0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. (gbkz: the body shop)'un yağlı ve karma ciltler için olan seaweed serisinden (gbkz: kil) maskesi. 100 ml.lik plastik bir kavanozda satılıyor. içeriğindeki yosun özleri ve iyonik kil ile cildi temizlediğini, pürüzsüzleştirdiğini, minerallerle cilde bakım yaptığını iddia ediyor.

koyu kıvamlı bir maske, boz renkli ve ciltte çabuk kuruyor. kil oranının yüksek olduğunu düşünüyorum. biraz zor arınıyor ve lavaboyu batırabiliyor. içinde tek tük parçacıklar var, peeling etkisi yok. yüzüm aydınlık ve temiz görünüyor maskeden sonra. mucize değil ama işini yapıyor. en kötü özelliği kavanozdaki ürünün azaldıktan bir süre sonra hızla kuruması. hiçbir şekilde ürünün tamamının kullanılabileceğini sanmıyorum. içine su ve bakım yağları katılarak belki ama onunla da ben uğraşmadım.

6 mart 2015 12:09 6 mart 2015 12:09

2. cildi temizliyor, rahatlatıyor da diyebilirim. şöyle bir 10 dakika kaskatı durmaya dayanıp bir de uzunca bir süre yıkamak gerekiyor tam temizlenmesi için. yüzde yumuşak bir his bırakması güzel ama bitince bir daha alır mıyım emin değilim, öyle bir fiyat/performans memnuniyeti bırakmıyor sanki. kısaca, yağlı cilde sahip gözenek problemli arkadaşların aradığı mükemmel maske olmayabilir.

2 mayıs 2016 03:06

3. 2-3 kez kullandım, her kullanışımın ardından ertesi gün istisnasız yüzümde yeni sivilceler çıktı. benim gibi böyle bi sorun yaşayan oldu mu acaba? zaten sivilceli ve sivilce izleri olan, karma bi cilde sahibim. ben de kullanmayı bıraktım bu sebeple, evde dopdolu dolapta kullanılmayı bekliyor. benim için keşke almasaymışım dediğim bir ürün oldu kendisi.

4 mayıs 2016 14:16


4. Cildim karma bir cilt, body shopu gezerken maskelere bakıyordum. Karma ciltler için bu maskeyi gördüm. O zamanlarda (3 4 hafta önce) cildim pek kendinde değildi. Dedim güzel bi maske yapıyım kremliyim söööyle bi bebek poposu gibi olsun.

*Maske katı bir maske gibi ve random bir deniz ürünü gibi kokuyor (içinde seaweed olduğundan gerek)

*Yüze uygulanışı kolay, bir 10 dk bekliyorsunuz kuruması ve görevini yerine getirebilmesi için

*Sonra bol su ile yıkayıp nemlendiricinizi sürüyorsunuz.

Sonuç olarak yiaaaanıı, öyle evvet be işte be yaşasın maske demiyorsunuz. Cildimde büyük bir fark yarattığını düşünmüyorum. Sadece bi böyle hafiflik ve rahatlama hissi veriyor.

Bir daha alır mıyım, yok almam. Fiyat/performans açısından beğenmedim. Bi de diğer enrtyleri okudum kuruyabiliyormuş bitiremeden. Paranıza değmez bence.

17 ağustos 2016 13:33