yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (273)
  • oylar (108)
  • medya (16)

  1. wet n wild'ın kalıcılı ve nemlendiriciliği oldukça yüksek rujlarıdır. (gbkz: beauty joint) alışverişim sayesinde 918D-cherry bomb rengine sahip oldum. uzun zamandır aradığım koyu bordo rengi çok güzel bir şekilde veriyor ayrıca gün içerisinde sık sık tazelemem de gerekmiyor. bendekinin renginin koyu olması nedeniyle dudaktaki tüm kusurları gözler önüne sermesine önlem olarak hafif bir lip balm ile dudaklarımı besleyip öyle uyguluyorum. aslında tek başına nemlendiriciliği çok yüksek, swatchlarda da görebileceğiniz gibi aydınlık/flashlı ortamlarda daha ıslak bir görünümü var aslında gün ışığında daha mat ve koyu bir renge sahip.

  kullanıcı yorumları genelde çok pozitif, bu nedenle (gbkz: gratis)lere uygun fiyatlı gelmesini ummaktan başka şansımız yok sanırım şu anda, böylece gözümüze kestirdiğimiz renkleri deneme fırsatımız olur.

  sevgili (yazar: lady stardust)'ın merakını bir nebze olsun hafifletebilmek adına başlığa kendi görselimi de ekliyorum, ancak kendisinin daha önceki (link: http://www.suslusozluk.net/n/12701/ giri)sinde de paylaştığı (link: http://www.vampyvarnish.com/2011/08/wet-wild-megalast-lipcolor-swatches-photos-review link)teki swatchlarda aynı rujun yakından daha koyu durduğunu görebilirsiniz.

  29 nisan 2014 08:59 29 nisan 2014 09:10

  2. beauty joint'ten alsam mı almasam mı derken en sonunda gratis'ten satın alma şansına sahip olduğum ruj.

  kalıcılığı çok iyi, sürüldükten sonra dudakları kurutmuyor, ama çok ilginç bir şekilde sürerken dokusu o kadar kuru geliyor ki... hani o dudak kalemini tüm dudağınıza sürerken hissettiğiniz kuruluk... öyle dudaklarınıza kolaylıkla sürülen, kayıp giden rujlardan değil kesinlikle.

  bir de ambalajı kötü gerçekten, plastiği o kadar kalitesiz değil ama ruju her açıp kapayışımda üst kapağa mutlaka ruj bulaşıyor ve kapak şeffaf olduğu için görünüyor.

  9 mayıs 2014 15:30

  3. yorumları okudukça benim kolay sürmemin sebebinin gün içerisinde genellikle lip balm sürüyor olmamdan kaynaklı olduğunu tahmin ettiğim ruj. şöyle ki; bu ruju sürmeden yaklaşık yarım saat, bir saat kadar önce hep lip balm sürmüş olduğumu hatırladım; bu bilinçli yaptığım birşey değildi. Dolayısıyla da ben sürerkenki kuruluğu hissetmedim.

  tavsiyem; bir lip balm ile dudakları yumuşatıp bir peçeteyi dudağa tamponlayarak lip balm fazlasını emdirmeniz ve sonrasında bu ruju uygulamanız. bu şekilde daha kolay sürülüyor. lip balmın ardından direkt ruju uygularsanız bu sefer de çok kaygan bir yüzeye sürmeye çalıştığınızdan rujun rengini homojen dağıtamayabilirsiniz.

  13 mayıs 2014 17:00


  4. cherry bomb rengi çok güzel bir vişne çürüğüdür. mac divanın ucuz muadilidir. koyu ve çok yoğun bir renk olduğu için dikkatli sürülmesi gerekir. bir de dudakları biraz kurutuyor.

  13 temmuz 2014 09:44

  5. Herkese hitap eden bir renk çeşitliliği olmakla beraber yapıları bir harika. Matlar ve kalıcılıkları gayet iyi. Tek kusuru kapakları. Kapatırken biraz dikkatli olmak gerekiyor çünkü ruj tam içeri göçmüyor ve kapağıyla ruja zarar verme olasılığınız çok yüksek. Fakat ben renklerine de yapılarına da bayıldım.

  19 temmuz 2014 01:13

  6. Dudaklarımı fırçalamadan ve çok iyi nemlendirmeden asla kullanamadığım ruj. Renklerine ve dudakta duruşuna bayılıyorum ama kuru dudaklılar için hiç uygun bi seri değil maalesef.

  20 temmuz 2014 03:48

  7. mac diva hastalığımdan dolayı cherry bomb olanını edindim, malum dupe gösteriliyor. dudak kalemiyle desteklenince çok güzel bir sonuç çıkıyor ortaya. ancak kurutuyor ve düzgün bir dudak yapısı istiyor. öncesinde peeling yapmak iyi olur.

  23 ağustos 2014 00:30


  8. Su an elimde 4 rengi olan, oldukca kuru ve mat rujlardır. Renk yelpazesi oldukça geniş ve fiyatları uygun. Kuru olması benim icin sorun değil bir dudak balmıyla halledilir ancak gratisteki stantları her zaman darmadağın. Testerlar bitmiş ya da ürünlerin paketleri açılmış.

  23 ağustos 2014 10:40

  9. Elimde 3 rengi var. İkisini severek kullanıyorum. Kalıcılıkta Mac'in mat serisinden sahip olduğum Russian Red rujla yarışır. Tek eksisi biraz zor sürülmesi ve kuru dudaklarda çatlak bir görüntü yaratması. Neyse ki dudaklarım o kadar kuru değil.

  Bunun haricinde açık renklerinin yapısının koyu renklerinki kadar güzel olmadığını düşünüyorum. Elimdeki Just Peachy rengi bir tuhaf. Çizgilenme yapıyor sanki ve yapısı daha değişik. Ama Coral-ine ve Rosebud renklerine aşığım. Bence yapıları ve kalıcılıkları çok iyi. Dün Rosebud rengini sürdüm ve 2-3 saatlik bir yolculuk çektim. Sık sık dudağımla da uğraştım. Gideceğim yere ulaştığımda bir bakayım dedim ki aynen yerinde duruyordu. Yemek yiyene kadar da çıkmadı.

  Bu arada dudakta ağırlık yapmasını da normal buluyorum. Bunu mat mac rujlar da yapıyor. Rimmel London'ın Kate serisi de. Mat ruj seven ağırlığına katlanır :P Mat rujları daha kalıcı yapanın da bu olduğunu düşünüyorum.

  Benim severek kullandığım rujlardır kısacası. 10 liraya daha iyi bir ruj da kullanmadım, tanımıyorum. Ama bazı renkler de sıkıntılı sanki, renk seçimi kumar işi biraz.

  27 ağustos 2014 21:50

  10. bare it all rengi mükemmel olan ruj. uzun zamandan beri bu kadar sık kullandığım bir ruj olmamıştı. tek eksisi biraz kuru yapılı olması, dudakların iyi nemlendirilmesi lazım sürmeden önce. renk tarif etmekte berbat olduğum için görsel veriyorum.

  http://followpics.co/wet-n-wild-megalast-matte-lip-color-in-bare-it-all-another-pinner-wrotei-must-admit-i-was-surprised-at-how-good-this-lipstick-worked-the-lipsticks-are-highly-pigmented-long-lasting-and-don03/

  28 ağustos 2014 11:57