yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (57)
  • medya (1)

  1. lokasyon bazlı çalışan, size yakın mesafedeki profillerin fotoğraflarını oylayabildiğiniz (like/dislike) karşı tarafın da sizi beğenmesi durumunda mesaj atabildiğiniz mantıklı bir mobil matchmaking uygulaması. zamane hot or not'ı.

  tinder ecnebiler arasında yaygın kullanıldığından like bastığınız bir abiden hotel adresi gelmesi olasılığına hazırlıklı olmalısınız. zira ben bu durumu gayet samimi buluyorum. yurtdışında ağırlıklı olarak one night stand aracı olarak kullanılıyor çünkü. eğitim seviyesi de epey yüksek. böyle bir arayışınız varsa özellikle yurtdışında kullanmanızı öneririm. tanışmak için de kullanın elbette.

  uygulama çok iyi düşünülmüş olsa da memleketin hali ortada olunca başınıza gelecekleri az çok tahmin edebilirsiniz. bizimkiler muhabbeti uzatır da uzatır. size 3-4 fotoğrafınıza bakıp bir evlenme teklif etmediği kalır. gelin görün ki biraz daha konuştuktan sonra arkadaşın duvarları tırmalamakta veya seks bağımlısı olduğunu fark etmekte zorlanmazsınız.

  uygulama faceboook hesabı ile senkronize edilebildiğinden (merak etmeyin gizlilik devam zaten sadece ön adınızı ve seçtiğiniz profil fotolarınızı çekiyor) ortak arkadaşlarınıza ve ilgi alanlarınıza bakıp biraz daha mantıklı seçimler de yapabiliyorsunuz. tabii ki birkaç yüz kişiyi geçtikten sonra.(gizlinot: swh)

  bu facebook senkronizasyonunun en güldüğüm yanlarından biri kullanıcıların çoğunun adının tc veya çapulcu olması. karısı veya çocuğuyla fotoğrafı olanlara ise diyecek söz bulamıyorum.

  bekarların kullanması gereken bir uygulama olduğunu yine de yazmış olayım.

  benim gibi farklı çevrelerden insanlarla tanışıp date yaşamak isteyenlere -beklentilerini yüksek tutmaksızın- kullanmalarını rahatlıkla önerebilirim.

  1 eylül 2014 23:02 1 eylül 2014 23:07

  2. one night stand ilişki yeri.

  yaklaşık bir hafta önce arkadaşımın tavsiyesi üzerine hesap açtım. daha önce de uygulamayı duymuştum fakat deneme gereği duymamıştım.

  uygulamaya facebook hesabınızla bağlanıyorsunuz ama fb'tan profil fotoğraflarınız, beğenilerinizi ve ortak arkadaşlarınızı almak dışında bir şey yapmıyor. hangi pp'ların alınacağına da siz karar verebilirsiniz. isterseniz instagram'ı da bağlayabilirsiniz ancak dikkat edin profiliniz gizli dahi olsa tinder'da insta fotoğraflarınız görünür. uygulama şöyle çalışıyor; yaş aralığını ve km'yi seçin, o size uygun kişileri göstersin. 2 seçenek var: nope ve like. nope derseniz bir daha o kişiyi görmezseniz. like derseniz ve eğer o kişi de size like derse match oluyorsunuz ve mesajlaşma kutusu oluşuyor. bunun haricinde kimse kimseye mesaj atamaz. ayrıca birine like dediğinizde ona bildirim gitmez.

  kendi tecrübelerime gelirsek, daha önce bahsedildiği gibi kadınların çok büyük avantajı var. ilk gün sallapati gözüme hoş gelen ve biraz da bana gerçek dünyada pas vermeyeceğini düşündüğüm erkeklere like dedim ve %95 oranda match aldım. bunun üzerine kadınların durumunu merak ederek tercihlerde kadınları da işaretledim. bir haftada en fazla 15 kadına denk geldim ki bunların yarısı turist. bir erkek arkadaşıma onun durumunun nasıl olduğunu sordum, nadir olarak ona kadın profillerinin gösterildiğini, birkaç günde 3 match aldığını söyledi( bunlardan biri benim, 2.kişi merhaba mesajına küfrederek yanıt vermiş ardından unmatch yapmış, 3.kişiye ise mesaj atmamış çünkü beğenmemiş seri like'larken denk gelip match olmuşlar).

