaldığım bir marka ancak bu zamlarla yanına yaklaşılacak gibi değil. Ama tasarımları güzeldir kalitelidir, bir sorun olduğunda ilgilenilir.

  10 temmuz 2019 10:33


  21. Parlak değerli bir maden.

  Marka olan swarovski: zarif tasarımları olan ancak kesinlikle o fiyatları haketmeyen mücevheratçı.

  10 temmuz 2019 01:22

  20. Bagimlilik yapan marka! Bir tane alinca butun huzurunuz kaçıyor ve butun magazayi almak istiyorsunuz. O kadar guzel paril paril ki. Takmayan bilemez.

  10 mart 2019 18:35

  19. swarovski'den iki parça ürünüm var: kolye ve küpe. geçtiğimiz yaz, kolyemin taşları suya maruz kalması nedeniye düştü. öncelikle akasya mağazasını aradım, sertifikası yoksa değişim vs. olmayacağını söyleyip, bağdat caddesinde bir kuyumcu önerdiler tamir için. daha sonra babamla birlikte emaar'daki mağazasına gittik, sanırım mağazanın sahibi yönetici bey çok ilgili davrandı ve kolyemin yenisini sipariş ettiler. kolyemin sertifikası yoktu ve türkiye'den alınmamıştı. geçtiğimiz 14 şubat'ta ise sevgilim bir çift küpe hediye etti ama ben takılarına asla kibar davranamayan bir ayarsız olduğumdan küpenin tekinin ucunu yamultmuş bulundum. yine emaar mağazasına koştum ve küpelerim 2 hafta içinde tamir edilip gönderildi. kısacası emaar mağazasında aldığım satış sonrası hizmetten çok memnun kaldım. ürünlerini de çok beğeniyorum ama kesinlikle hassas kullanılması gerekiyor.

  2 mart 2019 16:30