girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (1)

1. İki kimyagerin kurduğu doğal bakım ürünleri satan ve instagram sayfaları bulunan marka.

Ufak külliyatı okumak istemeyenler için özet: beklemediğim kadar memnun kaldım, ilgililer ve çoğu doğal markada olduğu gibi koku sorunu yok.

Öncelikle söylemeliyim ki çok naziklerdi, tüm sorularıma nazikçe cevap verdiler. Mail adresinden de iletişime geçebiliyorsunuz. Çok alerjik bir bünyem olduğunu söylediğimde tester göndermeyi teklif ettiler, ben de denemek istediğim ürünleri söyleyince mümkün mertebe hepsinden göndermişler, hatta özellikle belirtmediğim bir ürünün bile testerını koymuşlar. Bütün ürünleri güzel cam şişelerde, köpüklere sarıp sarmalayıp göndermişler. Asla kırık veya akma gibi bir durum yoktu, sıvı ürünleriyse ne olur ne olmaz diye şeffaf folyoyla sarmışlar. Ürünler zarar görmesin diye içine kağıt da tıkıştırmışlar. Paketleme gerçekten muhteşem! Bu ürün yorumları uzun kullanım sonuçlarını içermiyor, ama denediğim kadarıyla izlenimlerimi iletmek istedim. Belki ileride bu girdiyi editlerim.

Not: Editledim ama bazıları testerdı. Dolayısıyla hala uzun kullanım yorumlarını içermiyor ama denediğim kadarını içeriyor.

Bir de bilmelisiniz ki ben çok becerikli bir insan değilim, burada sorun belirttiğim şeyler ürünler doğru kullanıldığında aşılacak şeyler aslında. Ancak ben günlük hayatımda elime geldiği gibi kullanıyorum açıkçası, pek çok öğrencinin veya çalışanın da benim gibi olduğuna inanıyorum. Bir de aşırı hassas değil de normal bir cildiniz varsa muhtemelen benim gösterdiğim reaksiyonların çoğunu göstermezsiniz. Bu ürünlerle olabilecek tüm felaket senaryoları bir arada gibi düşünün.(gizlinot: Swh)

Göz serumu: En çok korktuğum buydu, aşırı alerjik bir göz çevrem var. Alerji yapmadı ve güzelce nemlendirdi. Yağsı bir dokusu var. Kokusu yok. Kullandıktan sonra göz üstünüze de sürmeye çalışırsanız veya alt kirpiklerinize yakın sürerseniz göze kaçıyor ve canınızı yakıyor. Ben bu tip şeyleri beceremediğimden belki de, kirpik serumlarını da hep gözüme kaçırıyorum zaten. 1mllik testeri bir hafta kullandım, ben hep gözüme kaçırıp alışamayınca anneme verdim. Annem zannedersem onu bir ayı aşkın kullandı. Bayağı bereketli bir ürün.

Yüz toniği: Biraz bal gibi kokuyor, ben sevmedim kokusunu. Ama kedim çok sevdi sürünce tüm cildimi yaladı. (gizlinot: Ehehe) Su gibi bir yapısı var. Bir de bunu spreyli şişeye koymuşlar, pıst pıst sıkıyorsun hemen. Güzel olmuş.

Sivilce macunu: Ben bunun işe yaramasını beklemiyordum ama sivilcelerim üstüne tabaka halinde sürdüm ve kuruyunca yıkadım. Ertesi sivilcelerim sönmüştü, açıkçası bu kadar etklil olmasını beklemiyordum. Biraz daha likit bir kil maskesi gibi bir dokusu var. Buzdolabında saklamanız öneriliyor, buzdolabında saklayınca harika okaliptusumsu bir kokusu var ama dışarıda bekleyince pek hoş kokmuyor.

