yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  1. yüksek kilo verdiğinizde kendiliğinden oluşan durum

  21 haziran 2016 13:46

  2. (bkz: kuru cilt gururu) yapmayın etmeyin, cilt tipi değişmez olsa olsa bozulur.

  21 haziran 2016 13:59

  3. benim cildim çocukluğumdan beri yağlı, anneminki de babamınki de yağlıdır. genlerimizi değiştirebiliyorsak cildimizi normal yapalım ama o işin su içmeyle, nemlendirmeyle olacağını hiç sanmıyorum.

  21 haziran 2016 14:10


  4. Böyle bir şeyin gerçekleştiği tek durum vardır o da roaccutane tedavisi. Sadece o zaman yağlı cildiniz varsa kupkuru oluyor o da zaten vücuttaki bütün yağı kuruttuğu için.

  Onun dışında su, spor ile genetik yapınızı üzgünüm değiştiremezsiniz. Kışın atopik derecesinde kuruyan cildim varken bi de roaccutane tedavisi gördüm iyice yüzüm gözüm hep soyuldu. İnanın doğuştan normal ya da kuru bir cilt yapınız varsa çok güzel değil... duştan sonra bütün deriniz acı çekerek kuruyor. Hemen krem nemlendirici ihtiyacı doğuyor. Kesinlikle insanda ne eksikse onu istiyor. Ben de derimin çok acıdığı zamanlarda allahım keşke cildim yağlı olsa diyorum.

  21 haziran 2016 14:17 ed.23 haziran 2016 00:56

  5. alınan bir ilaç sonucu cilt yağlıdan kuruya dönse de bunun etkisi yalnızca ilaç bitene kadar olacaktır daha sonra cilt normalde ne kadar yağlanıyorsa o kadar yağlanmaya devam edecektir.ben kendi cildimi en fazla yağlıdan karmaya çevirebildim. taş çatlasa şimdi karmadan normale dönebilir ki kışın baya normale yakın oluyor ama kuruya dönmesine asla ihtimal vermiyorum ki zaten dönmesini istemem yağlı cildin ne kadar problemleri varsa kuru cildinde o kadar olduğunu sanıyorum.

  bi kere doğustan gelen cilt tipinizi tanımanız ve ihtiyacına uygun ürünler kullanmanız hatta yeme ve yaşam stilinizi ona göre ayarlamanız gerekiyor nasıl çok içtiğinizde susuzluk sebebiyle baş ağrısı mide ağrısı çekiyorsunuz bir başka organınız olan cildinize göre de tedbirler almalısınız yoksa o da kuruyarak ya da yağlanarak size mesaj veriyor.

  cildiniz yağlı ise yağlı cilde uygun temizleyici ve nemlendirici kullanmalısınız kuru cilde uygun bir nemlendirici alayım daha yoğun nemlendirsin derseniz sivilceyle uyanabilisiniz.her doğal yağ da her cilt tipine uygun değildir.kullandığınız toniğin içinde alkol olup olmaması da çok önemli.su içmek,az yağlı ve hafif yiyecekler tercih etmek mümkün olduğunca az şeker ve tuz tüketip bol sebze yemek,cilt tipine uygun maskeler hazırlamak veya hazır maskeler kullanmak,gerekenden fazla cildi yıkayıp kurutmaya çalışmamak gibi şeylerle yağlı ciltle baş etmek kolaylaşabilir kaldi ki cildin yağ durumu birden çok etkene bağlıdır sizin cildinizin yağlı olması belki yukarıda saydığım hiçbir etkene bağlı değildir. yağlı cildin kuruya dönüşmeyeceğini onun kurutmaya çalıştıkça daha da yağlandırdığınız bilmeniz lazım ondan sonra doğru bakımla yağlamayı kontrol altına alabilirsiniz bakın durdurabilirsiniz demiyorum ama kontrol edebilirsiniz.

