yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (295)
  • medya (7)

  1. eski hollywood aktrislerinin de uyguladığı bir yöntem olduğu konuşulan lüzumsuz eylem. marilyn monroe ve elizabeth taylor da yüzlerindeki ayva tüylerini traş ederlermiş bu şekilde, daha pürüzsüz görünmesi için. ayrıca japonya'da bu durum bayağı yaygınmış, adına da "kao sori" deniyormuş ve kao sori salonları varmış.

  yazar notu: evde denemeyin. hiçbir yerde denemeyin. denemeyin. (ybkz: swh)

  7 kasım 2015 21:49 7 kasım 2015 21:50

  2. aynı zamanda yüzü ölü deriden arındırdığı için daha canlı ve parlak görünüm veriyormuş. ben sarı ayva tüylerimden memnunum (gizlinot: yemedi swh)

  7 kasım 2015 21:53

  3. konuyla ilgili yaptığım tüm araştırmalarda "jilet kılları kalınlaştırmaz, siyahlaştırmaz. bu bir mittir" sonucuna ulaştım. traşlayınca büyümekte olan kılın ucunu küt bir şekilde kestiğimiz için, kıl tekrar çıktığında bu küt uç elimize sert geliyormuş aslında sadece. bilimsel olarak jiletlemenin kılları kalınlaştırdığına, sertleştirdiğine, siyahlaştırdığına dair bir veri bulunamamış. ama ben bıyıklarımı ağda ile aldığımda dahi artmışlardı, bilemiyorum. her yerde övülüyor bu yüz traşlama mevzusu, hem bir nevi peeling olduğu için hem de yüzü uyararak kolajen üretimini vs. arttırdığı için. tabi ayva tüylerinden arınmış yüzün bebeksi görünümü ana artısı. ama acayip riskli, zaten kıllı ve daha da kıllılaşmaya eğilimli bir birey olarak götüm yemiyor bunu yapmaya. ama ne kadar araştırırsam araştırayım "şöyle süper, böyle mükemmel bir şey aslında, bir yapın çok seveceksiniiğz" diyen insanlardan başka bir şey bulamıyorum. lakin şöyle de bir şey var, bunu diyen insanlar sarışın aryanik kılsız hatunlar ve zaten kirpik bile çıkaramayan asyalı hatunlar. benim de kıllar açık renkli sayıllır fakat ortadoğulu genetik make-up'ıma jilet değerse fidanlar ormana olur gibime geliyor.

  7 kasım 2015 23:14 23 mart 2016 03:47


  4. Evet kalınlaştırmıyor çoğaltmıyor deniyor ama, sakalı çoğalsın isteyen erkekler de düzenli traş oluyor. Yani risk almayalım bence. İple almak daha mantıklı görünüyor bana. Hem de o da yapar masaj ve peeling etkisi

  7 kasım 2015 23:26

  5. işin sonunda kocayla/ Sevgiliyle birlikte yan yana köpürte köpürte sabah tıraşı olmak var, benden söylemesi. Asla yapmam, sevdiğim biri yapcam dese ağzını yüzünü kırar yine yaptırmam. Ama tanımadıklarım için herkesin kendi tercihi.

  7 kasım 2015 23:49

  6. ben yapmayı hayal bile edemem ama benim liseden bir arkadaşım bıyıklarını jiletle alıyordu. ilk duyduğumda resmen fatal error vermiştim. ama kız gayet normaldi ve ben gözle görülür bir iz veya tüylerinde kalınlaşma görmemiştim. aynı kız kollarını da jiletle alıyordu.

  bir de diğer bir arkadaşım da alnındaki bebek saçlarını da jiletle alıyordu. ama onda belli oluyordu kalınlaşmıştı o bölgedeki saçlar. (gizlinot: tatlı arkadaşımı anmış oldum, allah rahmet eylesin.. o şimdi bir melek (: )

  8 kasım 2015 00:32

  7. Ben yapmaya cesaret edemem, ama Japonlar yapıyorsa da bir bildikleri vardır. Her ne kadar bazen çok abartsalar da cilt bakımı (hatta genel olarak hayat kalitesi) konusunda Japonlar dünyanın geri kalanından ileride...

  Zamanında izlediğim bir videoda cilt bakım uzmanı bir kadın, erkeklerin yüzünde, özellikle yanak bölgesinde kadınlara oranlara daha az kırışıklık olmasının nedenlerinden birini erkeklerin tıraş olmasına bağlamıştı: peeling etkisi...

  8 kasım 2015 04:11


  8. yüzümdeki tüyleri değil ama boynumda çıkanları traşlamışlığım var. (evet boynumda küçük bir alanda ırsi olarak tüy çıkıyor) kesinlikle çoğalma olmadı. ama bunu alışkanlık haline getiremem. traş ne bilim çok erkeksi değil mi :)

  lazer epilasyon forever =).

  8 kasım 2015 10:12

  9. ben bazen kuaföre gidecek zaman bulamayınca bıyıklarımı bu yöntemle alıyorum hatta kollarımı da defalarca bu yöntemle aldım göbek çevremi de.ne artma oldu ne siyahlaşma. benim tüylerim cılız ve sarı ondan bu deli cesaretim :)

  8 kasım 2015 11:07

  10. kollarımı traşlıyorum son 1 aydır. ne arttı ne de siyahlaştı, kalınlaşmadı da. yüz için yapıldığını ben de duydum ama cesaret edemem üstelik bıyık bölgesi de dahil çok fazla sorunum yok yüzümde. ayrıca erkeklerin kıl yapısı gibi değil bizim kıl yapımız, onların her gün traş olmaktan çok dihidrotestosteron denilen hormondan dolayı kılları oldukça sert ve yoğun. kadınlarda bu hormonun miktarı oldukça az.

  8 kasım 2015 13:09