yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. bu aralar beni delirten durum. deniz kenarında nemin tavan yaptığı bi yerde yaşıyorum. yüzümü yıkadıktan yarım saat sonra yüzüm yağ içinde kalıyor. bıkmış durumdayım. makyaj fln hak getire zaten. bazen şeytan diyo ki kil maskesini yap 6 saat onla kal

  10 ağustos 2017 15:59

  2. kanayan yaramdır.

  geçen yaza kadar yaz ayları cildimin en güzel olduğu zamanlardı çünkü aşırı kuru bir cilde sahibim.Yazın kuruluk gider yerine normal,sorunsuz bir cilt gelirdi.

  Geçen yaz ne oldu bilmiyorum ama bir anda alnım ve burnum aşırı yağlanmaya başladı.O döndemde gayet sağlıklı besleniyor ve spor yapıyordum,cilt bakımımda da bir değişiklik yoktu.Hormonlar desem her zamankinin en sakiniydi ama hormon öyle bir şey ki bir yer düzelirken öbürü mahvolabiliyor.Yani hormonların etkisinin çok olduğunu düşünüyorum.

  o yazki yağlanmayla birlikte cildimdeki sorunsuz olan tek bölgeler-alnım ve burnum-pütürcüklerle doldu.Havaların soğumasıyla birlikte baya düzelse de eskisi gibi pürüzsüz olmadı hiç.

  bu yaz tekrar başladı yağlanma ama biraz daha az.alnımda daha da az ama yine de pütürcükler oluşmaya başladı.

  Her yağlandığında da yıkamaka gibi bir hata yapmayacağım için yağ emici mendilleri kullanıyorum ve çok çok işe yarıyorlar.

  Kullandığım nemlendirci ya da bb krem yağlandırmayı arttırıyor gibi geliyor ama emin değilim.

  kışın sahip olduğum pul pul,kuru cildi özledim resmen.en azından cildim hep kirliymiş gibi hissetmiyordum.Cildi her zaman aşırı yağlı olanlara sabır diliyor ve yağ emici mendilleri tavsiye ediyorum.

  15 temmuz 2018 17:37

  3. her yıl muzdarip olduğum durum. antalya'nın sıcağı ve neminde yağlanan, kışında ise kuruyan bir cildim var.

  her yıl muzdarip olduğum için kendimce bir şeyler denedim. evden şu sıralar çıkmadığım için güneş kremi kullanmıyorum ki güneş kremi yağlandırma konusunda gerçekten en büyük etken.

  Normal bi şekilde yüzümü yıkadıktan sonra her yağlanma hissinde veya saat başı yüzümü soğuk su ile durluyorum iyice. sonra bir tane kağıt havluyla ıslaklığını alması için yüzüme bastırıyorum. ben de işe yaradı yanaklarım artık yağlı değil. sürekli " aydınlatıcın çok doğal duruyor" sözlerine maruz kalmıyorum. Tabi burnuma pek yaramadı ama diğer yıllara göre daha iyi şuan cildim. Bu yöntem sizde de işe yarar mı bilmiyorum ama ben arada gül suyunu da elime döküp yüzüme sürüyorum. onun da etkisi olabilir

  16 temmuz 2018 11:07


  4. tereyağına bulanmıştan hallice bir yüzüm oluyor tövbe estağfurullah öyle birşey.

  16 temmuz 2018 17:32

  5. Yüzüme olabildiğince az müdehale yaparak yağlanmayı bir nebze azalttım. Ancak yine de tamamen önüne geçilemiyor malesef. Sanırım yazın terlemeye bağlı gözeneklerin açılmasıyla alakalı bir şey çünkü öğle saatleri yağlanırken akşam serin vakitlerde pek öyle bir sorun olmuyor. Kil maskesi, yağ emici mendil, transparan pudra, su bazlı sprey ve az miktarda yazsız nemlendirici uygulayarak idare ediyorum.

  16 temmuz 2018 19:28

  6. Dün resmen ağzımı açık bıraktıran durum. Umarım okuyunca iğrenmezsiniz ama dün yüzümün yağlandığını hissettim ve kağıt havluyla tampon hareketlerle yüzümün her yerini sildim. Buraya kadar normal. Geriye kalan kağıt havluya baktığımda resmen patates kızartması tabağındaki kağıt havlu gibiydi, hiç abartmıyorum.

  Sık sık yüzümüzü silmek ve bozulma ihtimali çok yüksek olduğu için cilt makyajından uzak durmak dışında pek bir çözümü yok bence.

  16 temmuz 2018 23:30

  7. Şaka gibi gerçekten. Cildim o kadar kurudur ki böyle sürekli pul pul dökülür. Kışın bebe yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağları boca ederim iki dakika sonra yine eski halini alır ama bu yaz nasıl olduysa alnım resmen parlıyor, ayna gibi. 

  17 temmuz 2018 09:16


  8. Hele yazın aşırı sıcak bir yerde yaşıyorsanız hiç çekilmiyor. Pudra bu zamanlarda vazgeçilmezimdir. Gerçi pudra da bir yere kadar dayanıyor. Benimki sıcaktan yağlandığından en iyisi vantilatörü söküp yanımda gezdirmek.

  17 temmuz 2018 09:20 17 temmuz 2018 09:21

  9. Highlighter için para vermemektir.

  17 temmuz 2018 14:54

  10. maalesef cildim normal bile olsa yazın aşırı terleme nedeniyle parıl parıl ay parçası bir surat oluyor. faydalar faydasız imkanlar imkansız...

  17 temmuz 2018 15:25