yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  tus

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. Tıpta uzmanlık sınavı. süslü sözlüğe yeniden bağlanma sebebi...

  21 kasım 2017 12:32

  2. 20 gün sonra gireceğim sınav. Ilk mezun olduğumda tembellikten daha sonra da başka şeyleri bahane edip hiç çalışmadığım çalışmadan girip girip boyumun ölçüsünü aldığım sınav. Evlendikten 6 ay sonra istifa edip ciddi ciddi sınava çalışmaya başladım. Sonra eşim olacak o bencil yüzünden bi türlü çalışamadım her gün bir başka şeyi bahane edip kavga çıkardı sonra bi depresyona girdi aylarca onunla uğraştım toparlansın kendini iyi hissetsin diye yine kendimi geri plana attım sonra o toparlandı ben yine ders çalışmaya başladım sonra baska problemler cikardi ben ders çalışıyorum diye etmediği hakaret zulüm kalmadı sonra özür diledi ben yine elimden geldiğince ders çalışmaya zorladım kendimi sonra bi öğrendim ki eşim beni aldatıyor.. bosanma surecindeyiz. boşa gitmiş yıllarıma mi yanayım hep onu düşünüp kendimi önemsemeden bütün hayallerimden vazgeçmiş olmama mi yanayım neye üzüleyim bilemedim. Ama şimdi toparlanıp şu son 20 günümü güzel değerlendirmek istiyorum bi ihtimal kazanırsam hayata tutunmak için kendimi daha güçlü hissedeceğim. Güçlüyüm iyiyim de ama bu sınavı kazanıp yeni bir yol çizmek çok iyi gelecek.

  10 ağustos 2019 11:12

  3. Sınavı kazanınca bu başlığı azad edeceğim söz:)

  Mümkün olduğunca ders çalışıldı... buna bi tik

  Kitapların her yeri saçma kodlamalarla dolduruldu... buna da bi tik atalım

  Sosyal hayat, sosyal medya vs askıya alındı.. buraya da tik

  Kilolarca kilo alındı... buraya da üç beş tane tik

  Inşallah bu sefer hazırım.. buraya da kendime bir kalp

  27 eylül 2020 23:58


  4. 20 gün sonra gireceğim sınav panikten tutuşmak üzereyim. İstifa edip evden çıkmadığım 6 ayın sonunda sanki bütün çalıştıklarım beynimle beraber buharlaşmış gibi hissediyorum. Bir önceki sınava son 15 gün çalışıp iyi sayılacak bir puan almıştım ama istediğim bölüm yüksek diye gitmemiştim. Şuan istediğim bölüm hayal oysa ki çok emindim başta çalışırken yapacağıma. Şimdi bu 6 ayın sonunda ya o puanı bile alamazsam diye bir taraflarım tutuşmaya başladı. Elimden geleni yaptığımı sanıyordum şimdi neden böyle umutsuz hissediyorum bilmiyorum. Emek veren herkes umarım karşılığını bulur.

  28 şubat 2021 01:41

  5. tus'a hazırlanan ve hazırlanacak olan süslüler için bu girdiyi yazıyorum. tüm tus dersaneleri istisnasız öğrenciyi değil kazandığı parayı düşünür. hazırlık süreci çok çetrefilli bir sürece  dönüştü kendi acı tecrübelerimden birkaç tecrübemi paylaşmak istiyorum. çok iyi olduğuna etrafınızda kefil olacak, online ders paketleri satan hocalardan ders satın alabilirsiniz ama onların da çoğu reklamlarını yapmak için olmadık hallere giriyorlar ve bazıları cidden sorunlu tipler. tusiyerlerin anlayacağı kısaltmalarla devam edeyim. tw'ün kitapları ve eğitimlerini aldım, çoğu kitabının içeriği ve hocaların anlatışı resmen çöptü, birkaçı da çok iyiydi. eksiklerimi time'ın eski kitaplarıyla -ki onlar olmasa napardım bilmiyorum- internetten bulduğum eski ses kayıtlarıyla tamamladım. time'ın da kötü olan kaynakları vardı ve gittiğim dönemde motivasyonumu çok düşürmüştü bu durum. data zaten 30 binlere yakın paralar istedi bir dönem. kendimi cidden mağdur hissediyorum, zamanında dataya gidip kitapları dolduranlar bir tık daha iyi durumda mı bilmiyorum, datanın kaynakları kapsamlı ama sayfa sayısı inanılmaz çok. ve tüm bunlara ek olarak sosyal medyalarda tusiyerlerin moralini bozmak, şu kadar sürede şu kadar puan alamazsınız ama bize para verirseniz size koçluk vs. yaparız diyip hiçbir şey yapmayan avcılar da türemiş. antitusif'te vip olabilen varsa yazsın, bence güzel bir oluşum fakat moderatörlerin beğenmediği şeyler yazdığınızda sizi üyelikten çıkarıyorlar. umarım bu yazıdan faydalananlar olur. ders ders değerlendirme yapmadım ama talep/mesaj olursa yapmaya çalışırım -bildiğim kadarıyla- ilerleyen günlerde.

  7 mayıs 2021 10:40 7 mayıs 2021 12:15

  6. Bu haftasonu gireceğim beni hayattan soğutan  sınav. Son haftalarda daha sıkı çalışmam gerekirken ben saldım resmen. Stresten çalışamıyorum. Çalıştıkça stres oluyorum. Bu nasıl bir kısır döngü. Çalıştım ama o kadar kendime inancım yok ki. Umarım bu sınav bana güzel kapılar açar bu sefer gerçekten olur. Eğer güzel bir sonuç alırsam bana ilaç gibi gelecek yaşadığım onca kötü şeyden sonra. Dualarınızı bekliyorum süslüler <3

  31 ağustos 2021 19:16