yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • oylar (8)
  • medya (0)

  1. doktorumun yaklaşık iki yıl önce aknilox jel ile birlikte verdiği ilaç.

  bende hiçbir yan etki yapmadığı gibi çok da işe yaramıştı. bir kutu bitirmiştim ve cildim çok düzelmişti. herkes cildimin çok temiz olduğunu söylerdi.

  şimdi ise o tertemiz yüzüme sivilce denen illet arsızca geldi oturdu! (gizlinot: allahını seven kendine stres yapmasın hiçbir şeyi ) (gizlinot: hele benim gibi stresten sivilce çıkartanlar sakın :( )

  doktoruma koşa koşa gideceğim evet

  12 nisan 2015 23:28

  2. Uzun bir süredir kullanıyorum. İçmeye başladıktan kısa bir süre içinde yüzdeki sivilceleri baya söndürüyor ve yenilerinin çıkmasına izin vermiyor. Antibiyotik olduğu için artık eczaneye gidip direk alamıyorsunuz ama reçete lazım. Doktora ilaç yazdırmaya bir türlü gidemediğim için bir süre kullanamadım ve sivilceler tekrar geri geldi(yaklaşık 3-4 hafta kadar kullanmadım) biraz geçici bir çözüm bence kendine bağımlı yapıyor malesef :/

  Bir de bu ilacı mutlaka yemekten sonra bol su ile içmek; İçtikten sonra da yarım saat yatar pozisyonda bulunmamak lazım. kendisi birazcık mide düşmanı da

  12 nisan 2015 23:37

  3. Sivilceleriniz tetradox ile iyileşiyorsa, o zaman bakteriyel kökenlidir. İçeriğinde antibiyotik olan krem ve losyonlar kullanabilirsiniz.

  -Benzamycin jel

  -Cleocin -T solusyon

  -Aknemix

  bunlarla aynı etkiyi görürsünüz. Gece yatmadan önce sürülecek.

  13 nisan 2015 07:53


  4. Yan etkileri çok korkutucu olan ilaç. Doktorum yazdı ama kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım.

  20 mayıs 2015 20:18

  5. 2 sene önce kullanıp da hiçbir faydasını görmediğim alternatif böcek ilacı olabilecek ismi taşıyan, mide düşmanı antibiyotik.

  27 kasım 2015 01:00

  6. Çook eskiden isotrexin hap ile birlikte kutu kutu kullandım. Evet sivilceleri geçirdi ama bırakınca geri geldiler. Yani ge rek siz.

  24 ocak 2016 18:24

  7. tetradox sivilcenin geçmesi için üretilmiş bir ilaç değil. antibiyotik yani bakterilere karşı bir ilaç, sadece sivilce tedavisinde değil bir sürü enfeksiyonda doktorlar tarafından yazılır. sivilceler yüzdeki normal olarak bulunan bazı faydalı bakterilerin aktive olmasıyla komedon olmaktan çıkıp kırmızı ağrılı ve klasik akne görünümüne gelirler, yani normalde artan sebum üzerine bir de enfeksiyon eklenir, tetradox da bu yüzden tedaviye eklenir. roaccutane gibi sivilcelerin oluşmasını kesin engelleme vaadi olan bir ilaç değildir doğal olarak. doğru kullanıldığı takdirde de yemek borusundaki yan etkileri de görülmez, ilacı aldıktan sonra yatmak için bir süre beklemeniz gerek. yine de güçlü etkili antibiyotiklerden biridir ve rutinde akne tedavisindeki inflamasyonu engellemek için tercih edilen antibiyotiklerdendir.

  24 ocak 2016 18:33


  8. sivilceleri kullanan kardeşimde özofajit yaptı ve yemek borusuyla midesinde kalıcı hasara yol açtı. şu an keske sivilceli kalsaydım da ağız tadıyla iskender yiyebilseydim diyor. oldukça saf besinler dahi bıraktığı hasardan dolayı artık dokunur hale geldi. kısa bi süre ben de kullandım ve mide bulanması yapar yapmaz bıraktım. akne bundan kötü değildir bence.

  24 ocak 2016 18:42 25 ocak 2016 18:09

  9. Genç yaşımda midemi geri dönüşümü mümkün olmayan bir şekilde mahvetmiş ilaçtır.

  üniversitenin ilk yıllarında, muhtemelen sınav stresinden alnımda ağrılı ama iltihapsız dev sivilcelerden çıkarmış, dermatoloğa gitmiştim. Doktor ilacı yazarken "Miden sağlam mıdır?" diye sormuştu, o zamana kadar taşı yesem öğüten bir midem olduğu için evet demiştim.

  "Günde bir kere alınacak, akşam yemeğinden sonra, yatmadan önce falan alabilirsin, unutmazsın." dedi. "Miden sağlam mıdır?" sorusu dışında hiç uyarmadı.

  Kutunun yarısına gelmemiştim ki bir gece korkunç bir ağrıyla uyandım. Nerede olduğunu da anlamadım, ağrı tüm karın boşluğuma yayılmıştı. Ama nasıl bir ağrı, ruhumu teslim ediyorum! Su içmeye çalışınca ağrıyanın midem olduğunu anladım, su bile içemiyordum. Kimseyi uyandırmadım, sabaha kadar hiç uyumadım, iki büklüm bir şekilde inleye inleye sabah ettim.

  Başta sebebinin ilaç olduğunu anlamadım tabi, midemi üşüttüm sandım, yemek yemeye çalıştım. Tek lokma yiyemiyordum, yutarken sorun yoktu ama mideme geldiğinde korkunç bir ağrıyla kasılıyordum. Su bile içemez mi insan? içemiyordum.

  Akşama doğru ilaç alma vaktim gelince doktorun söylediğini hatırladım. Ertesi sabah da aile hekiminin yolunu tuttum. O da bir kıyamet mide ilacı yazdı, "monodoks-tetradoks kullanımında hep gördüğümüz vakalar, geçmiş olsun." dedi.

  İlaçları kullanmaya başladım ama 3 gün hiçbir şey yiyemedim. Şaka değil, ölmeyecek kadar, birkaç lokma yiyebiliyordum. Bir-iki dilim karpuz yutabiliyordum, o derece. Sonra sonra midemi toparladıkça tekrar yiyebilmeye başladım.

  Yine de bana enkaz bir mide kaldı. Yediklerimin dokunduğu, stresin ilk vurduğu cinsten... Kullanmaz olaydım.

  Diyeceğim odur ki doktorunuz bu ilacı yazdıysa kullanırken çok ama çok dikkatli olun. O iki sivilce geçer ama enkaz bir mideyle yaşamak çok zor oluyor. Ben yandım, siz yanmayın.

  24 ocak 2016 23:57

  10. bikaç sene önce sivilce sıkıntım yüzünden dermatoloğa gittiğimde bu ilacı ve bi şişe de losyon vermişti. sonra ben ilaçları araştırırken bu ilacın ne kadar kötü sonuçlar doğurduğunu, mideyi mahvettiğini görmüştüm ve içmemeye karar vermiştim. hala hakkındaki kötü yorumları gördükçe de bu kararımdan ötürü çok mutlu oluyorum. Sağlık, sivilcelerden çok daha önemli bişey süslüler. bırakın bikaç sivilce kendi kendine takılsın ama mide gibi önemli organlar sağlam kalsın.

  26 ocak 2016 21:56