yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (3)

  1. Tonik formda bir asitli ürün ararken türk markası olması ve (bildiğim kadarıyla) kadın girişimi olması sebebiyle purest solution’ı denemek istedim. Asitli tonik ile bu serum kendi sitelerinde indirimdeydi öyle almış oldum. 

  Kokusu hiç güzel değil öncelikle onu söyleyeyim. Üstüne nemlendirici sürünce kokusunu bastırıyor o yüzden ben idare edebildim. 

  Arbutin benim sevdiğim bir içerik. Lekeler için inanılmaz bir etki beklemiyorum ama cilde aydınlık bir etki verdiğini düşünüyorum. Öyle gözle görülür lekelerim olmadığı için de leke açma konusunda yorum yapamam.

  Serumu ben çok sevdim. Yapısı başta yapış yapış ama yarım dakika içerisinde emiliyor ve sanki silikonlu bir makyaj bazı sürmüşsünüz gibi bir kadifemsi etki bırakıyor. Üstüne de nemlendirici sürünce inanılmaz iyi hissettiriyor. Nemlendirmesini falan sevdim hem sabah, hem akşam nemlendirici öncesi kullanıyorum. Sadece hyaluronic asit içeren bir serum istiyorsanız bence vichy mineral 89’a bakabilirsiniz, ben onu çok beğeniyorum. Arbutin de içersin, leke karşıtı özelliği de olsun diyorsanız ben bu ürünü de sevdim. 

  7 şubat 2021 13:59

  2. Türk markası olduğu için ürünü de merak ettiğimden kullandım. Öğrencilere sık sık indirimler yapıyorlar, bu da bana deneme fırsatı verdi. Cildime hiçbir etkisi olmayan bir ürün oldu. Aydınlatma bekliyordum en azından. Leke açmada da etkili değil, yeni lekelerde bile etkisi olmadı. Yapış yapış bir hissiyatı var, cildim kuru olduğundan nemi yeterli gelmedi. Oysa ki Dermoskin Arbutin ile bunun arasında kalıp hyaluronik asit için bunu seçmiştin. 

  14 şubat 2021 10:44

  3. öyle çok abartı olmasa da güneşe bağlı olarak tek kaşımın üstünde bir parmak kadar lekem oluşmuştu geçen sene. bu leke dediğim de bariz bi leke değil, böyle belli belirsiz bi lekeden bahsediyorum. bu lekemsi şey haricinde de klasik renk eşitsizliklerim vardı. daha önce cildimde herhangi bi asit kullanmışlığım da olmadığı için bu silik leke ve eşitsizliklerimde hiç olmazsa bir aydınlanma bekliyordum. ancak gelin görün ki cildim şişenin dibini görmeme rağmen hala aynı. 

  türk markası oluşu ve güzel bi indirim anında içerik hoşuma gitmişti, ambalajı gönderdikleri tester ürün ve içinde ürünlerini tek tek tanıdan mini katalogları hoşuma gitse de cildim için etkisiz bi eleman oldu. en ufak nem dahi vermedi. sivilce, yanma, kaşınma ya da irrite etmemesi güzel ancak hedeflerini asla yerine getirmemiş olması üzdü. markanın tek bir ürününü kullandım ama şu saatten sonra diğer ürünlerine şans vermeyi düşünmüyorum. 

  10 mayıs 2021 17:59


  4. 10 gündür falan kullanıyorum. Bir arkadaşım çok methetmişti. Bu markanın bu ürünüyle beraber şu meşhur gözenek küçültücü tonerini de kullanıyorum. Beklentim yoktu ama gerçekten lekelerim azalmaya başladı cildim parlıyor bu ara çok şaşkınım kullanmaya devam edeceğim. Editlerim 

  21 ekim 2021 10:05

  5. the purest solution markasının %2 oranında arbutin ve aynı zamanda da hyaluronic asit içeren serumu. arbutin içeren bir serum arayışımı tesadüfen rossmann'da bu markanın ürünlerini görmemle sonlandıran ürün oldu aslında. Çünkü paraben, alkol, parfüm içermemesi vegan içeriğe sahip olması ve tüm bunların yanında yerli bir marka olması satın almamda etkili oldu.

  Arbutin birkaç yıldır çok popüler olan ve cilt bakımının olmazsa olmazlarından biri haline gelmiş bir içerik. Özelllikle cilt lekeleri açısından benim de denemek istediğim içeriklerin arasındaydı bir süredir. alırken cildimi hem aydınlatıp hem de lekeleri, daha doğrusu cildimdeki ton eşitsizliğini giderir, biraz da yeni oluşmuş birkaç minik lekeme iyi gelir diye de ümitliydim aslında.

  Serumun etkilerinden bahsetmeden önce karma bir cildim olduğu, buna rağmen belli dönemlerde kuruluk atağı geçiren bir çılgın olduğunu söylemem lazım. bu serumu yaklaşık 4.5-5 aydır gündüz rutinimde yer vererek kullanıyorum ek olarak bunun da bilgisini vereyim. Hyaluronic asit neyse de arbutin, özellikle lekeler söz konusu olduğunda düzenli kullanılsa bile biraz geç etki eden bir içerik. Ben de Bunu bilerek acele etmedim, sabırlı davrandım ama nedense benim bu konuda pek fazla verim alamadığım bir serum oldu. Aydınlatma ve nem verme konusunda da öyle aman aman bir etkisi olmadı yani düşününce. Sabahları kullandıktan sonra anlık bir nemlilik hissi, belli belirsiz bir ışıltı vermedi mi, verdi. Ama bunu hyaluronik asit içeren sıradan bir ürün de yapıyor zaten. yani öyle bu benim cildimde acayip bir fark yarattı, harika bir serum diyemem. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, eğer başka ürünlerle destekleyerek kullanmasaydım herhalde hiç işe yaramayacaktı.