Kol altı kremi: Bu da işe yaramasına şaşırdıklarımdan. Katı, pudralı bir krem dokusu var, koltuklarınıza (gizlinot: Ben göğüs altıma da sürdüm)sürünce terlemeyi ama kokmamayı vaad ediyor. Ve gerçekten bu vaadini yerine getiriyor. İstediğiniz kokuda hazırlıyorlar. Bunu da kullana kullana iki eksisi olduğu kanaatine vardım: biri elinize alıp sürerken elinize pütürcükler gelip elinizi hafif aşındırmak suretiyle canınızı yakması, biri de eğer 3 gün duş almazsanız ve üst üste sürerseniz (gizlinot: Dövmeyin sınav haftasıydı) beyaz beyaz pütürcükler halinde topaklanması. İkisi de kullanmama çok engel değil açıkçası, almaya devam ederim. Çok bereketli de, azıcığı kol altlarınıza göğüs altlarına ayaklarınıza yetiyor.

Diş macunu: Bunun için iki seçenek vardı, beyazlatıcı ve normal. Beyazlatıcı aktif kömürlü imiş ama normal macunla dönüşümlü kullanmayı öneriyorlarmış. Ben normal macundan aldım, biraz karanfilli bir tadı var ilk fırçaladığımda acı geldi ama birkaç fırçalamadan sonra güzel gelmeye başladı. Gerçekten güzel arındırıyor, yapısı katı ama ağızda hemen sıvılaşıyor. Bir de spatulayla koymuşlar yanına hijyenik sebeplerden, çok iyi yapmışlar. İşkembe, mantı gibi şeyler yedikten sonra kokuyu almıyor. Ama öyle bir iddiası olduğunu da sanmıyorum. O durumda önce naneli klasik bir macunla, sonra bu macunla fırçalayıp diş ipi+ gargara yapıyorum. Koku falan kalmıyor.

Yüz temizleme tozu: Tereddütle almıştım nasıl olacak falan diye, sonra sevdim devamında kullanamadım.Tozu alıp 1-2 damla suyla karıştırıp suratınızı onunla yıkıyorsunuz. Bayağı bebeksi bir his bırakıyor cildinizde. Tek sıkıntısı kavanozda olduğu için ya fazla ya az alıyorum elime. Uzun kullanımdan sonra asla katı-sıvı dengesini ayarlayamadığımdan yüzümde mikro çizikler oluşturdu ve hassaslaştırdı. Ben de tüm vücuduma peeling gibi uygulayıp sonra suyla duruladım. Cildim bebek poposu gibi hissettirdi! Bence en güzel kullanımı buydu.

Güneş kremi: Bu ürünün patenti kendilerine aitmiş. Beyazlık bırakmıyor, yapış yapış değil, kokusu güzel, gün içinde topaklanma yapmıyor... Bir güneş kreminden bekleyeceğim tüm şeyleri karşılıyor kısaca. Göz çevremi genelde güneş kremleri yakar, bunu denediğimde öyle bir sıkıntı olmadı.

Dudak balmı: Bu klasik bir dudak balmıydı. Naturel olanını sipariş ettim. Tuhaf bir şekilde cevizimsi koktuğunu düşünüyorum. Dudaklarımı nemlendirdi ve sorun oluşturmadı. Dudağa sürünce yağsı dokuya bürünüyor, yarım saat falan kalıyor dudakta; ama hani saf hindistan cevizi yağı sürünce oluşan tuhaf nefes alamayan dudaklar yağsılığı değil. Gloss gibi.

Doğal ürünler sattığı için en çok kokudan korktum açıkçası, ama kötü kokmuyorlardı. Bir de çabuk bozulması var tabii, şu ana kadar öyle bir sorun da çıkmadı. Şu ana kadar memnun kaldım, dilerim bir sıkıntı çıkmaz. Cildim reaksiyon göstermezse buradan almaya devam etmeyi düşünüyorum.

ilgili medya:
1
24 haziran 10:41 12 kasım 22:58