4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (3)
  • medya (7)

1. too faced'in yeni çıkardığı şeftali kokan, chocolate bar ve semi sweet paletlerinin devamı palet.

adı üstünde daha şeftalimsi tnlar barındırmaktadır, eninde sonunda naturel bir palettir, ama bayıldım.

sephora'ya yine gelse de diğerleri gibi limited edition olarak, alsak :)

(link: http://www.suslusozluk.net/g/too-faced-sweet-peach-palette/18566 bu )

8 nisan 2016 15:36 8 nisan 2016 15:46

2. (no:238726) numaralı girdimde de bahsettiğim üzere görür görmez ''benim olmalı'' dediğim, satışa çıkar çıkmaz ''sold out'' olan, benim de piyasaya çıktığından beri takibinde olduğum ve yakın zamanda instagramda hemen teslim olarak yakalayıp 'sonunda' diyerek kavuştuğum palet.

satın almamda görselliğinin beni cezbetmesinin, çok tatlı ve albenisi yüksek ambalajının etkisi olduğunu kesinlikle itiraf etmeliyim, zaten too faced markasına bu anlamda genel olarak sempatim var ama tabi ki tek satın alma nedenim bu değildi. (gizlinot: bundan önce satışa sunulan chocolate bon bon paleti de görsel olarak çok beğenmiştim fakat pembe,gri tonlar bulunduğundan bana kullanışsız gelmişti.) paletteki renkler gayet kullanışlı ve genellikle günlük makyajda tercih ettiğim tonlar ve denediğim kadarıyla pigmentasyon, kalıcılık ve tozutmama konusunda da gayet iyi. genel olarak kahve ve şeftali tonları mevcut. paletteki renklere benzer tonlar rahatlıkla bulunabilir.

şeftali kokulu olduğu söylendiği için paleti açar açmaz ilk işim koklamak oldu, zaten ilk açtığınızda kokuyu duyuyorsunuz hemen, benim direkt benzettiğim koku çocukluğumun çikolatalarından kayısılı cino kokusu oldu.

far kullanmayı seven, far paletlerine zaafı olan biri olarak benim şu an en sevdiğim kozmetik ürünlerinden biri, makyaj masamın üzerinde görmek mutlu ediyor.

25 nisan 2016 11:40 25 nisan 2016 11:54

3. "the palette you lost your mind over is back and now a full collection!"

limited edition olmaktan çıkmış palet. yanına aydınlatıcı, allık ve dudak parlatıcısı da ekleyip sweet peach diye koleksiyon çıkartmışlar direkt. (gizlinot: tamam artık sınırlı sayıda değil, dualarım kabul oldu da yine de nasıl alacağım ki amerikalardan)(gizlinot: olsun, ben sana her an ulaşabilme ihtimalini sevdim)(gizlinot: bkz. züğürt tesellisi )

20 aralık 2016 22:16


4. Miissss gibi kokan palet.

İçinde 6 mat 10 tane sedefli far bulunuyor.

Eğer göz makyajında çok usta değilseniz (gizlinot: benim gibi ) gerçekten güzel bir palet.

Renkleri daha doğal tonlardan oluşuyor. İçinde kullanamam dediğim 4 renk var. Onlarda açıkçası cesaret edemediğim için.

Pigmentasyonları benim tenimde gayet iyi durdu. Palette ne renkse aynısı duruyor gözümde.

Kalıcılığı için şunu demek istiyorum, öğlen 12de yaptığım makyaj hala duruyor. Üstelik baz da kullanmadım.

Evet biraz pahalı ama ben zaten çok fazla palet alan birisi değilim. Hatta bunun dışında 1 (gizlinot: trimony )paletim var. Oyüzden fiyatına değdi.

15 nisan 2017 21:55

5. bu paleti almak için taa italyalara gittim. iyi ki de gitmişim. pigmentasyonu gerçekten iyi. gerçekten şeftali gibi kokuyor tüm renkler. renklerin hepsi kullanılabileceğiniz renkler. severek kullandığım gerçekten başarılı bir far paleti.

9 mayıs 2017 10:35

6. Renkler birbiriyle o kadar güzel uyum sağlıyo ki iki üç tane rastgele renk seçtiğimde bile yaptığım göz makyajı çok güzel duruyo. Bunu ben nasıl yaptım diye düşünüyorum hatta skfkskkd. Kokusu, görüntüsü ve renkleriyle adeta bi arzu nesnesi.

9 mayıs 2017 11:25

7. Çok istediğim bir paletti taa ki bugün kanlı canlı deneyene kadar... sephoralara geldiğini duyunca akasya sephoraya gittim ve Benim için komple hayal kırıklığı oldu.

