yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (11)
  • medya (6)

  1. The balm markasının 4 adet üründen oluşan allık paletidir. 2 tanesi allık, 1 tanesi kontür/ bronzer, 1 tanesi ise aydınlatıcı olarak kullanabilecek ürünlerden oluşmaktadır. 8 gramlık miktarı ile indirimde 59₺ ye alınabilecek bir palettir. Ürünlerim tümünün pigmentasyonu yerinde yağlı ciltte gün içinde tazeleme gerektirmeyecek seviyededir. The balm seyahat boy ürünlerin indirimde 24 ₺ ye satıldığını ve 3 gram olduğunu düşünürsek 8 gramlık bu allık paletini almak daha avantajlı gibi durmaktadır.

  Renklerine gelirsek;

  Houston: mat açık bir şeftali rengidir. Pigmenti son derece yerinde bir ürün. Her hangi bir ışıltı içermemektedir. Yüze sürüldüğü zaman gayet canlılık katabilecek bir renk.

  Bourbon : orta gül kurusu rengi denebilecek yine pigmentli bir üründür. Bu da ilk allık gibi ışıltı içermeyen mat bir allıktır.

  Beeker: bronzer/kontür olarak kullanılmak için tasarlanarak palete konulan bir renk olduğunu düşünüyorum. Nitekim Allık olması için fazlaca kahvelik barındırıyor. Orta koyulukta içerisinde turunculuk barındırmayan bir renk. Bununla birlikte icin de simler bulunuyor. Yalnız bu simlerin simli urunun yaninda konumlandığı için mi olduğu yoksa kendinden mi simli oldugu kullandıkca anlaşılacak. Diğer iki allık mat iken bunun simli olmasi beni biraz şaşırttı açıkçası. Çünkü simleri nars laguna gibi minik değil. Yine de sürerken nispeten az bir sim yüze transfer oluyor. Pigmentasyonu ve kalıcılığı yerinde bir ürün. Ancak simleri nedeniyle bana hitap etmediğinden beğenmediğimi ifade edebilirim.

  Fifth : paletin aydınlatıcı görevini üstlenen bir allığı var ise ona bu renk diyebiliriz. Bariz ingiliz gülü renginde pembelik barındıran bir simli allık. Hatta ben acaba palete bir tane de far mı sıkıştırdılar diye düşünmüştüm rengini ilk gördüğüm zaman. Benim ten rengine uymadığı için kendisini aydınlatıcı olarak kullanmadım. Allık olarak da fazlaca simli gibi geldi. Hele ki diğer renklerle karıştırılmak için tasarlanmışsa güzelim renkleri bizar diye düşünüyorum. Daha kullanılabilir bir renk koysalar süper olabilirmiş. Far olarak kullandığım zaman ise beğendim.

  Paletteki allık renklerini başarılı bulurken Beeker ve fifth renklerini yukarıda belirttiğim nedenlerle beğenemedim. ancak 4 ürünü de pigmentasyonunu yerinde buldum. Kutusu sağlam. Ayrıca ürünler de iyi presslenmişler. Aydınlatıcı rengi de teninize uydu ise Tek allık paleti ve bir kalem ile makyajınızı neredeyse tamamlayabilirsiniz.

  Ukte : sevgili (yazar: ingrid)

  ilgili medya:
  4
  7 ağustos 2019 18:30 7 ağustos 2019 19:04

  2. evet allık canavarı olarak yine kendimi tutamayıp bir allık paleti aldım ama bu sondu gerçekten.

  ben de hazır yeni çıkmış bir ürünken biraz yorum yapayım istedim ürünü kullanalı 3 gün falan oluyor.

  balmın diğer allık formülasyonuna göre çok daha yumuşak ve çok daha pigmentli biraz dikkatli olmak şart ama kalıcılığı gerçekten çok güzel bir palet bunu söylemek istiyorum en başta.

  şimdi renkleri teker teker inceleyelim soldan sağa ilk renk aslında pande baktığımızda böyle çok az renkli bir turuncu açık bir allık gibi duruyor ama swatchlarda ve yüzde görüyoruz ki kendisi baya aslında turuncu alttonlu bir pembe. çok risksiz ve klasik bir renk kendileri diğer allıklara kıyasla. ben rengini biraz balm springs e ve fratboy a benzettim tam ikisinin arası koyuluk olarak. çok işlevsel bir renk cidden ne çok pembiş pembiş ne de çok pastel ve donuk.

  bir sonraki bariz pembe-gülkurusu renk ise daha iddialı ve ben burdayım diyen bir renk ve en pigmentlileri aralarında bu. doğru uygulandığında çok güzel bir bitişi var ve bir önceki renkten bariz daha koyu daha kızıl duruyor

  diğer bronzumsu turuncumsu renk ise tamamen teninize göre şekillendirebildiğiniz bir renk (bkz: niyans in motion) bunu bir videosunda bronzer yapmış ve çok güzel gözüküyordu bende biraz fazla kahve ve turuncu gibi durdu bronzer olarak. dediğim gibi sizin teninizle alakalı ama yine çok işlevsel bir renk. yanaklarımda duruşunuallık olarak da biraz koyu buldum ben sonra ilk renkle karıştırarak kullandım ve çok sevdim ilk allığın turunculuğunu öne çıkardı ama az karıştırmak gerekli çok katarsanız garip bir renk olabilir.