  kullanıcı profillerine gelirsek, aklınıza gelen her tür insan burada. fuckbody de bulabilirsiniz beyaz atlı prens de.

  gideceği yerde kalacak yer arayan da var, sadece vakit geçsin diye konuşmak isteyen de. benim yaş aralığım 18-29. akdeniz bölgesindeyim. match'lerimin yarısı mesaj atmadı keza ben de. atanların çoğuyla muhabbet naber nasılsından öteye gidemiyor. birkaç kişi numarasını verdi muhabbetimiz iyi gidince. kibar ve seviyeli insanlar ama bunda sizin seçtiğiniz hedef kitle önemli.

  uygulamaların teknik açıdan sorunları var. çoğu zaman mesaj geldiğinde veya match olduğunuzda bildirim gelmiyor. mesajlar gelmiyor,gitmiyor veya kendi kendine siliyor. ilk defa konuştuğunuz birine karşı böyle şeyler sorunlara yol açıyor. örneğin benim ilk match olduğum kişi karşılıklı konuşma sırasında(ya da ben öyle sanırken) birden uyuz, yalnızlıktan öl dedi ve unmatch yaptı. daha sonra başka biriyle konuşurken fark ettim mesaj sisteminde sorun olduğunu.

  özet geç diyenler için: ben beğendim. eğlenceli bir uygulama. one night stand arıyorsanız işe yarar, aramazsanız da sadece yeni insanlar tanımak için bile hoş bir app. ama siz yine de dikkatli olun, kişisel bilgilerinizi emin olmadan vermeyin sonuçta burası türkiye.

  8 ağustos 2015 23:27

  3. konu dışı bölümdeki ağırlıklı tema yüzünden, müzmin bekar şahsım ''indirsem mi'' diye düşünüyor (gizlinot: swh ) (gizlinot: indirmedi )

  3 kasım 2015 21:24


  4. o kadar seks girdisinden sonra şu diyeceğime inanmayacaksınız ama ben bu uygulamayı indirmeye utanıyorum. arkadaşlarım bahsetti indir dedi aman yok dedim.

  genelde one night stand için kullanıldığını,profillerin saçmalığını duyunca zaten instagram dm ve facebook diğer mesajları sana yetmiyor mu gülüm birde buradan iğrenme erkeklerden deyip geri çekiliyorum.

  o kadar da kötü değil diyorsanız bir düşünebilirim merakta etmiyor değilim?

  19 şubat 2016 21:11

  5. aslında benimde çok merak ettiğim bir uygulama ama facebook ile sekronize olayı işkillendiriyor beni. yani ne bileyim sonuçta fotoğrafım tanıdık birine çıksa hiç hoş olmaz bence.

  yoksa bende isterim like yapayım match olsun gerçi buluşma işine gelince yabani bir insanım o nasıl olacak hiç bilmiyorum.

  19 şubat 2016 21:45

  6. Bir sureligine herkesi deadpool ile eslestirerek filmin reklamini sahane yapmis uygulamadir.

  (gizlinot: denedigimden degil)(gizlinot: :( )

  19 şubat 2016 22:19

  7. 1 sene boyunca okcupid kullanıp ne kadar ruh hastası varsa match ettikten ve boka sardırdıktan sonra hayatıma temiz bir sayfa açmaya karar vermistim ki yine aşırı bunaldığım bir gün bu uygulamayı indirdim.

  Öncelikle Facebook hesabını zorunlu tutmasına aşırı uyuz oldum. Benim facebook hesabım yok ve açmayı da kesinlikle düşünmüyorum. Neyse ki "just in case" diyerek açtığım bir fake hesap vardı onunla kayıt oldum. İlk giriş yaptığım an gerçekten 20-30 tane çok yakışıklı tip gördüm üstelik karşılıklı "like" da ettik ama ne mesaj geldi ne bir şey. Ben yüzsüzlüğü ele aldım ama yine cevab yok. Tahminim o ki bu beyler reklamlardı.

