girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

1. düzenli yürüyüşe başlamak gibi bir niyetim olduğundan, yürürken bir de evde otururken giymeyi düşündüğüm terletici şort. selülitlere ve bölgesel incelmeye faydası olduğu söylenmekte. yalnız kafama takılan birşey var, malum yaz, devamlı terliyoruz, bu şortu giymek pişik/isilik falan yapar gibi geliyor bana, cilde bol pudra sürüp mü kullanmalı, ya da sıcak havalarda hiç kullanmamalı mı diye düşünüp duruyorum...

ekleme: bir de kaya tuzu gibi bir tuz çeşidini cilde sürüp giyenler de var. pek sağlıklı bir yöntem gibi gelmedi bana tuzla kullanmak...

3 ağustos 2014 18:34 3 ağustos 2014 18:36

2. neredeyse 2 sene olmuş ama benden başka yazan olmamış.(gizlinot: swh) kilo aldığım için tekrar giymeye başladığım şort. tabi özellikle spor yaparken giyilmeli. günde şu kadar saat giyin diyenler de var. ben ip atlarken giyeceğim özellikle. yürüyüş yaparken giyersem isilik yaparmış gibi geldi. sonuçta bir yürüyüş 45 dk falan sürüyor, ip atlamak ise (benim için 100 civarı) çok daha kısa. yaklaşık 1 ay düzenli giyeceğim. umarım bir işe yarar.

6 haziran 2016 11:48

3. vücudu terleterek kilo verdirmeyi amaçlayan şeyler.

terlemek vücudun soğuma, iç ısısını dengede tutma mekanizmsıdır. zaten aktivite esnasında gerektiği kadar terlersiniz. bu tarz şeyler vücudu ekstradan, gereksiz ve sağlıksız bir şekilde terletir yanı sıvı kaybettirir.

su kaybetmek kilo vermede önemlidir aslında. verdiğimiz kilolarda yağ ile beraber su da var. vücut geliştirmeciler yarışmalardan önce vücutta su tutan karbonhidratı tamamen keserler ki fazla su atılabilsin. ama aramızda yarışmaya hazırlanan birisi olduğundan şüpheliyim, o sebeple böyle stratejilere girmenin gerekli olduğunu sanmıyorum.

fazladan terleme vücudunuzdaki suyun ve çok gerekli elektrolikitlerin atılmasına sebep olur, bu da vücut fonksiyonlarınızın çalışmasını etkiler. en basitinden koşu esnasında vücutta yeterli mineral olmaması sizi yorar ama farketmezsiniz. powerade gibi içeceklerin tüketilme sebebi budur, bunlar enerji içeceği değildir, vücudun kaybettiği maddeleri hızlıca geriye koymaktır amaç ki performansta düşme olmasın.

şorttan buralara nasıl geldim? sahillerde salonlarda falan görürsünüz yağmurluğu çekip koşan insanları. bunun, şortun, bir aralar vücuda alüminyum folyo falan sarma modasının olayı bu işte. size bol bol su attırmak, tartıdaki değerin düşmesini sağlamak. ne yağ yakar ne de kilo verirsiniz. bu esnada çok fazla su içmiyorsanız da çok yanlış yapıyorsunuz. hareket ederek terlemek ve bolca su içmek zaten yeterlidir. ortalama bir insanın ekstra su atmaya ihtiyaç duyacağını sanmıyorum. duyuyorsa da bunun başka yöntemleri var, beslenme gibi.

ayrıca bunun gibi vücudu sıkan şeylerin dolaşımı engellediğini, skinny kotlar, termal kıyafetler derken selülitlerinizi arttıracağınızı da unutmayın.

yaz geldi ve solda sürekli kilo vermeyle ilgili şeyler çıkıyor. ne kadar aceleci ve umutsuz olsanız da kullanmayın böyle şeyleri. diyeceğim budur.

6 haziran 2016 16:24