yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (192)
  • oylar (42)
  • medya (1)

  1. Almamak için aylarca direndiğim ama son (gbkz: gratis) indiriminde dayanamayıp aldığım makyaj paleti. Aslında ilgimi çeken ambalajı veya far isimleri değil, hatta her ikisini de biraz "cheesy" bulduğumu itiraf etmem gerekir, ama ben onun içini sevdim (gizlinot: swh) farlarının tonunu, rujunun canlılığını... Alırken seyahate giderken bir tek bunu alırım işte yanıma ne güzel allık, aydınlatıcı, far, ruj bir arada demiştim ama şimdi bavuluma koymaya kıyamıyorum parçalanır etraf far olur diye. Afferim fifiri.

  24 ekim 2013 23:47

  2. bu palet makyaja yeni yeni başlayanlar için oldukça iş görür, neden mi: bir kere içeriğine bakalım; 12 far(4 simli, 4 mat, 4 sedefli -ya da daha minik ışıltılı diyebiliriz-), 1 aydınlatıcı, 1 allık, 2 krem yanak-dudak ürünü.

  öncelikle makyaja yeni başladığınız dönem nereye giderken, nasıl bir makyaj yapacağınızı keşfettiğiniz ve öğrendiğiniz bir dönem. mat farları günlük/sade bir makyajda, simli olanları biraz daha gece gezmesi gibi özel etkinliklerde (tabii dozunda kullanmak şartıyla) kullanmak mümkün. içindeki renkler de yine her durumu kurtaracak renkler; hem doğal toprak tonlarında farlar var hem de lila, bordo, koyu-acı yeşil gibi seçenekler mevcut. yani renklerle oynamanız için güzel bir fırsat veriyor size.

  içindeki aydınlatıcının da rengi çoğunlukla her cilde gidecek bir renk, güzel bir şampanya-altın. aydınlatıcı olarak değil, far olarak da kullanmak mümkün; ki güzel ve sağlıklı bir pırıltı verdiğini söylemeliyim. minik bir ton farkı olsa da mary lou-manizer olmakta bu aydınlatıcı.

  içindeki allığa gelecek olursak frat boy'un mini boy'u. frat boy da çok güzel şeftali-pembe bir allık; özellikle beyaz tenlilerde harika duruyor ama benim gibi hafif kavruk tenlilerde de fena değil yahu!

  krem dudak ürünlerine gelecek olursak, biri soluk pembe hafiften nude, biri de tam bir parlak kiraz rengi. soluk pembenin yine sanıyorum aynısı veya bir tık farklı bir rengi ise the balm girls ruj serisinden "mai billsbepaid", yani bu rujun tam boyunu edinmeden palet içindekini de deneyimleyebilirsiniz. parlak kiraz rengi ise dudakta zaten harika olduğu gibi yanakta da iyi dağıtıldığı takdirde güzel sonuç veriyor. ama bunları kullanmadan önce dudaklarınızı iyice nemlendirmeniz tavsiye edilir.

  böyle de güzel bir palettir balm jovi. hele indirimlerde hiç ellenmemişini bulursanız kapmayan taş oluyormuş, işleri rast gitmiyormuş benden söylemesi!

  23 ocak 2014 19:55

  5

  3. hakkında bloglarda fazlasıyla yazılıp çizilmiştir. sevgililer günü indiriminin ilk günü benim de bir tane olmuştur artık. bence farlar renk skalası olarak gayet kullanışlı ve allıkla aydınlatıcının içinde bulunması da avantaj. Paketinin albenisinden bahsetmiyorum bile. Farların isimleri de rockstar konseptine uygun metallica, alice cooper gibi oluşturulmuş. özetle iyidir, hoştur bu palet.

  hazır sevgililer günü indirimi bitmeden olmayan alsın bence.

  12 şubat 2014 19:18

  4. aldığım günden beri sadece kendisiyle makyaj yaptığım palet. içindeki "milly" adlı ruja da ayrı bayılıyorum. (your lips but better tanımına uyduğu kesin) far bazı kullanarak kullanıyorum farlarını ve gün sonuna kadar hiç çıkmıyor. ayrıca aydınlatıcısı da çok güzel. allığı da. 38 lira gibi komik bir fiyata almışım, bilgentolis'in tavsiyesiyle. çok da sevdim.

  24 şubat 2014 23:30

  5. kullanmaya kıyamadığım palet. onlar ne güzel renkler, ne tatlış isimler öyle!

  25 şubat 2014 01:24

  6. "the balm markasını bir ben sevmiyorum herhalde" diye düşünmeme sebep olan bir diğer palet daha. içindeki minicik farlar için paletin kendisi çok büyük sözlük. o iki krem allık/ruj artık ne için kullanırsanız, benim hijyenik bulmadığım ve asla kullanamayacağım ürünler. Farlar da klasik the balm tozutmasında. yalnız indirimlerde fiyatı sebebiyle tercih edilebilir.

  20 mart 2014 11:05

  7. farların tozutmasını engellemek için nemli fırça ile sürün :) yani far kullanırken mutlaka far fırçası kullanın süngerli aplikatorler değil. fırçayı biraz ıslatın suyunu alın nemli olsun. böyle uygulama yapın. sonuç harika olacak!

  20 mart 2014 12:26 23 mart 2014 15:20

  8. ilk ve tek paletim. içinde bronzerı yok sadece onun yerine de allegro isimli farını kullanabilirsiniz. bütçeniz kısıtlıysa gratis indirimlerinden çok iyi bir fiyata sahip olabilirsiniz bu bebeğe. başka da bir şey almanıza gerek kalmaz. kısaca; "yüzyılın paleti."

  8 nisan 2014 13:41

  9. Çok sevdiğim yüz paleti. Seyahate giderken yana alınası, içindeki allığa aşık olunası bir palettir ayrıca

  11 nisan 2014 09:08

  10. gayet güzel bir palet. rock müziği çok seven biri olarak doğum günümde hediye olarak bu paleti aldım. alice copper ve lead zeppelin renkleri için bile alınacak bir palet, farların kalitesi gayet güzel, adagio rengi buğday tenlilere uyacak güzel bir baz rengi. tavsiye edilir.

  edit: led zeppelin grubunun kuruluş aşamasında gruba vermeyi planladıkları ilk isim lead zeppelin imiş, fakat daha sonra led zeppelin ismini vermişler. bu da böyle gereksiz bir bilgidir. :)

  26 mayıs 2014 14:48 26 mayıs 2014 14:50