  en sondaki ürünün ben bir blush topper olduğunu düşünüyorum böyle allığın üzerine geçmek için ama bence bu iş için bile çok simli ve altta çok fazla bir pembe tonu var hele hele aydınlatıcı olabileceğini hiç sanmıyorum. yani şuraya bi mary loumanizer koysalar on numara palet olacakmış en oluru olmayan renk bu.

  bunun yanında allıklar üründe belirtildiği gibi karıştırarak kullanıldıklarında da çok daha güzel performans sergiliyorlar. ben dediğim gibi 1 ve 3 ü karışırarak çok güzel bir allık elde ediyorum ama 1 ile 2yi de karıştırabilirsiniz eğer ikinci allığı açmak isterseniz.

  indirimde yaklaşık 60 lira gibi bir fiyatı var her allık 20 liraya denk geliyor bence kendinize yorumlayabildiğiniz ve karıştırarak kullandığınızda yüzünüz için her rengi oluşturabileceğiniz bir palet olmuş ben çok beğendim cidden sadece sondaki simli şey biraz fail olmuş onun dışında çok hoş sadece bir şey alayım başka almayımlık bir allık paleti efenim

  puanım 8/10

  8 ağustos 2019 03:02

  4

  3. Uzunca bir süredir allık paleti arayışındaydım ve en nihayetinde The Balm’ın yeni sayılabilecek bu ürününü edinme fırsatı buldum. 

  Bu paletteki renkleri hem tek tek kullanabilir hemde üzerinde yazdığı üzere karıştırarak kendimize göre bir renk elde edebiliriz. 

  Houston rengi çok tatlı bir açık pembe. Mat bitişli bir renk, paletteki tüm renkler gibi pigmentasyonu ve kalıcılığı gayet yerinde bu sebeple uygularken dikkatli olmak gerekiyor, bir anda al yanağa dönüşebilirsiniz. 

  Bourbon rengi ise hoş bir gül kurusu. Tek uyguladığımda da Houston rengi ile karıştırdığımda da beğeniyorum. Bu da mat bir allık.

  Bleeker rengini ilk başta bronzer sanmıştım fakat bronzer olarak kullanmak için biraz sıcak tonlu kaldığını düşünüyorum. Her ne kadar bakıldığında soğuk bir kahverengi olsada elime swatchladığımda ve yüzüme uyguladığımda bende daha sıcak bir kahverengi gibi durduğunu söyleyebilirim. Zaten palettede bu renk bronzer olarak ayrıca belirtilmemiş. ( örneğin Alternative Rock paletlerinde hangi rengin ne amaçla koyulduğu bronzer/Blush/highlight belirtilmiş fakat burada böyle bir ifade yoktu.) 

  Veee son rengimiz ise Fifth. Bu rengi de ilk başta highlighter sanmıştım fakat üzerinde allığimızı bunu kullanarak ışıltılı hale getirebileceğimizi söylüyor ama yinede  highlighter olarakta kullanılabilecek bir renk ama içerisinde simlerde mevcut ayrıca  belirtmek isterim. 

  Karıştırarak kullanma fikri gerçekten hoşuma gitti. Genel anlamda paletten memnunum, renkleri, pigmentasyonları, uygulanışları gayet iyi. Kabı ise The Balm’ın her ürünü gibi çok şık, aynasının olması da bir avantaj. Fiyatı 100 TL ama Gratis’te  %40 indirimle 60 liraya almıştım bence içerisinde 4 allık olan bir palet için yerinde bir fiyat. Umarım almayı düşünen süslülere fikir sahibi olmalarında  yardımcı olabilmişimdir. 

  19 ağustos 2019 19:50


  5

  4. severek kullanıyorum bu allık paletini. renkleri ve yapıları far olarak kullanmaya da müsait, günlük makyajlarımda hangi rengi allık olarak sürüyorsam, far olarak da kullanıyorum, baya pratik oluyor. yapısı pigmentli & kalıcı. geçenlerde bir düşürdüm aklım çıktı ama sadece houston renginin ufacık bir üstten tabakası ufalmış o kadar, beklemediğim şekilde sağlammış da yani.

  3 eylül 2019 08:09

  4

  5. Markanın autobalm hawaii ve california paletlerini çok seven biri olarak görünce şöyle bir el attım. Elimdeki allıkları eğer bu paletler satıştan kaldırılmadan bitirirsem alırım. Pigmentler harika ve o topper/highlight rengi de far olarak en çok kullandığım, paletlerde ilk pan gördüğüm renk. Fakat ten rengime allık yakıştıramadığım ve günlük makyajda çoğu zaman allığı yanak ve burnuma minicik dokundurup temiz fırça ile dağıtacak kadar az kullandığım için sanırım bu paleti hiçbir zaman alamayabilirim.

