yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (1)

  1. saç bırakmaz, yoldurur. sen onun yarısı kadar bile yemezsin, kilo alırsın. o 'off kilo vermişim gene ya' diye hayıflanır yanında.

  çok fazla bu özellikte insan tanıdım. çoğunda gözlemlediğim şey; sadece acıktığında yemek. baya klişe bir söz aslında, ama bizim bildiğimiz acıkmak değil bu.

  ben yemek yedikten sonra üzülürüm, gözüm hemen saate kayar. 3 saatte bir yemek lazımdır ya hani, 3 saat kalmıştır yemek yemeye. başlarım dakikaları saymaya.

  ama bu tip insanlar gece saat 3'te tost yerler hemde beyaz ekmeğe!

  sabah kalkarlar, 'acıkmadım' der 4 saat öyle aç gezerler.

  ara öğün falan yoktur. bir kaç ana öğün yerler, ama sayısını dahi hatırlamazlar. spontanedir onlar için bu. bizim gibi öğlen yemeğinden sonra akşam yemeğinin hayaliyle kalkmazlar sofradan.

  saat 6 olmuştur, benim için 'yemek' saatidir. acıkmışımdır herhalde yani, illa midemin guruldaması mı gerek? saat 6 = akşam yemeği değil midir?

  ama o acıkmışsa gerçekten acıkmıştır. saat 6 oldu diye değil.

  tabii ki genetik faktörler de çok çok etkili bu durumda. ama tek etkenin bu olmadığını düşünüyorum. beynin oraya konsantre olmaması bence en büyük yardımcıları. ben birazdan kafamda sabah kahvaltısını düşünerek yatarken, onlar kafayı koydumu uyurlar.

  not: ay kendimden nefret ettim. her kötü huy bir insanda toplanır mu yahu? toplanmış.

  ukte: aburcubur

  7 mart 2015 01:52

  2. Az az yiyip kilo alan insan ne kadar normalse davar gibi yiyip kilo alamayan da o kadar normaldir.

  Bin çeşit genetik farklılık, metabolizma, yeme alışkanlıkları var.

  7 mart 2015 04:44

  3. benim. bazen gerçekten çok abartı yerim. ama genelde ortalama yerim. herkes çok zayıfsın der ama halbuki normal sağlıklı kilomdayım. en fazla bir iki kilo alır, bir iki kilo veririm mevsimsel olarak. açıkcası ben az yiyip kilo alıyorum diyen insanları çoğunu yalan söylediğini düşünüyorum. kilolu çok arkadaşım var, ve gerçekten benden çok çok fazla yiyip, az yiyorum diyorlar. buna defalarca şahit olmuşumdur. bence yedikleri şeyin çok olduğunun farkında olmadan söylüyorlar bunu. mesela o gün çikolata yemediği için az yediğini düşünüyor ama örneğin öğle yemeğinde porsiyon olarak benden gerçekten fazla yiyor. bunun farkında değil. su içsem yarıyor, paso yalan. ben onların yediğini yeme alışkanlığı haline getirsem ben de kilolu olurum. evet metabolizmam biraz hızlı. hareket ediyorum, her yere erinmeden yürüyorum. azıcık totomu kaldırım hareket ediyorum. herkes için demiyorum ama biçoğu iki adım atmaya üşeniyor. spordan kaçıyor. suçlamak için söylemiyorum bunları çoğunu farkında olmadan yapıyor ya da beyaz yalanların arkasına sığınmak için kullanıyor.

  7 mart 2015 12:15


  4. vurmayın, öldü.

  18 nisan 2016 02:04

  5. eğer belli bir rahatsızlıktan dolayı değilse ayıp etmiş insandır. o yiyeceklerin, içeceklerin üzerine o kadar kalori, yağ, vs. oranlarını yazmış adamlar. neden almıyorsun onları vicdansız?:))başta da altını çizdiğim gibi bir rahatsızlıktan dolayı değilse eğer kıskandığım insandır. ben su içsem yarıyor ya pofffff:((