  Leke kısmını da biraz açayım. Benim lekelerim güneş kaynaklı oluşmuş, öyle koyu kahverengi leke şeklinde değil. Bir tanesi Çenemde dönemsel sivilcelenme nedeniyle, diğeri de yazın uzun süreli maske kullanımı sonucu yanağımda çıkan sivilcenin bıraktığı kırmızı bir sivilce lekesi şeklinde. Yani Nispeten yeni oluşumlu lekeler bunlar. Yalnız bu tip lekelerde bile neredeyse 5 aylık süreçte bir küçük de olsa fark yaratacak bir etki gösteremeyen bu serumu güneş, hamilelik veya yaşa bağlı oluşmuş lekeler için kullanmayı düşünenler fazla bir beklentiye girmemeli bana kalırsa.

  Etkilerinden uzunca bahsettim, biraz da yapısına ve ciltten emilimi konusuna değineyim. Yapı olarak oldukça iNce ve cilt tarafından çok kolay emilen, en güzeli de yaz sıcağında bile asla ağırlık yapmayan bir serum. Ekim ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde mevsim geçişlerinde nem dengesini sapıtan, bir yağlanıp, bir kuruma eğilimi gösteren karma cildime iyi bir nem desteği sağladı. tabii üzerine kullandığım nemlendiricimle birlikte. Bu arada Serumun oldukça akışkan bir yapısı var bu da kolay emildiğinin bir kanıtı aslında. Cildime uyguladığımda da öyle beni rahatsız edecek derecede yapış yapış bir hissiyatı yok. Yalnız üzerinde parfümsüz olduğu belirtilse de belli belirsiz bitkisel içerikli ürünlerde duymaya alışık olduğumuz türden bir koku var. Ama Bu benim kullanmama engel olacak derecede bir rahatsızlık yaratmadı.

  Serum bitince belki girdiyi editler ya da tekrar bir girdiyle durumu güncellerim ama, Ürünün hemen hemen üçte ikisini kullanmış biri olarak bugüne kadar beklediğim etkiyi göremediğin için tekrar gidip satın alacağımı sanmıyorum açıkçası. Aslında İndirimsiz fiyatının 129 lira oluşu, özellikle de indirimde 100 liranın altına düşmesi nedeniyle bile uygun fiyatlı bir alternatif olabilirdi bu açıdan biraz yazık olmuş.

  ilgili medya:
  3
  21 ekim 2021 18:20

  6. Cildim karma sivilceli siyah noktalı ve aşırı hassas. 7-8 gündür sabah akşam kullanıyorum. Cildimde aktif sivilce tek tük ama sivilce izlerim çok fazla.

  Lekelerime etkisini henüz göremedim ama hafif bir aydınlık hissediyorum yüzümde.

  Herhangi bi tahrişe yol açmadı henüz. Üzerine nemlendirici sürerek kullanıyorum ve verdiği kadife histen memnunum.

  Bir iki ay kullanmaya devam edeceğim memnun kalırsam da kalmazsam da mutlaka güncellerim

  20 şubat 2022 18:42

  7. Karma bir cildim var ve yer yer sivilce lekelerim var kırmızı kırmızı olanlardan aktif sivilcelerimin de olduğu dönemler oluyor ürünü 24 Aralık'tan beri kullanıyorum düzenli kullandığım halde maalesef ki bir etkisini göremedim hiçbir şekilde aydınlatmada ve lekelerim hala duruyor

  25 şubat 2022 14:29


  8. Kullandığım ilk leke açıcı ürün. Kıvamı yoğun az miktarda bile iş görür. Bu tür ürünlerde devamlı kullanım önemli. Ben bitene kadar bazen sık sık bazen nadiren kullandım. Dudak çevremde lekelerim vardı geçti, yüzümü de açmıştı ve aydınlık bir görüntü elde etmiştim. Geçen sene kullanmıştım, yine arbutine ihtiyacım var ama doa deneyeceğim bu sefer. Fiyatı belki fazla denilebilir bazen uçuyor bazen indirimde uygun fiyata düşüyor. Bunu kullanırken iyi bir nemlendirici ve güneş kremini de ihmal etmeyin.

  6 temmuz 2022 23:39

  9. Çok üzücü bir şekilde bende akneye sebep olan ürün.

  Yaklaşık 10 gündür her akşam kullanmaktayım. kusma yaptı diye henüz bırakmadım lakin böyle giderse bırakacağım.

  20 ekim 2022 00:00

  10. Ürünü testerı sayesinde deneme şansı buldum. Uzun vadedeki etkilerinden bahsedemeyeceğim ama ürün soyuluyor.

  Kıvamı jölemsi, sürüldüğünde güzel oturuyor hemen emiliyor (biraz yapış yapış bırakıyor bu arada) ama üstüne sürdüğünüz her şeyi soyuyor.

  Yani serum adımında kullanılan bir ürün için çok büyük bir formülasyon hatası bu, dün kaşımda burnumda falan hep beyaz silgi parçacıkları var gibiydi. 

  Buu sebeple normal boy satın almam. Fiyatı da piyasadaki (gizlinot: bana göre) daha başarılı olan ürünlere nazaran daha pahalı. Bir rimu arbutin etmez bu ürün. 

  29 ekim 2022 15:20