yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Sırtım bir dönem sürekli kaşınıyordu, doktora gittim kıl koku iltihabıymış kasıdıkça yayıldu haliyle. Tam olarak sivilce gibi değil iltihaplı, bazıları kırmızı ama dokununca acımazdı ve sivilceden daha küçüktü. Aknilox yüzde 4 lük jel sayesinde kurtuldum hala ara ara kaşıntım oldukça sürerim iyi gelir.

  25 mayıs 2015 20:09

  2. 2 yıl önce duş jeli kullanmayı tamamen bırakıp hacışakir sabuna dönmemle kurtulduğum illet. Tavsiye ederim.

  25 mayıs 2015 20:11

  3. en sinir bozucu ve çirkini popoda çıkanıdır. popoda bir tane çıkacağına yüzde iki tane çıksın:/

  25 mayıs 2015 20:15


  4. sırtım için cildiyeye gittiğim zaman duş jeli kullanmamamı soylemişti ve sabah akşam sürmem için krem vermişti.bir ara geçti gibi olmuştu ama şu an gene çıkmaya başladılar.bazıları çok ağrılı ve iltihaplı oluyor. şimdi tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum.

  25 mayıs 2015 20:41

  5. sırtımda çıkanların sebebi duş jeliydi. duş jelini bırakıp doğal sabun kullanmaya başladıktan sonra geçtiler.

  9 ağustos 2015 00:14

  6. Üzülerek söylüyorum ki ergenliğimden beri popodaki sivilcelerden muzdaribim. Yüzümde çıkmayan sivilceler popomda çıkar. son yaşadığım aydınlanmayla belki faydam dokunur diye yaşadıklarımı buraya yazayım dedim.

  Geçtiğimiz ay lazer epilasyona başladım. Epilasyon yapan kız bu bölgedeki sivilcelerin sivilce olmadığını, kıl dönmesi kaynaklı olduğunu söyledi. O noktada resmen aydınlandım. Eve gelip bu konuda okudukça da yıllardır yaptığım hatayı anladım.

  Hani yüzümüzde sivilce çıkar da, aman peeling yapmayalım, fırçalamayalım, mikrobu dağılır da sivilceler çoğalır deriz ya. Ben aynısını popom için de düşünüyordum. Sivilceler arttıkça daha yumuşak temizlemeye çalışıyordum. Ama artık anladım ki yumuşak temizledikçe de çoğalmış bu sivilceler. İhtiyacı olan iyice ve sertçe temizlenmekmiş. Ben de vurun namussuzlara diyerek çalışmalarıma başladım.

  Önce Rossmann'dan (bkz: Altapharma çay ağacı yağı) aldım. Bir de Babydream'in pişik kremini aldım. Çay ağacı yağı ve pişik kreminin sivilcelere iyi geldiğini yıllardır duyuyordum. Rossmann'dan alma sebebim sattıkları ürünlerin kalitesine güvenmem. Özellikle çay ağacı yağı her yerde orijinal satılır mı emin olamadım. Yoksa pişik kremi fark etmez sanırım markası.

  Sonra eve geldim. Bir duş jeli şişesinde çeyrek ölçü duş jeli (benim şişeme göre 50ml'e denk geliyor) 10 damla çay ağacı yağını karıştırdım. Duşa girdiğimde normal yıkanmamı tamamen bitirip duştan çıkmadan yaptığım duş jelini sorunlu bölgemde önceden çalkalayarak kullandım. Lif olarak da şu lahana gibi olanları kullanıyorum. Biraz da bastırarak uyguladım ayrıca. Duştan çıktıktan sonra da ince bir tabaka halinde pişik kremi kullandım. Ayrıca haftada bir yağı çok az su ile karıştırıp 10 dakika bekletip yıkandım. Bunun haricinde de haftada bir kese yaptım.

  Lazerden sonra öyle bir haldeydi ki sivilceler otururken cidden acı çekiyordum. Yukarıdaki uygulamalardan sonra daha ilk günden söndü sivilcelerim. 1 haftada ise hepsi inmişti. Yıllardır geçmeyen, bazen birkaç tane, bazen onlarca çıkan sivilcelerin söndüğünü görünce yaşadığım mutluluğu siz düşünün.

  Tabii sivilceler geçince de izlerinin peşine düştüm. Çünkü görünce ağlayasım geliyor öyle düşünün. Özellikle koyu renkli iz çok fazla var.

  İlk önce yatmadan önce (bkz: Madecassol) kullanmaya başladım. Cilt yenileyici özelliği varmış. 2 haftadır kullanıyorum ama mucize gözlemleyemedim tabii ki biraz faydası olsa da.

  Dünden beri girdiğim araştırmaların neticesinde ise bugün eczaneden gidip C vitamini ampulu aldım. Benin aldığım Redox-c. İçinde beş ampul var. Fiyatı 4 liraydı. Bir tane ampül, biraz pişik kremi, biraz su bazlı nemlendirici ve birkaç damla da badem yağını karıştırarak bir krem elde ettim. Ölçeklerini az koydum denemek için. Duştan sonra bunu kullanacağım artık. C vitamini sivilce lekelerine iyi geliyormuş. Önce c vitamini serumu alayım dedim ama tuzlu gelince bu yöntemi tercih ettim.

  Biraz uzun oldu ama belki faydası dokunur diye detaylı olarak yazmak istedim. Lekeler hakkındaki durumu da ileride tekrar yazacağım. Bu konuda öneri ve uyarılarınız varsa bir mesaj uzağınızdayım.

  3 aralık 2015 01:20

  7. zeytinyağlı sabunu ve ipek keseyi bıraktığımda iki gün içinde boynumun altında acı veren kabarıklıklar oluyor bir iki tane. her arkama yaslandığımda sırtımdan bıçaklamışlar gibi hissediyorum:(

  1 şubat 2016 12:47


  8. Bu yaz aşırı stres sebebiyle tüm vücudumu belimden başlayarak sarmıştı. Deniz suyu iyi gelir dedim gelmedi, kremler sürdüm iyi gelmedi sonra bir baktım aileme bir konuda açıldım, kendimi anlattım baktım sivilcelerim yavaş yavaş yok olmaya başlamış. Stres dışında bir de ben kollarımı sir ağdayla aldığımda omuzlarımda çıkıyor bu sivilcelerden. Çok sinir bozucu. aynı problemi yaşayan süslüler nasıl kurtuluyorlar bu sinir bozucu sivilcelerden paylaşabilirler mi acaba?

  1 şubat 2016 13:30

  9. Yağlı ve anneye yatkın bir cilde sahip değilim, tek tük sivilce çıkarırım. Ama Gelgelelim kaba etimde sürekli Ağrılı- acılı kistik sivilce çıkıyor. Doktora gidip de gösteremediğimden neden oluyor, nasıl geçer bilemiyorum da, kendileriyle yaşamayı öğrendim. Üç çamaşırının Dikiş yerine gelmediği sürece tabi.

  1 şubat 2016 13:35

  10. Kesinlikle zeytinyağlı sabun. benimkiler hiç geçmiyordu, kremler kullandım, ilaç içtim, kurumadılar bir türlü. zeytinyağlı sabun kuruttu, yok etti resmen. şaşkınım.

  21 nisan 2016 23:03 ed.22 nisan 2016 12:43