  Lokasyon bazlı arama yapması ise hem iyi hem kötü. Çünkü benim gibi hayatınızın 12 saatini işyeri adı altında dağın başında geçiriyorsanız önünüze öyle tipler geliyor ki adeta balıkesir'in çılgın eşekleri. Sola doğru kaydıra kaydıra elim nasır bağladı işyerinde olduğum zamanlarda o açıdan mağdurum.

  Profil resimlerine de iki çift lafim var. facebook'tan resim seçildiği için önceki girdilerde de belirtildiği gibi çoluk çocuk karpuz keserken, damat traşı olurken falan fotoğrafı çıkan bahtsız bedevi bir kitle var ki bunları allah ıslah etsin zaten. Benim aklımın ermediği enteresan fotoğrafları da üç grupta toplarsam :

  Kaplanlı adamlar: bunlardan o kadar çok gördüm ki bir an dedim acaba türkiye kırsalında kaplan yetişmeye başladı da ben mi bilmiyorum. Bu adamlar böyle kafesin arkadından falan da değil bizzat kaplanın üzerine uzanıp, yavrularını bağrına basıp falan fotoğraf çektirmişler. Bu kaplanlı ülke neresidir? Bunca adam buraya ne amaçla gitmiştir? Sorular sorular aklımdaki sorular.

  Doktorlar: bunlar da ameliyathaneyi adeta doktorlar dizisi seti sanıp şekilli fotoğraf çekmişler bir de profil fotosu yapmışlar. Allah akıl fikir versin. Hasta can derdinde adamlar orada haberim yok gibi çek panpa derdinde. Bu tip fotoların hepsini şikayet ettim. Hastanın yüzü görünmese bile nerde kaldı doktor hasta gizliliği.

  134679 tane resim yükleyen ama yüzü görünmeyenler: suyun dibinde, uçaktan paraşütle atlarken, kar gözlüğüyle, kaskla yada fotoğraf makinasından yüzlerce fersah ötede bir koltukta otururken fotoğraflar yükleyenler var. ısrarla da bir sürü foto koymuşlar ama ne yüz, göz ne boy pos hiçbir şey net değil. Amaçları ne anlayamadım.

  Şimdilik böyle. Henüz kimseyle tanışmadım. Hoş tanışsam da daha önceki tecrübelerimden yola çıkarak diyebilirim ki bir bok olmaz ama işte umut dünyası. Biraz da bunu deneyeyim. Memnun kalırsam editlerim.

  22 şubat 2016 21:57


  8. nick bateman veya James franco'nun instagram fotoğraflarıyla profil açmış bir grup erkeğin ne amaçladığını anlayamadığım uygulama.

  bir de evli pişkinler var ki, düğünden önce karısıyla çekildiği dış mekan fotoğrafından karısını kesmeye bile tenezzül etmemiş. kesecek kadar akıllı olan da üzerinde smokin - arkasında kapitoneli nikah sandalyesi - tepeden vuran pembe disko ışığıyla nerede olduğunu düşünmemizi istedi bilemiyorum...

  edit: aslında bu uygulama üzerine kitap bile yazabilecek kıvama geldim ama çekiniyorum buraya nasihatler yazmaya. ay cidden kitap mı yazsam blog mu açsam napsam? mesleğim "blogger" olur "yazar" olur filan hem kıps

  14 mart 2016 14:41 14 mart 2016 14:45

  9. Yaşadığım şehrin yarısından çoğunu bilmeden ""like""ladıktan sonra bir daha asla dokunamayacağım uygulama.

  Fotoğrafları seri halde sağa atmanın like anlamına geldiğini bilmeden üye olmayınız. Bunu öğrenir öğrenmez götümden terler akarak sildim hesabımı. Tinder hikayem bu kadar kısa sürmemeliydi. Gene kaldık sap gibi....

  Ayrıca (bkz: süslülerin salaklıkları)

  22 mayıs 2016 13:16

  10. Beni paranoyak yapan uygualama.

  Sokakta dolasirken "bunu tinderdan taniyor muyum" "sununla konusmus muydun" falan oluyorum.

  Sonra hic hir sey yapmadigim halde uygunsuz mesajlar tarzi bir nedenden dolayi giremememeye basladim.

  13 haziran 2016 15:42