  18 nisan 2016 03:17

  6. bu benim kardeşimdir. benden izin nazar değdirebilirsiniz çünkü susmuyor kilo almak istiyor. yedikleri cipsler yüzünden suratı sivilce tarlası oldu hala yiyor kalorisi ç ok diye. cok kiziyorum . aşırı zayıf değil ama çevre baskisi işte. senin gibi uzun ince olmak için neler vermezdim diyorum, ilerde istemende alacaksin inceliğin tadini cikar diyorum yok. hemde daha 17 yasinda. kizlar sizden ricam en azindan kucuk genc kizlara zayifsa cok zayifsin demeyin. kendilerine zarar vererek yiyorlar. herkesin metabolizması farklı halam 50 yasina girecek 38 beden giyiniyor. yuzu de cok cokmedi cok genc gorunuyor

  18 nisan 2016 11:32

  7. bu benim kız arkadaşımın ta kendisi.

  ve (yazar: blossom)'ın tespitleriyle birebir uyuyor. kesinlikle acıkmadı mı yemiyor, acıkınca ne yediğinin ise haddi hesabı yok. sağlıklı şeyler yedi mi kesinlikle doymaz. ama bir hamburgerdi, pizzaydı bir oturuşta gömer. bir de (yazar: blossom)'ın dediğine ek olarak, bir büyük pizza gömecek diyelim, bir dilim kala doyduysa o bir dilimi asla yemez. tabakta kalıyor, yarına kalmaz, şunu da yiyivereyim, o kadar yedim falan asla yok. doyduğu anda hiç gözü arkada kalmadan bırakır, atar.

  (yazar: pizzalife)'ın girdisiyle ilgili olarak da ben küçükken magazin programlarında ebru gündeş'in yiyorum yiyorum kilo almıyorum diye kameralar önünde baklavaları indirdiğini hatırlıyorum. sonra o kollar, bacaklar nasıl doldu kadında, birden kilo aldı yaşla birlikte. sonra kadın spor yaptı da verdi kiloları. (gizlinot: ne olacaktı?) büyük ihtimalle benim yiyip yiyip kilo almayan, spor yapmayan ama buna rağmen hiçbir sağlık sorunu olmayan kız arkadaşım da yaş aldıkça aynı sorunla karşılaşacak.

  18 nisan 2016 12:07


  8. 20 li yaşların baş ve ortalarında kilo alabilmek için (evet çevre baskısıyla- çok zayıfsın..çok zayıfsın..çok zayıfsın...!!) mama gibi suya hazırlanan toz içecekler ve bir kaç kez kortizon iğnesi vurulduğum halde kilo alamamıştım.

  30 yaş sonrasında sigarayı bırakmakla çok isteyerek ve normal yediklerimden daha fazla yiyerek 8 kilo alıp 38 beden olmuş ama sonrasında da o görüntümden hoşlanmadığım, yemek yemeyi de sevmediğim için aldığım kiloları 2-3 ayda vermiştim. yemeyi kestiğim anda kilo gitmişti.

  "yiyip yiyip kilo almayan insan" 30 dan sonra metabolizma yavaşlamasıyla beraber yemeye devam ederse kilo alıyor.

  ve bir kaç kişi değinmiş, ben de herşeyi yiyen ama asla tokken yemeyen, doyduğum anda yemeyi kesen biri olarak şu anda(gizlinot: yaş 37) 54 kiloda, 25 beden kot, 34/36 beden kumaş pantolon giyiyorum. ve biliyorum ki yeme alışkanlıklarımı değiştirirsem kilo alırım, eskisi gibi değilim.

  18 nisan 2016 16:48

  9. dünya ahiret düşmanım.

  genelde bu insanlar az yerler. daha doğrusu yenilmesi gereken kadar yerler. midesini yiye yiye çöplük hale getirmiş bizlere de acayip gelirler.

  17 haziran 2017 11:00

  10. Kendisi Babamdır.

  Hatta biraz ilerisi de yiyip yiyip kilo vermesidir. Son zamanlarda çalışırken yaptığı sabah yürüyüşlerini de emekli olduğu için bırakmıştır. Ama yine de hala dinç ve sportiftir.

  Ama ben tabiki babamın bu güzide genini almayıp, anne tarafından genetik kalın bacakları almışımdır.

  17 haziran 2017 12:45 17 haziran 2017 12:47