  21 haziran 2016 14:44

  6. mümkündür ancak mucize beklememek lazım.

  cilt tipine genetik dışında etki eden şeyleri sıralarıyorum:

  hormonlar: ergenlik, menopoz, hamilelik gibi olaylara ek olarak doğum kontrol hapı, aldactone gibi hormonları etkileyen ilaçlar

  akne tedavisi: roaccutane ve diğer a vitamini türevleri, kullandığınız sürece benzoil peroksit

  iklim: soğuk ve kuru iklimde cilt kurumaya, nemli iklimlerde yağlanmaya meyillidir

  geçici sebepler: yanlış bakımla cildin asit dengesini bozmak, sert temizleyicilerle aşırı yağlanmasına sebep olmak, aşırı eksfoliasyondan cildi nem tutmaz hale getirmek vs.

  21 haziran 2016 14:46

  7. Şİİİİİİ..........

  GERİ ÇEKİLİN TARİHİ VERİYORUM *-* *-*

  YUMURTANIN BEYAZINI ALIYORUZ, SADECE BEYAZINI.

  GÖZ ALTLARIMIZ DAHİLLL SÜRÜYORUM BİR KAT SÜRÜYORUZ SONRA 5 DAKİKAYA KADAR KURUYOR BİR BİR KAT DAHA SÜRÜYORUZ BU SEFER GÖZ ALTLARINA GELMEDEN, SONRA KAT DAHA SÜRÜYORUZ 3. KATIDA SÜRDÜKTEN SONRA 10 DAKİKA BEKLEYİP YIKIYORUZ. *-*

  yüzümüzü yıkayıp kuruladıktan sonra yumurtanın sarısını göz altlarımıza incecik sürüp iki dkika sonra yıkıyoruz.

  işte mis gibi pamuk gibi bi surat *-*

  afiyet olsun mıncırın :)

  21 haziran 2016 14:46 21 haziran 2016 14:48


  8. İklim değişikliği ile bir miktar mümkündür. Çok soguk kışları sert geçen yerlerde yağlı ciltler kuru cilt özelliği gösterir. Yine kuru bir cilt aşırı sıcak yerde karma ve yağlı cilt özellikleri gösterebilir. Onun haricinde çok zor. Cilt tipim kuru ama yazları izmir gibi aşırı sıcak memlekette kuruluk biraz azalıyor. karma cilt tipine benzer özellikler gösteriyorum. Su içmekle, nemlendirmekle ya da günde 3 kere falan yıkamakla bol alkollü tonikler sürüp agresif temizlik yapmakla cilt tipi degişmez. Tepki olarak daha fazla yağ salgılar.

  21 haziran 2016 14:53 21 haziran 2016 18:32

  9. kesinlikle yeşil kıl bu konuda mucize gibi, yapımı da çok kolay;

  1 yemek kaşığı yeşil kılı içme suyuyla karıştırınca yüz ve boyun bölgesine yetiyor. kuruyuncada siliyorsun bitti gitti. cildim yağlı yaklaşık 1 aydır haftada 2 kere yeşil kıl maskesi uyguluyorum ve yağlanmamı ciddi boyutta kontrol altına aldı hatta artık haftada 1'e düşürdüm.

  21 haziran 2016 15:27

  10. bir süre sivilce tedavisi için olan kurutucu etkisi olan losyon falan kullanıldığında olabiliyor ve eskiye dönmesi çok uzun sürebiliyor. clindoxyl kullandım geçen yıl 2 ay (doktor günlük nasıl bakım yapıyorsam o şekilde devam etmemi, çok kuruyup gerilme hissedersem nemlendirici olarak bepantol kullanmamı söylemişti) , cildimin tekrar normal-karmaya dönmesi 15 gün sürdü, geçtiğimiz sonbahar-kış döneminde 5 ay kullandım aynı ilacı bırakalı 4 ay oldu ama hala çok kuru, günlük nemlendirici olarak bepantol kullanıyorum ancak yetiyor. cildimin karmadan yağlıya geçiş yaptığı ağustos ayında normale dönmesini bekliyorum, umarım dönmez, şu anki durumdan memnunum.

  21 haziran 2016 15:30 21 haziran 2016 15:35