sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (50)
 • oylar (8)
 • medya (3)

1. Aylardır beklediğim sonunda (5-6 ay önce) kavuştuğum nefis palet! Gerçek kakao tozundan yapılmışlar ve harika kokuyorlar. Ve o koku gözünüze de geçiyor:) pigmentliler ve kalıcılar. Genellikle kahve tonları barındırıyor. Gündüzden geceye her türlü makyajı yapabilirsiniz.

17 ağustos 2014 03:07 18 ağustos 2014 02:29

2. Son günlerde en çok severek kullandığım far paletim. Aşk yaşıyoruz kendisiyle.

21 ekim 2014 16:17

3. Bu arada, piyasada çok fazla sayıda sahtesi var haberiniz olsun. Ebay'den ilk aldığım sahte çıktı, mail yazdım, satıcı parayı iade etti, palet elimde kaldı ve nasıl üretildi bilemediğimden kullanabileceğimi sanmıyorum. İkinci defa beautybay.com'dan aldım ve oradan orjinali gelince aradaki farkı anladım. Sahte olan paletler daha kalın, renkler daha soluk ve farların kokusu kötü. Orijinal palet ince ve rengi daha parlak, far renkleri daha canlı ve farların kokusu güzel.

21 ekim 2014 16:21 21 ekim 2014 16:21

4. İnstagram satıcılarının bloggerlara şu ara bedava dağıttığı palet sanırım.

Hepsinde bu paletin tanıtımı var neredeyse.

26 ekim 2014 14:09

5. bir tek bende mi merak uyandırmadı yahu.

26 ekim 2014 15:20

6. Göz estetiği olgusunu önemli önemsiz sıralaması yapmadan nefes aldığım her an gördüğüm, dokunduğum her şey için ön planda tutan bir insan olduğum için, zilyon tane aynı tonlarda farım olsa da almaktan ve kullanmaktan son derece keyif aldığım ürün. Blogger değilim, niyetim olsa da tembellikten ve üşengeçlikten olamıyorum, yani kimse bedava dağıtıp bu paleti bana vermiş değil, önce Ebay'den aldım sahtesi gelince para iadesi alıp Beautybay'den aldım, tabii ki orjinal ürün geldi, kokusu, dokusu, kutusu hepsine bayıldım. Too Faced'in ürünlerine özel bir ilgim de var açıkçası. Ve bence bu palet bugüne dek ürettiği en güzel ürünlerden biri.

26 ekim 2014 18:11

7. naked 3 almayı planlarken ani bir kararla almış bulunduğum palet. ispanya sephora'da 45 euroydu.

ilk olarak bence harika kokuyor, çok saçma buluyordum kokulu far olayını, hala öyle tabi ama kapağını açınca gelen o koku hoşuma gitmiyor da değil, baya iyi. (gizlinot: swh)

kabının fotoğraflarını gördükçe açıkçası kabı da hoşuma gitmiyordu, biraz adi gibi geliyordu görünüşü ama yakından hiç öyle değilmiş. eski metal kalemliklerimiz olurdu ya, biraz onun gibi hissettiriyor tırnaklarınızla vurunca falan. (gizlinot: bir far paleti hakkında olabilecek en gereksiz yorumlar olsa gerek) neyse, kabını yakından görünce gayet beğendim.

bu arada kabı değişmiş, ilk çıktığı anda çok daha kalınmış chocolate bar'lar, mantıklı olarak insanlar da beğenmemiş, inceltmişler. benimki de ince olanı. fark (link: http://community.sephora.com/t5/image/serverpage/image-id/126778i47B98F2BCBE81CE2?v=mpbl-1 şöyle.)

farların yapısına gelirsek, 16 renk arasında çok iyiler de var kötüler de. tüm renklerin başarılı olduğu bir palet değil. far bazı kullanıyorsanız sorun yaşamazsınız, bazsız renk vermede sorun olan renkler var.

palet biriktirmeyi sevenlerin hoşuna gidecektir ama bir paletim olsun çok kaliteli olsun diyenler memnun kalmayabilir, mesela lorac pro çok daha başarılı bir paletmiş gibi geliyor bana, farların kalitesi hakkında çok iyi yorumlar okuyorum, çikolatada öyle bir durum yok. lorac bulsam lorac alırdım, instagram'dan alasım da hiç yok 42 dolarlık paleti o fiyatlara.(gizlinot: sona bir çemkirme de ekledik)

30 ekim 2014 11:18 30 ekim 2014 11:39

8. Almayı cok istediğim ancak pigmentasyonlarıyla ilgili hiç hoş seyler okumadığım far paleti.Nedendir bilmem devamlı bir lorac prolarla kıyaslanma durumu var,bütün paramı loraca koyuyorum :)

8 ocak 2015 19:49

9. Elimdeki tüm paletleri çıkardım, tek bir paletim olsun dedim(çıkardığım paletlerin arasında naked 2 de vardi) vice 3 mü alsam, lorac mi alsam bunu mu alsam derken ulaşılabilirlik ve kullanışlılık açısından en mantıklısı bu geldi. Açıkçası pigmentasyon beklediğimin çok üzerinde, çünkü ben bu ürünün sadece göze ve burna hitap ettiğini, benim gibi ambalaj delileri için yapıldığını düşünmüştüm. Ama o kadar beğendim ki, boudoir eyes paletini de satın aldim. Müthiş renkleriyle çok güzel kombinasyonlar yapılır, bir de en önemlisi içinde ben bunu kullanmam dediğim bir renk yok. Beautybay'dan 57$'a satın aldım, 8-9 gün içinde geldi. Tavsiye ederim

Bir kaç rengini swatchladım görsellere ekliyorum.

21 şubat 2015 23:58 22 şubat 2015 00:04

10. Kendi sitesinde 49$ olan palet. İnşallah bir gün, belki yarın, belki yarından da yakın benim olacak. Vurucam kırbaçı, vurucam kırbaçı. (gizlinot: bu seferki sezercik değil Grey stayla)

3 mart 2015 01:38