yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (84)
  • oylar (43)
  • medya (3)

  1. Hayatımın maskarası. Bir ara çok popülerdi. Türkiyede yok, ulaşması zor o yüzden. Maskaradan aradığınız şey doğal, topak topak olmayan bir görüntü ise ve en önemlisi kirpiklerinizi tek tek ayırması, asla birleştirmemesi ise kesinlikle önereceğim maskara. Dolgun görünüm isteyenler ya da uzatmasını isteyenler bu maskarayı vasat bulacaktır. Uzatıyor da aman aman değil. Dediğim gibi maskaradan aradığınız şeye bağlı. Keşke türkiyede olsa maskarası :(

  Muadil bulanlardan mesaj kutumu aşındırmalarını rica ediyorum.

  23 nisan 2016 11:49

  2. Paris sephora dan 20euro ya aldım. Tatil boyunca kullanıp beğenince yedekledim de Türkiye ye gelmeden. Kirpik bazı kullandığım için uzatma ve hacim için birşey diyemem ama hiç akmadı(Paris te hava full yağmurlu idi) dökülme yapmadı buna rağmen temizlerken su ve sabunla çıktı. Ve hiç ağırlık yapmıyor bunu kullanana kadar bunun ne demek olduğunu bilmezdim şimdi anladım yok gibi hissettiriyor resmen. Günlük kullanım için çok sevdim ama vazgeçilmez mi değildir herhalde. En büyük dezavantajı kere kutusu metal bu nedenle ağır gerçekten.

  23 haziran 2016 10:38 23 haziran 2016 11:14

  3. bende küçük boyu var. ki maskaraların uzun süre kullanılmaması gerektiğini, onun dışında ise zaten kuruduğunu düşünürsek küçük boylarını almak bana daha mantıklı bir işmiş gibi geliyor.

  Üründen bahsedersek, öncelikle benim kirpiklerim kısa, düz ve seyrek. bunu genelde bir kat maybelline black drama sürdükten sonra üstüne sürüyorum. black dramanın ve kıvırıcının kaldırdığı kirpiklerimi geri düşürüyor. (gizlinot: tek başına kullansam da kullanmasam da) ama dolgunluk verdiği tartışılmaz. uzatma olarak çok bir şey diyemeyeceğim çünkü bir miktar uzatsa da kirpikleri düşürdüğü için o uzunluk pek belli olmuyor. Ha bir de hiç akma gibi bir sorunla karşılaşmadım, ki bir süre sonra benim göz altlarıma akmış olur maskaralar. Ama bitince almam gibi tekrar.

  23 haziran 2016 15:16 5 ağustos 2016 23:37


  4. bugüne kadar kullandığım en en en iyi maskara. ne zaman uygulasam maskaramın markasını sorarlar. eksi olarak söyleyebileceğim şeyler ise ülkemizde satılmıyor oluşu ve fiyatı.

  30 ekim 2016 18:29

  5. bugun sephorada denediğim maskara.

  fırçası çok kalındı. cılız kirpikleri olan biri de değilim ama fırça o kadar büyüktü ki kirpiklerimi kesinlikle dipten kavrayamadı, iyice sürmek istediğimde sağa sola bulaştı. sanırım benim plastik fırça sevmemden kaynaklı olmamdan da beğenmemiş olabilirim.

  13 aralık 2016 23:50

  6. Şimdiye kadar denediğim en iyi maskara olabilir. Bende seyahat boyu var ve hazirandan beri hergün neredeyse onu kullanıyorum. Sephoraya geldiyse hemen almak istiyorum ama bizim ordaki sephorada dün göremedim :(

  14 aralık 2016 09:47

  7. bende waterproofu var ve sürdükten sonra kuruması çok uzun sürüyor, yarım saat sonra hapşırınca her yerime bulaşıyor maskara, hiç de better than sex değil ya da bendeki bozuk:(

  31 ocak 2017 14:44


  8. 5 üzerinden 4 vereceğim maskara. bitmek bilmeyen maskara arayışıma son vermemiş olsa da kirpik günü ilan ettiğim göz makyajına üşendiğim zamanlarda elimin sık gittiği maskaralardan biri oldu. (gizlinot: bu maskaraya fırça olarak çok benzeyen ama yapısını ve verdiği etkiyi çok sevdiğim kiko extra sculpt volume maskara ise bence maskaraların şahıdır)

  artıları:

  *gerçekten dolgunluk veren bir maskara, kirpiklerim daha çok gözüküyor

  *yapısı ideal açıldığı zaman ne çok ıslak ne çok kuru

  *kirpik kıvırıcı ile kıvrıklığı gün sonuna kadar tutuyor

  *tek katta doğru uygulamayla hafif görüntü verirken ekstra uygulamaya müsait bir maskara

  eksileri

  *bu maskarayı tüpden çıkarıp süremezsiniz, fazlasını almanız gereken bir maskara yoksa makyajınızı sildirip yeniden yaptırabilecek kapasitede

  *azar azar ve dikkatli uygulamak gerekiyor

  *bence farla yapılan makyajlarda farı baskıladığı için uygun olduğunu düşünmüyorum bunun için ben (gizlinot: benefit they're real maskara)(gizlinot: benefit they're real tinted maskara) kullanıyorum.

  * alt kirpik maskarası kesinlikle değil

  *bende gün sonunda az da olsa dökülme yaptı

  yani sadece kirpiklerimi görmek istediğim doğal sade ama çarpıcı makyajlarımda kullanıyorum kendisini, bir daha alır mıyım kikonun bahsettiğim maskarasına ulaşabildiğim sürece pek sanmıyorum. bu arada gördüğüm en ağır maskaralardan biri, makyaj çantasına atmak istemiyorum bu yüzden.

  4 şubat 2017 15:30

  5

  9. şu ana kadar kullandığım en iyi rimel kendisi ama waterproof ve çıkarırken kirpiklerimin yarısını kaybediyorum şu rimeli zorlanmadan çıkarabilecek ve kirpiklerime zarar vermiycek bi önerisi olan lütfen yardımcı olabilir mi yoksa daha fazla kullanamıycam :'(

  1 mart 2017 00:08

  4

  10. mini boyunu kullanıyorum ve kirpiklerime her sürdüğümde inanamıyorum gördüklerime sözlük. kirpiklerim uzun fakat az ve açık renktir ve bu maskara dolgunlaştırıyor, kıvırıyor ve uzatıyor, dolayısıyla süper bir fark yarattı, hem de tek kat sürmüştüm. fakat ilk kullandığım bir iki seferde dehşet kirpik döktü (bts'den olduğuna neredeyse eminim çünkü her zamankine göre kullandığım tek değişik malzemeydi), şu an ise öyle bir problem yok, bitince büyük boyunu alırım ben bunun.

  30 mart 2017 11:46