Nedenine gelecek olursak; ışıltılı farları the balm yumuşaklığında ve pigmentinde ne bir eksik ne bir fazla, mat farları deseniz tebeşirimsi ve bana oldukça sert yapılı geldi. Fiyat/performans olarak bakacak olursak olaya orda komple kaybediyor. Evet misler gibi kokuyor, ambalajı da çok şirin ama başka bir olayı yok. Fiyat olarak benzer segmentlerde olan anastasia beverly hills modern renaissance(gizlinot: elimde bu olduğu için bunu örnek gösterdim yoksa diğer abh paletlerinin de çok iyi olduğuna eminim) ile kalite olarak çok uzaklar. Zira abh ciltte yağ gibi kayarken ve pigmentasyon çılgınıyken sweet peach elimden bir kere hafifçe silmemle geçti gitti. Ben şok oldum çünkü cidden iyi bir şey bekliyordum. 

Sonuç olarak; istek listemden bir ürün eksilmiş oldu. bundan böyle paraya kıyıp iyi bir palet alacak olursam da bu palet abh paletlerinden biri olur, en azından verdiğim paraya değer.

5 kasım 2017 21:30


4

8. en beğendiğim too faced far paleti. Baz rengi, hem sarı hem şeftali tonlarda geçiş renkleri, nötr, sıcak ve soğuk kahveler, ışıltılı renkler, çok kullanışlı bir palet. Şeftali, yeşil ve morlarla da göz makyajına renk ve hareket katmak mümkün. Siyah karavana olmuş biraz çok beğenmedim ama onun dışında çok şikayetim yok. Tatillere giderken hep yanımda götürdüm, yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, bu renkleri sevenlere tavsiye ederim. 

8 kasım 2017 10:23 21 temmuz 22:23

3

9. bu paleti seviyorum gibi ben de fakat bitse tekrar almam diye düşünüyorum.

öncelikle en sevdiğim too faced paletleri sırasıyla chocolate bon bons ve chocolate bar. bu palet de üçüncü oluyor haliyle. şeftali teması üzeriden gidilmiş. şeftali kokulu palet deniyor ama buram buram kimyasal kokuyor. eski kokulu silgilerin kokusu ayarında hatta. o yüzden koku hassasiyetiniz varsa çok rahatsız eder. benim gibi hassasiyetiniz olmasa bile kokunun yapaylığı tat kaçırır.

paletin renklerine gelince şeftali temasına ait olabilecek renk sayısı az. palette 18 renk var fakat üçte biri ancak şeftali tonlarıyla alakalı. mor tonunda farlar var anlamadığım şekilde. tamam şeftali tonlarıyla uyumlu diye koyulmuş belli ki. fakat mor zor bir renktir pigmentasyon anlamında ve mor renkli rujlar, farlar falan hep patchy yani yama yama olur kullanırken ya da bu paletteki gibi mor pigmentten daha çok siyaha yakın renkler çıkar sürdükçe. paletin koyu renkleri çok da başarılı değil. her yerde bulunabilecek tonlar. çok çok kullanmak isteyip heveslendiğim "bless her heart" adlı yeşil far ise büyük hayal kırıklığı çünkü ne yapsam palette görünen o rengi çıkaramadım. paletin en sevdiğim renkleri soldan sağa "nectar, luscious, just peachy, bellini, puree" ve "summer yum". bu altı renk için de tekrardan almayacağımı düşünüyorum.

renklerin uzun süre göz kapağında kalması alttan sürdüğünüz baza bağlı. yani kendi başına gün boyu benim gün içinde yağlanan göz kapaklarımda bile hiç bozulmadan, birbirine karışmadan durabilen bir kat von d paleti kalıcılığı beklenemez bu paletten. hatta baza rağmen bir süre sonra artık bütün renkler bir oluyor gibi sanki. yani diyeceğim o ki, bunu alana kadar daha neler neler var. chocolate paletlerini alın önce. sonra belki sıra buna gelirse alınabilir.

23 şubat 13:11

5

10. ilk çıktığından beri hem ambalajına hem de farların renk seçimine vurulduğum için almak istediğim ama uzun süre bir türlü hiçbir yerde denk gelemediğim sevimli palet. bir kaç hafta önce sonunda kavuştuk.

ben abartıldığını düşünüyordum ama gerçekten paletin kokusu mükemmel. makyaj yaparken ekstra bir mutlu oluyorum kokusunu duyunca.

farların kalitesi de beklediğimden iyi çıktı. özellikle farları dağıtması çok rahat. paletin en sevdiğim özelliği de bu, daha önce bu kadar rahat dağılan farlar kullanmamıştım. genel olarak farların pigmentasyonu da beni memnun etti. yalnız paletteki bazı farlar (candied peach ve just peachy renkleri) dağıtınca siliniyor gibi oluyor ama o farları iki kat sürerek bu sorunu aşabiliyorsunuz.

25 mart 16:56 25 mart 17:00