  Ayrıca paletin alışılmadık şekilde teneke olması bir tek bana mı garip geldi? Tabi ki çeşitlilik hoş bir şey fakat bana the balm ürünü hissi vermedi, umarım the balm kalın karton ambalajları tarihe karıştırmaz. Teneke de üretsin ama kartonu tamamen bırakmasın nolur.

  10 eylül 2019 03:12

  4

  6. En son gratis indiriminden 50 liraya aldığım allık paletidir. Renkler gerçekten çok başarılı, kalıcılığı da aynı şekilde. Pigmentasyonu da bayağı iyi, fırçaya alırken dikkatli olmak lazım. Abartınca temiz fırçayla dağıtmak gerekiyor. Tek sıkıntısı çok tozutması bence. Fifth ave isimli aydınlatıcıyı ben çok parlak buldum, akşamları sürmek daha uygun olabilir. Far olarak kullanınca da güzel duruyor.

  Palet yandaki minik kurdelesinden çekip çıkarılabiliyor. Allığı bitirince ayna olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

  ilgili medya:
  1
  17 ekim 2019 14:56

  5

  7. Bayılarak kullandığım canım allık paketim.

  Evet uzunca bir süredir kullandığım allığımı kaybettikten sonra allık arayışına girdiğimde karşılaştım kendisiyle. İndirimden 60 TL'ye aldım.

  Favori rengime gelirsek Bourbon. Çok güzel ve doğal bir pembelik katıyor. Bazen de houston rengiyle karıştıp kullanıyorum. Houston biraz daha şeftali tonlarında.

  Fifth aydınlatıcı, bleeker ise daha çok bronzer formunda ürünler.

  Tüm renklerin pigmentasyonu çok yüksek. Fırçamın ucuyla dokunduruyorum resmen ona rağmen gayet yetiyor.

  29 kasım 2019 14:55


  8. Ürün 4 renkten oluşuyor. Açık pembe, gül kurusu, bronz pudra ve allık üzerine uygulanan bir highlighter mevcut. Şahsen ben çok beğendim fakat çok pigmentli az uygulamakta fayda var veya üzerini temiz fırçayla geçmek daha iyi duruş sağlıyor. Ben şahsen daha doğal allıklara yönelicem sanırım. İlk önce iyi bir araştırma yapmam lazım..

  28 aralık 2019 18:41

  5

  9. Allık delisi olarak çıkar çıkmaz kaptığım canım allığım. Klasik balm ürünlerinde olduğu gibi ambalajını görünce bile insanın alıp kullanası geliyor. Teneke ambalajı sevdim ben. İlk renk olan houston içinde şeftali ve pembemsilik barındıran ve genelde günlük makyajlarımda elimin gittiği bir renk oldu. Hafifçe uygulandığında daha doğal bir duruş elde etmek mümkün. İkinci renk bourbon daha pembe eli korkak alıştırmak da fayda var pigmentasyonu gayet başarılı olduğu için yüzde aşırı bir pembelik verebilir. 

  Beeker rengi bronzer olarak kullanamadım çünkü turunculuk fazla geldi bana. Onu da hafifçe allık olarak uyguladığımda çok hafif bronz ama turuncu duruşuyla özellikle yazın daha uygun olacağını düşünüyorum.

  Aydınlatıcı kısmı ise aşırı simli. Allıklarla karıştırıp denemedim ama öyle yakışacağını düşünemedim o yüzden daha çok göz pınarlarımı aydınlatmak için far niyetine kullanıyorum ben(gizlinot: Swh)  indirim döneminde çok uyguna almıştım o yüzden indirimi takip etmekte fayda var kullanışlı bir palet olmuş.

  3 mart 2020 15:51

  5

  10. the balmın allık paletini indirimden 60 tl ye almıştım kabı çok güzel ve ürünler bittikten sonra içine refil farlar konulabilir . çok hoş kabının metal olması. içindeki renklere gelirsek

  houston: açık pembe bir ton açık tenlilere ve buğday tenlilere hoş olacağını düşünüyorum 

  bourbon: çok hoş bir gül kurusu rengi bence her tene güzel okur

  houston ve bourbon renklerini karıştırınca çok güzel oluyor 

  bleeker: bronzer olarak kullananlar var sanırım ama her tende bronzer gibi duracağını sanmıyorum 

  fifth: allıkların üstüne topper olarak konulmuş ama keşke konmasaymış yama yama duruyor ve aydınlatıcı olarak da güzel durmuyor göz farı olarak ya da göz pınarlarını aydınlatmada makyaja uygunsa kullanılabilir keşke bu rengin yerine bronzer ya da highlighter olsaydı harika bir palet olurdu 

  tanesi 20 tl ye geldiğini düşünürsek güzel ve kullanışlı

  ve renkler çok pigmentli fırçaya dikkatli alın ve uygulayın süslüler 

  18 haziran 2020 15:34