yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

  1. Şu anda yanımda uyuyan. Bana sokulan. Kendisine bir şey olma düşüncesi gözlerimi dolu dolu yapan.

  8 eylül 2014 03:04

  2. (bkz: kedi)

  bunların her birinin kendine has kokusu vardır, ama ne koku. bildiğin mis gibi kokar keratalar. özellikle de çenesinin altından başlayıp gıdısına kadar devam eden o en yumuşacık tüylerin olduğu yer daha bir güzel kokar :)

  patileri jelibon gibidir, yumuşacık böyle yiyesin gelir.

  bir de uyurken rüya görür arada patilerini hareket ettirir, bazen de hafifçe horlarlar ya öpücük delisi yapasınız gelir.

  8 eylül 2014 15:55

  3. Bugün sokakta küçücük yavru bir köpeği sevdim diye beni hastalık kaparsın, bit vardır pire vardır diye huylandırdı çevre ahalisi. öyle olunca en yakın markete kendimi atayım da kolonya, antibakteriyel jel gibi bir şey alayım dedim. bir baktım o marketin önünde küçücük yavru bir kedi önüne gelen her şeyi kokluyor belli ki karnı aç. annesini kaybetmiş. hemen çantamdaki mamadan verdim biraz. kaçmaya yeltenmedi bile. dayanamam ki sözlük kaptığım gibi aldım marketten bir kutu isteyip. dünyanın en kıskanç kedisine sahip olduğum için kaptığım gibi nişanlımın evine götürdüm. güzelce yıkadım (gizlinot: bu kısmından hiç hoşlanmadı) . bizim kedinin fazlalarından damama, kum, oyuncak ayarladık. dünyanın en tatlı kedisi oldu çıktı. çıkmayan sesiyle miyavlamaya çalışıp kucaktan başka bir şey gözü görmüyor. (gizlinot: ha bir de o gri oyuncak fareden başka.) kediyi sahiplendirdim, nişanlıyı kedilendirdim, kendimi de çok mutlu ettim. biraz daha büyüsün bizin oğlanla da tanışma vakti gelecek.

  12 şubat 2015 22:46


  4. Sevmesi güzel bakımı çok zor. Annesi yoksa dikkatli beslemek gerekir. Herşeyi yemek ister. Sık yer, sık tuvaletini yapar. Bulduğu yere bırakır. Çok küçükse ve annesiz ise onu da yapamaz. Poposunu silmek gerekir yaparken. Doğru düzgün yalanamaz. Bazen içtiği suyun içine düşebilir. Sokak kedisiyse ölme riski çoktur.

  Uyanıkken devamlı miyav miyav ayağınızın dibinde gezer. Üzerine Basmamak için uğraşırken dengenizi kaybetmemeniz an meselesidir. İki saniyede ayağının altına girip sessizce beklerler. O yüzden en korktuğum şey yavruya basmak. Başıma gelmedi neyseki.

  Gözleri iltihaplanma yapar, kapanır. Siz açarsınız, çaylı pamuklarla sizlersiniz, tekrar kapanır. Bu günlerce devam eder.

  Yemek verirken devamlı kakasının rengini takip edersiniz. Annesi veya süt annesi varsa az emen yavruyu daha çok emmesi için zorla tutarsınız.

  Veterinerler sizin bu sevginizden güzel sömüren insanlar. . Yavru kedi bakımına 250 lira ister. Hepsine yetmez paranız, biraz daha büyüsün dersiniz eğer 6 tane terkedilmiş sokak kediniz ve süt anneniz varsa. Güçsüz olan ölür. Belki doğa için böylesi iyi der teselli ararsınız. Siz bunlarla uğraşırken arada arkadaşlarınız gelir iki fotoğraf çekip instagramda like avına çıkarlar. Sonra "ayy salak kedi elimi yırttı diyip" fırlatırlar yavruyu. "ama şimdiden 50 kişi beğendi." diyip arkalarını dönerler. Sahiplenme gibi bir dertleri yoktur. Ama size bir sürü akıl verir herkes. İşte gerçekten yavru kedi beslemek böyle bişeydir.

  31 ağustos 2015 22:11

  5. aman gözünüzü seveyim, bağda bahçede gördüğünüz yavru kedilere yesinler sevaptır diye kaşar peynir ve benzeri süt ürünleri vermeyin, kesik kesik kusuyorlar. ve kusan bir yavru kedi, dünyanın en iç parçalayan manzaralarındandır.

  26 ekim 2015 22:12

  6. Görünce dayanamadığım, hepsi dünya tatlısı minikler.

  Geçen günlerde sevgilimle konuşurken keşke bir tane daha kedimiz olsa demiştik. Bugün eve geldiğimde iki tane avuç kadarı ev kapımın merdiveninde bana bakıyorlardı. (gizlinot: swh) (gizlinot: içim eriyor gördükçe)

  Yukarı doğru çıktım bir tanesini kaptığım gibi koynuma soktum, o da bir sokuldu ki boynuma doğru anlatamam o duyguyu.

  Sonra çatıya çıktım ki beş tanelermiş. Bir tanesi çok mazlum kaçmıyor, gözler akmış minicik kalmış. Sulu süt koydum içmişlerdi ama inşallah anneleri vardır.

  Evde bir adet fivli şişko arkadaş olmasaydı doldururdum eve onları ama bizim oğlan yer mi öper mi kestiremiyorum. Görünce tıslaması da pek iyiye işaret olmasa gerek.

  Bu arada Eskişehir'de kedi sahiplenmek isteyenlere de duyurmuş olayım.

  10 kasım 2015 01:17

  7. "Minicik bir kedi yavrusu bir sanat şaheseridir" (Leonardo da Vinci).

  28 ocak 2016 02:01


  8. aynı bir yavru inek, yavru dana gibi sevimli mi sevimli olan hayvandır. kedi köpek sevmeye utanıyorum bugünlerde, diğerlerini yerken onları sevmek bana kendimi çok ikiyüzlü hissettiriyor. hele aç köpek veya kedi görünce aç bitir salam falan alıyoruz ya, kediye köpeğe öküz,tavuk falan atıyoruz yani, ne farkları var ki aslında ? işte öyle... :(

  28 ocak 2016 04:55 28 ocak 2016 04:56

  9. yaralıysa almamak bakmamak insan işi değildir.

  24 şubat 2016 06:07

  10. Depresyona bunalıma birebir, pofuduk pofuduk bişiydir

  26 temmuz 2016 10:10