yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (0)
  • medya (2)

  1. Yurtdışında (gbkz: Demeter) adı ile de anılan, günlük hayatta yer etmiş kokuları eau de cologne haline getirmesi ile ünlü marka. Esasında birbirinden ilginç onlarca kokusu vardır ancak ne yazık ki türkiye'de satıldığı (gbkz: gratis) dükkanlarında ancak sınırlı çeşidi bulunabilmektedir. Misal bizim türkiye'de erişemediğimiz dirt isimli kokusu ünlülerin de tercih ettiği bir koku olup müdavimleri tarafından toprak kokusu da barındıran çok seksi ve erkeksi bir koku olarak tanımlanır.

  9 ağustos 2013 22:56

  2. artık gratislerde daha fazla çeşidi satılan marka. bazı mağazalarda baya geniş bir stand koymuşlar, dizi dizi de dizmişler bu güzellikleri. dirt de var, ağzımın içine sıkmak sitediğim brownie de var.

  edit: (link: http://www.demeterfragrance.com/58083/All-Classic-Scents.html?npp=144 koku çeşitlerini görmek için link)

  21 şubat 2014 10:53

  3. ben parfüm kokmaktan hiç hoşlanmam, hangi parfüm olursa olsun burnuma yapay ve kimyasal bir koku gelir.

  her zaman söylediğim, ben şampuan, saç kremi, vücut kremi hatta deterjan, sabun kokmayı seviyorum ya da mis gibi buram buram bir meyve...

  hiç hiç haberim yoktu bu üründen benim, dün tesadüfen (gbkz: süslü sözlük) te gördüm ve tam da aradığım şeyin bu olduğunu keşfettim.

  resmen benim gibi insanları düşünmüşler, bugün hemen gratis e gidip kokulara baktım, saf sabun kokulusuna aşık oldum öldüm bittim...

  gerçekten muhteşem ötesi, harika bir parfüm alternatifi, benim gibi insanları koku konusunda yalnız bırakmayan harika bir fikir...

  nasıl atlamışım, nasıl fark etmemişim ya da nasıl bugüne kadar duymamışım hiç bilmiyorum.

  en kısa sürede kendime bir adet edineceğim.

  27 şubat 2014 01:13


  4. bütün kokularını alıp masama sıra sıra dizmek, ruh halime göre kâh oda parfümü kâh kişisel parfüm olarak kullanmak istediğim parfüm markası. çanta tipi parfüm şişelerinde az az karıştırarak kendi koku kokteylerimi de yapmak istiyorum. yalnız maalesef çoğu çeşidi türkiye'de yok ve getirileceğini de sanmıyorum. ne neyle yakışır diye sitesini açıp kokuları inceliyorum. acayip eğlenceli çeşitleri var. zombie adında bir kokuları var mesela kadın ve erkek için iki ayrı koku çıkarmışlar bu isimle ki normalde kokularının çoğu unisex. nasıl merak ediyorum onları anlatamam.

  2 ekim 2014 01:13

  5. Yağmur kokanı aşırı merak ediyorum. O tip kokulara bayıldığım için yağmur kokulusu buraya gelsin de azıcık koklayayım istiyorum. (gizlinot: yazar bu satırları yazarken dışarıda yağmur yağıyordu )

  2 ekim 2014 07:29

  6. liliac mı neydi leylak kokusunu almıştım bu markanın ve benim migrenimi tetikledi.

  birine verdim gitti.

  keşke böyle bir sorunum olmasa alır alır sıkardım :(

  2 ekim 2014 08:35

  7. "Cenaze evi" kokusuyla beni benden almıştır. gerçekten de buram buram küflü, aynı cenaze evi gibi kokuyordu. Nasıl o kokuyu yakalayabilmişler hayret ettim ve az daha kusuyordum.

  19 mayıs 2015 11:28


  8. uhu, boya, pizza, sushi, waffle, sayfa kokusu, play-doh kokusu, ahır kokusu gibi değişik kokuları içinde barındıran marka. benim denemek istediklerim arasında clear skin, new baby, birthday cake, pixie dust, snow, sunshine, suntan lotion var. pure soap isimli sabun kokusunu çok beğenmiştim, keşke gratis bütün çeşitlerini getirse.

  19 mayıs 2015 13:26

  9. Amerika üretimi eğlenceli koku secKisi.tam anlamıyla sentetik ancak bunu gizlemiyorlar.amaç biraz kokularla eğlenmek.öyle kokular var ki icinde,onun doğal esanslarla oluşturulmuş pahalı bileşimine büyük paralar veremem.cunku koku marjinal, her daim sürülecek gibi değil. Lakin çok güzel. Örneğin ivY.Bu yaz favori. Yemyeşil bir koku.gerçekten ivy, onun bir yorumu veya çeşitlemesi değil. Bu anlayışı biraz da vedat ozan kokucuk mantığına benzetiyorum.ama sayin ozaninkiler dogal, onun yeri ayri.

  bir de ünlüler var amerikada bunların mupTelasi. Biri dirt diğeri de Laundry severmiş. Isimleri hatirlayinca ediTleyecegim.son olarak demeter trendleri de takip eder Tuhaf kokuların yanında. Son yılların iki popüler esansı gelincik ve inciri de yaptilaR.kokular sentetik bicimiyle idealize edilir hep.ideal ivy kokusu veya atıyorum ideal sakız kokusu.. Ve evet çok güzel koktular burnuMa.

  Kış favori mi yazmayı unutmuşum:sekoya ağaci.

  19 mayıs 2015 14:23 19 mayıs 2015 14:35

  10. güzel olanlar kadar iç açmayan kokularda barındıran bir marka. çim kokusu gayet güzeldi gerçekten yeni kesilmiş çim etkisi bırakıyor. (gbkz: cevahir) giratis'te büyük bir standı var bütün çeşitleri var gibi görünüyor.

  20 mayıs 2015 06:30