yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (2)
  • medya (1)

  1. (gbkz: the balm) markasının kirpikleri birbirine yapıştırmadan uzatmayı vaat eden siyah maskarası. (link: http://www.thebalm.com/whats-your-type-handsome.html içinde) panthenol, zeytin ve pirinç mumu varmış. satın alırken görevliye sormuştum ve water proof (gizlinot: suya dayanıklı) olmadığını söylemişti. her indirim döneminde zam gördüğü için şu an fiyatı nedir bilmiyorum ama çok pahalı bir maskara değil.

  gerçekten de kirpiklerimi uzun gösterdi ve topaklanmadı. kirpiklerimi birbirine de yapıştırmadı. kısa kılları olan ince, uzun, düz bir fırçası var. kirpikleri gerçekten tarak gibi tarıyor. uygulaması kolay. ben genelde göz kapağıma bulaştırırım ama bu fırçayla bulaştırmamayı başardım.

  siyah ama simsiyah değil. jet black sevenleri tatmin etmez. 2 kat uygulansa bile hacim de vermiyor. kısacası ben buradayım diyen dolgun siyah kirpikler isteyenlere göre değil. biraz daha doğal dursun, kirpiklerimi uzatsın ve hassas gözlerimi de rahatsız etmesin diyenler için.

  suya dayanıklı değil ama sıcak günlerde kullansam da akma bulaşma gibi sorunlar olmadı. suya dayanıklı olmamasını kolay temizlenmesi açısından tercih ediyordum zaten bu maskara da temizlerken zorluk çıkarmıyor.

  7 ağustos 2014 09:04 7 ağustos 2014 09:06

  2. benim kirpiklerimde sadece siyahlık veren maskara. yapıştırmıyor evet ama başka etkisi de yok.

  7 ağustos 2014 14:15

  3. What's your type? maskaralarının "tall, dark and handsome" olanı ortalama bir maskara ve gün sonunda örümcek kirpiklere sahip olmanıza sebep olan maskara. Ama "body builder" olanının iyi olduğunu duymuştum. Bilgilerinize :)

  1 şubat 2015 20:34


  4. kirpiklerinizi uzatan, topaklanma yapmayan, hiç makyaj yapmadan sadece bunu sürüp çıkabileceğiniz bir ürün. fakat indirimsiz fiyatıyla almam. normal bir maskara kendisi gözümde. indirimden 23 tl gibi bir fiyata almıştım mayıs 2015te. hala daha elime geçen tek maskara. bittiğinde ancak yine indirimde olursa alırım. merak edip almıştım ve çok bayılmadım. alternatifi çok.

  15 kasım 2015 15:05

  5. Çok gür ve normalden biraz daha uzun kirpiklerim var fakat hiçbir rimel bende güzel durmaz. Bu diğer rimellere göre daha başarılıydı. Kirpiklerimi tek tek ayırdı. Çok bir uzunluk sağlamadı bana ama yinede fark gözle görülürdü. Hacim adına hiçbir etkisi olmadı. Rengi tam siyah değil. Günlük bir maskara olarak beni tatmin etti ama seyrek ya da kısa kirpikleri olanlar için bence para kaybı olur ayırması dışında.

  10 aralık 2015 19:56

  6. İlk açtığım zamanlar bana fazla ıslak gelmişti ve kirpikleri yapıştırıyor gibiydi ancak kullandıkça kıvamı oturdu ve hiç yapıştırmadan tek tek ayırdı ve uzattı. Çok da kolay kirpiklerden çıkıyor ancak hiç hacim vermiyor. Doğal bir görüntü veriyor. Kirpikleri tek tek ayırsın uzatsın diyorsanız seversiniz ancak hacim istiyorsanız pek önermem. Bir daha alacağımı düşünmüyorum.

  10 eylül 2016 21:12

  7. indirim döneminde aldığım ürün. evet kirpikleri tek tek ayırıyor güzelde uzatıyor ama hiç hacim vermiyor arkadaş. kirpiklerimde topaklanma yapmadı, birbirine yapıştırmadı ve en önemlisi yüzümü yıkadığımda kolayca çıkıyor bu yüzden bence günlük kullanıma oldukça uygun bir maskara. doğal durduğu için şu aralar günlük makyajda vazgeçilmezim. fakat hacim vermeyen maskaralar kesinlikle bana göre değiller.

  2 şubat 2017 05:13


  8. Kirpikleri tek tek ayırıyor ve uzatıyor. Lakin gel gelelim benim kirpiklerim dümdüz olduğundan kirpiklerimi tam da istediğim gibi kıvıramıyor (ve evet kirpik kıvırıcılardan korkuyorum)

  17 temmuz 2017 21:50

  9. severek kullandığım maskaram.

  ben bunu gratis indiriminde tesadüfen görüp denemiştim, sürdüğümde(iki kat sürmüştüm) kirpiklerimin kaşıma değmeye başladığını farkettim ve anında kaptım.

  ince uzun bir maskara, ince fırçaya sahip. kirpikleri tek tek ayırıp uzatıyor ancak hacim konusunda çok başarılı değil. rengini de güzel veriyor ancak “siyah” bir maskara “simsiyah” değil.

  daha çok günlük makyajda iş gören, kirpiklerimi kıvırmama gerek kalmadan kıvıran, uzatan ve birbirine yapıştırmayan bir maskara. iki kat sürerek ideal görüntüye ulaşıyorsunuz. 

  ancak gece makyajında kullanacaksanız veya hacimli ve takma kirpik etkisinde simsiyah kirpikler istiyorsanız aradığınız ürün bu değil. 

  ayrıca ürünü ilk açtığınızda çok ıslak olduğundan ilk birkaç kullanımda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, yaşamayın, sonra düzeliyor :) 

  2 kasım 2017 00:10

  10. 3 yıldır kullandığım rimelim makyajımda çok fazla rimel kullanmadığım için rimelimi kirpiklerime dokundurup Çektiğimden dolayısıyla rimellerim asla bitmez kurur ve çöpe gider ama bu rimel asla kurumuyor 3 yıl oldu ama hala aynı bende kullanmaya  devam ediyorum  kirpiklerimi asla dökmedi ve akmadı üstelik temizlemesi en kolay rimellerimden biri oldu kendisi.

  22 ekim 2018 21:25 23 aralık 2018 19:58